463 Shares 3457 views

nastolatków palenia


Do tej pory wszystko pogarsza sytuację w świecie ze względu na wzrost populacji palenia, w tym młodzieży i dzieci w wieku do 10 lat. Szczególnym zagrożeniem jest sytuacja z nastolatków palenia, ponieważ prowadzi to do dalszego zwiększenia liczby ludności palenia planety. Nastolatki dorastają, dołączając do grona ludności niepełnosprawnej pacjenta, który jest w stanie poradzić sobie z wielu ról społecznych.

Papierosy nastolatków dzisiaj jest poważnym problemem społecznym, który na ogół jest związana z niską kulturą społeczną współczesnego społeczeństwa, a to może być rozwiązany tylko na poziomie państwa, we współpracy z WHO i psychologów.

Dorośli dawna wiadomo negatywnego wpływu dymu tytoniowego na organizm i ogólny stan zdrowia. Jednakże prawo do informowania nastoletnich dzieci Co wpływu palenia na organizm nastolatka niewiele osób może. Szkoły i organizacje społeczne często powiedzieć dzieciom, że „to jest złe i złe”, ale nikt nie może dokładnie i przystępny język, aby wyjaśnić młodzieży, dlaczego jest „zły” i jak w przyszłości wpłynie na ich zdrowie, rozwój fizyczny i umysłowy , Gdy badanie społecznego nastolatków, dlaczego to jest złe, nikt nie może wyraźnie i jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Większość dzieci spróbować palenia po raz pierwszy już w przedpokwitaniowy (przed osiągnięciem wieku 10 lat), aw okresie przejściowym zwiększa ryzyko stania palaczem. Wśród przyczyn palenia młodzieży powiedzieć pragnienie być dorosły i być jak wpływowych członków grup nastolatków. Władze w tym wieku dla nastolatków może być znani aktorzy palenia w filmach, że grają „twardzieli”, którzy chcą naśladować zachowanie emocjonalnie labilne nastolatków. W ich unformed umysły nastolatków palenie jest związane ze statusem, dlatego mają tendencję do dostać się do grupy nastoletnich palaczy, gdzie po prostu trzeba palić się „podkreślać swój status” wśród rówieśników.

Nawet jeśli nastolatek antynikotynowa i to nie robi mu żadnej przyjemności, będzie nadal palić, w celu spełnienia bardziej autorytatywny, jego zdaniem, grupę chłopców.

Dużą rolę w tym nastolatek palenia jest bardzo aktywny, grając społeczeństwo. Do tej pory istniejące przepisy palenia na całym świecie bierze za pewnik. Palenie jest wszędzie mile widziane: reklama i dystrybucja wyrobów tytoniowych w całej bez ograniczeń wiekowych, rozpowszechnianie papierosów w programach multimedialnych, filmowych i młodzieży. Wszystko to sprawia, że tytoń ogólnie przyjęte normy społeczne i w tym przypadku byłoby to niemożliwe, aby pozbyć się palenia wśród młodzieży.

Papierosy nastolatków nadal w dużej mierze zależy od przyjętych norm zachowania w rodzinie. W nowoczesnych rodzin w co drugiej rodzinie pali ojca, jeden na pięciu – matka, a w 20% rodzin obojga rodziców pali. Stosunek palenia ich nastoletnie dziecko, też mogą być różne. Niektóre surowo zakazać niż spowodować jeszcze większe pragnienie palić, niektóre zachęcające (który nie mieści się w standardach kształcenia dziecka), podczas gdy inni po prostu nie wiedzą, że ich dziecko pali.

Zapobieganie paleniu wśród młodzieży musi być kompleksowa i obejmować dokładne wyczerpujące informacje na temat szkodliwości palenia na organizm nastolatka, popraw swój raport do nastoletniej publiczności. Organizowanie programów rządowych w celu zwalczania palenia nieletnich. psychologowie sportowe ze studentami produkować swoje jasne stanowisko wobec palenia i argumentów w przypadku psychologicznej naporem starszych nastolatków. Studenci wyobrazić konsekwencje ich palenia.