854 Shares 2264 views

Pokwitania: Problemy i Rozwiązania

Każdy człowiek przechodzi przez ten trudny, ale ważny etap swojego życia – okres dojrzewania. Rodzice oczekują ten moment z podniecenia, zastanawiając się, co to przyniesie, a czego oczekiwać od rosnącego dziecka. W tym czasie organizm dziecka nie są skomplikowane procesy fizyczne i psychiczne. Hormony wytwarzane przez gruczoły płciowe popłynie do krwi, przebudowany cały układ odpornościowy. Jest aktywny rozwój wszystkich narządów, ale przede wszystkim – mózg. Tempo wzrostu w okresie dojrzewania każda inna część ciała, takich jak ramiona i nogi wyciągnął szybciej niż organizm, więc każdy nastolatek wydaje kanciasty i niewygodne, czasami z tego powodu, nawet tymczasowo, utrudniała koordynację ruchów.


Pokwitanie u dziewczynek występuje zwykle 10-12 lat. Do tego czasu, dziewczyna jest bardzo słaby przyrost masy ciała i wzrostu, czasem – tylko 2-3 cm, a kilka kilogramów rocznie. Ale od początku dojrzewania, oni mają „apetyt”, roczny przyrost masy ciała o 6-7 kg, a ciało rośnie około centymetra miesięcznie. W większości przypadków, dziewczyny dojrzewania zaczyna się wraz ze wzrostem gruczołów sutkowych. Po pierwsze zwiększa sutek, a następnie stopniowo zaczyna rosnąć, a ona w klatce piersiowej. Jednocześnie zacznie rozszerzać biodra, talia wydaje. W roku zaczyna aktywnego wzrostu włosa, a po około dwóch latach od pojawienia się pierwszych objawów w dziewcząt pojawiają się pierwsze miesiączki. Oczywiście, wszystko to jest indywidualna i zależy od wielu czynników, począwszy od podatności na poziomie genetycznym, kończąc dziedzinie ochrony środowiska, gdzie mieszka, a jedzenie, które zużywa.

Nieco później przychodzi wiek dojrzewania płciowego u chłopców. Zacznie się w 12-13 lat, a przejawia się w szybkim wzroście całego ciała, zaczynając od narządów płciowych. struny głosowe wydłużać, istnieje „break-up” z głosem, obniżając go o jedną oktawę. Rozpoczyna zwiększona wzrost włosów: po pierwsze, w pachy i pachwiny, a nieco później na twarzy. Jednocześnie istnieją pierwszy mokro sen, wskazując, że dojrzewanie pęcherzyków nasiennych. Młodzieńcze ciała staje się, masy mięśni szkieletowych i zwiększenie masy mięśni. W przeciwieństwie do dziewcząt, chłopców dojrzewania układu nerwowego bardziej kruche, są przedmiotem częstych zmian nastroju i niezadowolenia z siebie. W tym momencie ważne jest, aby zrozumieć swoje dziecko, bo teraz położył naturę i charakter przyszłego człowieka.

Dla rodziców, dojrzewanie ich dzieci nie przechodzą mniej niespokojny. Syn lub córka, są przyzwyczajeni do małych dzieci stają się dorosłe i niezależne. Teraz sami zaplanować swój czas, podejmować własne decyzje. Pojawiają się one swoje tajemnice, na emeryturę to peer firm. Ważne jest nie w tym czasie „straconej” dziecko. To wymaga relacji zaufania z niego zrozumieć i szanować go jako osobę. Trzeba dużo rozmawiać z nastolatkiem, dyskutować i zachęcić rozwiązań, taktownie korygowaniu i kierowanie w dobrym kierunku. Tylko w ten sposób może być przyjacielem swojego dziecka i wzmocnić relacje na całe życie.