406 Shares 8778 views

Mogę uprawiać seks w wieku 14 lat? Doradztwo i pomoc psychologów

Teraz mówimy o tym, czy możemy uprawiać seks w 14 lat. Jest to dość delikatna kwestia.


Życie seksualne każdego człowieka składa się z trzech ważnych aspektach – emocjonalnych, fizycznych i biologicznych. Emocjonalny atrakcją – to pasja, czułość, pożądanie i miłość. Bioróżnorodność – metoda prokreacji. Fizyczna – jest potrzeba bliższych ciał. Idealnym rozwiązaniem jest uważany za połączenie wszystkich trzech aspektach. Jaka jest historia pochodzenia seksu?

historia

Wielu uczonych na przestrzeni wieków wyprzedza swoje teorie na ten temat. Jedna z teorii głosi, że podczas wczesnego paleolitu, kiedy matriarchat samce małpy jeść co przynoszą samic. Oznacza to, że nie weźmie udziału w produkcji żywności. Ich głównym i jedynym celem była ochrona stada. Do mieszkania nie są budowane, ponieważ ciepły klimat mogą istnieć na otwartym powietrzu, i spać na kupie suchych gałązek. Dla tych przyszłych ludzi zawsze miał jedzenie, ale przede wszystkim rozkwit wegetarianizm.

Potem planeta dostał zimniej, stada zaczęli osiedlać się w jaskiniach, dowiedział się, jak zrobić ogień. Mężczyźni zaczęli iść na polowanie, a kobiety siedział cały dzień w jaskiniach czeka na żywność. Patriarchat zastępuje matriarchat. W tych dniach w technice skale były obrazy, w których mężczyzna biegnie po zdobycz lub gdy prymas stadem otacza mamuta. Kopulacja odbywa się na poziomie intuicyjnym. Naukowcy od wielu lat badających życie seksualne zwykłych małp. Obserwacje wykazały, że oni – a nie masowe partnerów seksualnych. Po pierwsze, każda samica kopulować z liderem opakowanie, a potem, po 3 dniach, można zrobić to z kimś innym, tak aby potomności prawdopodobnie tylko od lidera.

W antropologii jest to okres, kiedy w czasach pierwotnych, rozwój człowieka nagle zatrzymał się. W tym czasie, to stało się to trochę samce, a historia zmieniona na malowidłach naskalnych. Po serii wykopalisk archeolodzy i naukowcy sugerują, że etap początek angażować się w akty seksualne grupowych. Mężczyźni stają się niechętne, aby przejść po zdobycz. Najważniejsze dla nich jest szybszy i tak często, jak to możliwe, aby oddawać się przyjemności seksualnej grupowych.

Wszystko zmieniło się od tysięcy lat. Ale jedna rzecz się nie zmieniła – akt seksualny był jednym z głównych potrzeb człowieka.

Rozmawiać o seksie

Dorosłego człowieka od dawna miał pojęcia, co to znaczy seks w jego życiu. Ale przychodzi czas, gdy trzeba wytłumaczyć dziecku. I zrobić to dobrze. Na co i jak mówisz, że to zależy od samego początku seksualnej aktywności dziecka. Niezależnie od tego, czy dziecko Zadałem ci pytanie o seks, czy nie, aby rozpocząć rozmowy rodziców nadal potrzebne.

Już siedem lat z dziećmi jak gąbka, zacznie absorbować wszelkie informacje z zewnątrz, należy pamiętać, aby przewinąć kilka razy w głowę. Ponadto, dzieci zaczynają mieć swoje zdanie na temat czegoś, wychodząc z punktu widzenia swoich przyjaciół lub kolegów. Często ten pogląd jest błędny. Dlatego rodzice z wyjaśnieniem takiej delikatnej kwestii powinny być przed rówieśnikami dziecka. Ważne jest, aby rozpocząć z badań ciała, a następnie przekazać dziecku, że seks – to tylko część stosunków seksualnych mężczyzn i kobiet.

Nawet 20-30 lat temu, dziewczęta honoru naprawdę zadbał o jego młodości. Wychowanie była tak ścisła, że pocałunek dla pary był tajnym wydarzenie. Stosunki seksualne, większość par wprowadzone dopiero po ślubie.

Mogę uprawiać seks w wieku 14 lat?

Obecnie dziewczęta wchodzi w intymnej relacji z mężczyznami dość wcześnie. Jeśli wcześniej było to 16-18 lat, obecnie jest to średnio 14 lat. Mogę uprawiać seks w wieku 14 lat stara dziewczyna? Spróbujmy znaleźć odpowiedź.

14 lat – czas dojrzewania, który jest w zasadzie zawsze u chłopców i dziewcząt w towarzystwie pragnień seksualnych. Jest to spowodowane emisją hormonów w organizmie, które są odpowiedzialne za atrakcyjności seksualnej.

Czy to możliwe, żeby uprawiać seks w 14 lat? Należy zauważyć, że jest to wiek mniejszości. Nie wolno nam zapominać, że akt jest karalne. Choć niewiele osób zatrzymuje się. Więc to jest możliwe, aby uprawiać seks w 14 lat? Dzieci w tym wieku są bardziej skłonni do zaufania opinii znajomych, które promują wczesne seks tylko z najlepszej strony, ale w rzeczywistości nastolatki są zaangażowane w nich tylko dlatego, że wszyscy mówią: „to jest cool”. Jest mało prawdopodobne, że zarówno czerpać przyjemność.

inne powody

Mogę uprawiać seks w wieku 14 lat stary facet? Lepiej nie. Dla chłopców jest to świetna alternatywa – masturbacja.

Mimo to, jest to możliwe, aby uprawiać seks w 14 lat? Wskazane jest, aby odmówić seksu w tym okresie. Młodzież w tym wieku rzadko są chronione, ale liczba dzieci, które są traktowane w Venereologists zauważalnie rośnie. Powodują one ogromne szkody dla organizmu – Na początku seks, choroby następnie weneryczną, a po – jej leczenie. I to wszystko spada na nieformowanych jeszcze ciało dorastania. W tej dziewczyny zabawy i nie można odbierać, ale ciążę łatwo. Znowu ten stres, czy to do aborcji lub porodu.

Według psychologów

Według psychologów i lekarzy, większość młodzieży od 14 lat staje się aktywny seksualnie z powodu strachu przed pojawiające się przed swoimi przyjaciółmi, nie jest na tyle starszy, co oznacza, że nie będą już być przestrzegane. Wczesne seks wtedy często zamienia się w ciężką depresję.

Mogę uprawiać seks w wieku 14 lat? Porady dla rodziców

Rodzice powinni dać swojemu dziecku swoją pełną uwagę w każdym wieku. Ale w przejściu (13-17) powinny być dla dziecka prawdziwym przyjacielem. Rodzic nie powinien przegapić żadnej z zastoju, niezrozumiałe zachowanie ich potomstwa. Jest to możliwe do pominięcia czegoś, i to będzie obarczona nieodwracalnych skutkach.
Oczywiście, w większości przypadków, pierwszy młodzieży miłość, ale nie wszystkie z nich idzie do długiej i silnej relacji.

Rodzic ważne podczas wizyt być szczególnie ostrożny z dzieckiem – lepiej z nim rozmawiać, można poprosić o tym, jak doszło do spotkania tak interesujące zobaczyć na spacer lub wycieczkę itp A co najważniejsze, zawsze jakby mimochodem i zawsze dyskretnie powiedzieć. że na początku seks – to nie jest dobre. Dyskusja o konsekwencjach takiego związku, jak opisano powyżej.

Oczywiście, istnieją sytuacje, w których nawet przy bardzo przyjazne stosunki z rodzicami dziecko jest nieśmiały, aby zapytać o seksie. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzać wywiady sobie na intymne tematy. Pożądane jest, że chłopiec rozmawiał z tatą, a dziewczynka – matkę. Wtedy dziecko będzie bardziej wyzwolone w rozmowie. Ważne jest, aby rozmawiać o seksie jako konsekwencja miłości. Że intymność nie powinna być pozbawiona miłości. Konieczne jest, aby nie dopuścić do dewaluacji seks nastawienie dziecka do życia i, w konsekwencji, aby deprecjonować siebie!

wniosek

W tym artykule będziemy odpowiedzi na niepokojące pytanie, czy możemy uprawiać seks w 14 lat. Psychologowie doradztwa może pomóc, gdy rodzic ma do czynienia z problemem, który nie da się rozwiązać na własną rękę. Życie seksualne w każdym wieku – nie jest łatwy temat, ale w tym wcześnie – szczególnie.