647 Shares 9064 views

Złe nawyki nastolatków

Złe nawyki młodych ludzi, palenie tytoniu, alkoholu, narkotyków jest tak mocno zakorzeniona w życiu współczesnego nastolatka zajmujących się nimi staje się coraz trudniejsze z każdym rokiem. Światowa Organizacja Zdrowia aktywnie walczą palaczy i narkomanów, niektóre kraje przyjęły prawa do karania palaczy mają zakazy palenia w miejscach publicznych, a co najważniejsze wprowadziły ograniczenie wiekowe. Wszystko to działa w naszym kraju tylko zakazy, jak wiemy, tylko pobudzać zainteresowanie i pociąg do złych nawyków.

Do tej pory, statystyka jest to, że odsetek populacji dorosłych palenie naturalnie zmniejsza się, ale odsetek chłopców i dziewcząt, którzy mają złe nawyki młodzieży, znacznie wzrosła w ostatnich latach. A liczba kobiet, które używają tytoniu już wyniosła że UEFA.

O zagrożeniach związanych z paleniem mówi wiele, tak wiele, że nikt nie zwraca uwagi, a młodzi ludzie często nie rozumieją powagę skutków palenia. Szczególnie szkodliwe palenie na młodych, jeszcze kruche organizmu nastoletnich dzieci. W naszym kraju już zaczynają palić od 8-9 lat, w tym wieku to jest prawdopodobne, aby stać się palacz w przyszłości. Konieczne jest zatem przeprowadzenie zapobiegania paleniu jak najwięcej w młodszym wieku i jest dostępny, aby wyjaśnić dzieciom, jak złe nawyki młodzieży ma wpływ na ich organizm, a to może prowadzić do konsekwencji.

Alkoholizm – jest kolejną plagą dzisiejszej młodzieży, złych nawyków młodzieży. Jak palenie tytoniu, spożywanie alkoholu zaczyna się w wieku wczesnoszkolnym, kiedy chłopcy zaczynają próbować alkoholu, a w bardziej dorosłych (13-14 lat) już zaczęły rozwijać zależność. Dziewczęta w tej kwestii dołączył nieco później, ponieważ dojrzewania. W tym czasie wśród młodzieży jest wspólne tzw dewiacyjne zachowania, mają tendencję do naśladowania zachowania dorosłych. A ponieważ kultura naszego społeczeństwa pozostaje na niskim poziomie, a od młodego pokolenia nie jest dobre oczekiwania.

Szczególnie szkodliwie wpływa na układ mięśni, układu sercowo-naczyniowego, oraz, oczywiście, nerwowy. Stale płynące alkoholu w organizmie niszczy komórki nerwowe, powodując dezorientację, utratę pamięci, uwagi i ostatecznie prowadzi do degradacji człowieka. A lekarze twierdzą, że regularne spożywanie alkoholu negatywnie wpłynąć na moc z wiekiem może prowadzić do niewydolności seksualnej i niepłodności. To samo odnosi się do płci pięknej, picia alkoholu i tytoniu, niszczą od urodzenia zniosła jajko w jajnikach, które są potencjalnie ich dzieci. Tak więc, dziewczęta, nie wiedząc o tym, zacząć zabijać swoich dzieci, jeszcze nie mając o nich myśleć. Ponadto, powyższe złe nawyki młodzieży są często związane z wczesnej ciąży nastolatek, który jest również duży problem społeczny.

Narkomania – jeden z najbardziej niebezpiecznych złych nawyków powszechne wśród młodych ludzi, powodując zniszczenie ludzkiego ciała i zniszczenie jego osobowości. Według statystyk 70% respondentów przynajmniej raz spróbował narkotyków wśród młodych Rosjan. Leki, takie jak alkohol, wciągająca, która rozwija się znacznie szybciej i ma negatywny wpływ na wszystkich narządów. Narkomania jest towarzyszem wielu chorób, takich jak zapalenie wątroby lub AIDS.

Konsekwencje społeczne szkodliwych nawyków młodzieży reprezentowane są przez wiele czynników. Należą do nich: niskie świadomości społeczeństwa, degradacji społeczeństwa, zmniejszenie pracy i ludności rozrodczym, infekcje epidemii wczesnym okresie ciąży i więcej.