624 Shares 4129 views

pokój nastolatka

Pokój dziecięcy dla nastolatek nie jest odpowiedni. Dziecko jest jedenaście lub dwanaście lat, a niekiedy znacznie wcześniej, już chcesz coś trochę bardziej dorosły. Przychodzi taki czas, kiedy nie było łatwo znaleźć wspólny język z nim, aby osiągnąć porozumienie, w tym w odniesieniu do organizacji przestrzeni przedszkola. Nastolatek ma swoje własne zdanie na temat komfortu i przytulności, które często nie pokrywają się z gustami swoich rodziców.

układ

Nastolatek pokój mieć miejsce do pracy, gdzie będzie umieszczony stół, półki na książki. W tym zakresie ważne jest zorganizowanie dobrego oświetlenia. Nie należy również zapominać o powierzchni do przechowywania i miejsce do odpoczynku. Po tym wszystkim, nastolatki kochać zaprosić do odwiedzenia swoich przyjaciół.

W tym okresie życia nastolatków pokoju jest synteza sypialnie, biblioteka, gabinet, garderoba, pokój dzienny. A im bardziej dziecko się starzeją, silniejszą rolę salonu i biura. W tym czasie głównym zadaniem rodziców jest zorganizowanie strefy prawidłowo. Ważne jest, aby upewnić się, że dziecko nie psuje wzrok ze względu na zbyt słabe lub ostrym świetle, a twoje przedmioty są zawsze pod ręką.

Z reguły dzieci w tym wieku mają tendencję do wolny od zbędnych mebli i akcesoriów przestrzeni. Lubią eksperymentować, wolą ciągłym zmianom, poszukiwanie jego stylu. Jeśli to możliwe, to lepiej przeznaczyć nastolatek większy pokój. Obszar roboczy powinien z pewnością duże biurko, jednak jeśli nie jest dużo miejsca, można uruchomić tabelę jako przedłużenie otworu okiennego lub kupić składany stół.

tradycyjna szafa może być umieszczony w obszarze garderoby. Można także wybrać miejsce w pokoju dla mini garderoby, która będzie ogrodzony od reszty regału lub zasłony. Jest to szczególnie ważne, jeśli w pokoju nastolatka.

Kolorystyka i wyposażenie

nastolatek pokój nie musi być wykonane w jednym kolorze z całego mieszkania. Korzystnie, jeśli jest to niezależny obiekt.

Meble lepiej wybrać wielofunkcyjny i mobilnych. Zamiast zwykłego łóżka lepiej jest kupić sofę, która będzie używana w nocy do spania. Ten projekt nie tylko zwiększy przestrzeń, ale również wyglądają o wiele bardziej skuteczne, ponieważ, jak już wspomniano, w tym pokoju, goście przyjdą bardzo często.

Obszar składowania mogą być wyposażone w wygodne stojaki, które przepuszczają światło, powietrze, może pełnić funkcję dekoracyjną, jeśli są umieszczone na półkach nie tylko książki i podręczniki, ale także akcesoria, wazony, zdjęć, obrazów. Ciekawym rozwiązaniem byłoby rack, wykonany w formie plastra miodu. Taki system regałów jest półprzezroczysta szuflady. Interesująca jest stojak, który jest zawieszony na wspornikach. Te ostatnie można włączyć, zmieniając wnętrze.

materiały

Nie bój się eksperymentować z materiałami. Można wybrać nie tylko drzewa, ale także płyt wiórowych, MDF, szkła, plastiku. nastolatek pokój będzie wyglądać szczególnie imponujący, jeśli używasz nieoczekiwane połączenie tworzywa sztucznego, szkła, drewna.

dekoracja

Aby zakończyć to lepiej nie używać drogiego tapetę, bo zaledwie kilka miesięcy, najprawdopodobniej, albo znudzi, a preferencje dziecka zmieniają, albo wszystkie one być zawieszony z plakatów i transparentów. I nie przeszkadzają młodocianego do wyrażania siebie. Nie zniechęcaj się jego pragnienia izrisoval grafiki ścienne lub zwyczaj powiesić żyrandol, ponieważ będzie ona wyrażać swoje preferencje estetyczne i posmaku. Najprawdopodobniej nastąpi to wkrótce.