406 Shares 8123 views

Biała wydzielina u dziewcząt – patologia czy norma?

Pojęcie „szczęścia kobiet” jest nieodłączna od Zdrowia Kobiet. Jak niebezpieczne jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju nie przegapić alarm – objawy choroby, więc mamusie przyzwyczaić, wąchania, martwi się o siebie. Jak reagować odkryć białą absolutorium u dziewcząt? Co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Jak działać?


Upławy – to jest całkiem normalne, jeśli nie towarzyszy im świąd, obrzęk warg sromowych, nieprzyjemnym zapachu. W naturalnym stanem dorosłych kobiet jest jeszcze integralną częścią zdrowej mikroflory w sferze seksualnej. Dla małej dziewczynki nie jest normalne. Pojawiła alokacja może wskazywać na stan zapalny lub rozwój choroby zakaźnej, więc konsultacji z ginekologiem w tym przypadku więcej niż pożądane. W większości przypadków leczenie nie jest zbyt długa lub uciążliwe. Główne objawy, które prowadzą do niepokoju w takich przypadkach, takie same jak te wymienione powyżej.

Należy zauważyć, że biała wydzielina u dziewczynek wchodzących w okres dojrzewania, mogą wskazywać na zmiany zachodzące na skutek zmian hormonalnych i przemiany w dziewcząt. Mogą pojawić się na sześć miesięcy lub rok przed pierwszą miesiączką i stają się regularne z ustanowieniem cyklu miesiączkowego. Ich pojawienie się jest związane z dziewcząt owulacji jajeczka: okresowo rozładować wzrosty i spadki w ciągu kilku dni. Dojrzewanie u dziewcząt odbywa się od 12 do 16 lat, ale być może wcześniej jego wystąpienie.

Biała wydzielina w dorastających dziewcząt nie powinny być powodem do niepokoju, jeśli są one odbarwione lub mały biały i nie bardzo obfite. Używać podpasek dziennie, można śledzić ilość i intensywność plam. Jeśli plama jest kilka centymetrów, to najprawdopodobniej jest to normalne uwalnianie fizjologicznych, które będą musiały się pogodzić. Ponadto, należy wiedzieć, że ich liczba wzrasta podczas pobudzenia seksualnego, ciąży lub podczas niektórych faz cyklu menstruacyjnego. Inną rzeczą, jeśli biali przynieść powodują dyskomfort, swędzenie, wydzielać nieprzyjemny zapach, lub zmienić kolor. Odcienie osad może zmieniać się od żółto-zielonego do brązowego, czasami widoczne skrzepów krwi. W tym przypadku konieczne jest pilne zajęcie się do ginekologa dziecięcego. Analizy pozwolą dokładniej określić diagnozę i rozpocząć leczenie. Ważne jest, aby pamiętać, że w czasie, gdy środki podjęte w celu zwalczania choroby dadzą najlepsze rezultaty. Dlatego marnować cenny Czas dla siebie czy „przejdzie przez siebie” nie jest tego warta.

Tak więc, biała wydzielina z dziewczynami sami nie są patologiczne, jeśli wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • wiek (dojrzewanie okres);
  • konsystencja i kolor bielszy;
  • rozładowania obfity;
  • zapach;
  • Inne powikłania (świąd, obrzęk).

Jeśli mama nie jest pewien, co się dzieje, dla dobra własnego spokoju należy do córki lekarza – postarać się ginekologa doświadczonego dzieci. Zraniony przez to nie będzie nie być, ale korzyści są oczywiste.