656 Shares 9136 views

Depresja u młodzieży: manifestacją i leczenie

Nastoletnie roku – jeden z najbardziej emocjonalny gdy student wychodzi z dzieciństwa, ale nie zawsze wiedzą, co to znaczy być dorosłym. To właśnie w tym czasie, to podlega różnym wpływom, sprzeczności, często rozczarowany w sytuacjach życiowych, przyjaciół, ludzi. Jeśli coś pójdzie nie tak w szkole, w domu nie ma wsparcia, a następnie rozwijać depresji u młodzieży. Co zrobić, gdy okazuje się, jako czas, aby rozpoznać i przeprowadzenie niezbędnego leczenia, to zostanie omówione w tym artykule.

Depresja: definicja

Depresja – depresja, charakteryzuje się utratą siły, obojętność do życia publicznego, odmowę wykonywania ważnych spraw, rozkazy. Taki stan psychologiczny jest uważana za chorobę, która musi być leczona. Dość często osoba, która nie może samodzielnie wydostać się z depresji, więc on potrzebuje pomocy z zewnątrz.

Jak w przypadku każdej choroby, depresja ma swoje objawy i przyczyny. Nastolatków, jak dorośli podatne na depresję, która jest często czynnikiem psychologicznym kalectwa lub śmierci. Dlatego ważne jest, aby rozpoznać tę chorobę w czasie, aby pomóc uczniowi i powróci radość życia.

Przyczyny depresji nastolatków

Depresja zwykle nie powstaje od podstaw, może to być zarówno czynniki obiektywne i subiektywne. Głównymi przyczynami depresji u młodzieży są:

 1. Zmiany hormonalne w organizmie dzieci. W tym okresie, są one na tyle fizycznie zmienić zachodzące procesy chemiczne mogą powodować silne wahania nastroju, niepokój, lęk.
 2. Niepowodzenie w życiu szkolnym. Awaria akademicki, odrzucenie koledzy, „ataki” nauczycieli, zwiększają niestabilność emocjonalną, co nastolatek niezadowolony.
 3. status społeczny. Jeśli dziecko nie jest przestrzegana wśród rówieśników, przyjaciół zawsze wyśmiać go, nie doceniają jego zdaniem, takie podejście tłumi studenta, co czyni go w spokoju.
 4. Nieszczęśliwy pierwszą miłością. Nastolatki są bardzo wrażliwe na uczucia wynikające które często pozostają bez odpowiedzi, więc dzieci mają krytyczny stosunek do swojego wyglądu, ciała. przestają one szanować siebie, uwierzyć, że nie są one na tej miłości, w wyniku takiej postawy prowadzi do rozpaczy i depresji.
 5. Wysokie wymagania rodziców. Napompowane pasek, za dużo dla ucznia, daje mu poczucie niepewności, lęk przed karą za nieosiągalnym wyników, lęk przed jeszcze większymi wymaganiami.
 6. Kłopot rodzina. Stosunki rodzinne odgrywają ważną rolę w stan emocjonalny dziecka. Rozwój depresji u młodzieży może być spowodowane obojętna postawa rodziców, którzy nie są zainteresowani w życiu studenckim, nie obsługują go, nie ciesząc się osiągnięciami dziecka.

Objawy stanu depresyjnego

Wszelkie choroba ma objawy za pomocą którego może być zidentyfikowany. Depresja objawia się następującymi objawami:

 • permanentny stan apatii;
 • Pojawienie różnych ból (ból głowy, żołądka, kręgosłupa);
 • nie przechodząc zmęczenie, utrata wytrzymałości;
 • Student może skupić się na konkretnym zadaniu staje zapominalskich;
 • tam smutek, niepokój, nadmierne niepokój;
 • nieodpowiedzialny lub buntownicze zachowanie – nastolatek pomija szkoły, odrabia lekcje późno w nocy, aby spędzać czas na ulicach;
 • bezsenność w nocy, senność w ciągu dnia;
 • gwałtowny spadek wydajności w szkole;
 • unikanie rówieśników, pomijając różne imprezy;
 • brak motywacji do wykonywania wszelkich obowiązków;
 • Zaburzenia odżywiania – student lub odmawia jedzenia lub nadużywanie;
 • hyperarousal, częste napady złości, drażliwość;
 • obsesja z tematem śmierci, życiu pozagrobowym.

Na ogół objawy depresji u młodzieży powodować zmiany w zachowaniu i nastroju. Studenci stają się zamknięte, przez większość czasu w swoim pokoju, nie komunikować się z innymi ludźmi. Tracą zainteresowanie i motywację do poprzednio ulubionych zajęć, stając się ciemne i wrogie.

Charakterystyka wieku

Dorastając, dzieci się zmieniają, nie tylko zewnętrznie, ale także wewnętrznie, oni są w innym spojrzeniu na świat, zobaczyć i zrozumieć dla siebie nowy związek, relacje między ludźmi. W związku z tym, w tej chwili, podlegają one do stanu depresyjnego.

Najbardziej szczytowym okresie depresji u młodzieży jest uważany za wiek od 13 do 19 lat. W tym czasie studenci podatne na stres, ich niestabilności i wzmożonej uczuciowości, świat jest postrzegany przez szkło powiększające, wszystkie problemy wydają się trudne do rozwiązania.

W wieku 15 lat są rzadkie ciężkie i średnie formy choroby, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy zwracać uwagę na depresji dziecka, łatwy etap szybko może stać się bardziej dotkliwe.

Dzieci w wieku 10 – 12 lat w głównych objawów wykazują takie jak ogólne pogorszenie stanu zdrowia, zaburzonego trawienia i żywienia. Ponadto, zmiany zachowań uczniów, stają się bardziej wycofany, samotny, mogą skarżyć się nie nudzić, tracą zainteresowanie poprzednich działań.

Nastolatki 12 – 14 lat ukrywał swoją depresję, ale przejawia się poprzez upośledzeniem umysłowym i motorycznym. Dzieci nie mogą wyrażać swoje myśli, trudności powstają w procesie komunikatywnym. Również przejawiać takie objawy depresji u młodzieży, jak niepowodzeń szkolnych, wykroczenia, złośliwości, spędzając więcej czasu na ulicy. Uczniowie są w ciągłym napięciu i strachu, że będą krytykować, czytają notacji, upokorzyć.

Najbardziej problematyczne depresja stanowiły 14 – 19 lat – wiek, kiedy do uczniów mających trudności wybierając przyszłą ścieżkę, zdanie egzaminów. Ponadto, mają tendencję do myślenia o sensie życia, które nie mogą jeszcze zrozumieć i znaleźć takie myśli samowystarczalność charakter. W tym okresie najbardziej dotkliwie mogą przejawiać takie objawy depresji u młodzieży, bezsenność, zaburzenia apetytu, rozdrażnienie, lęk przed podjęciem decyzji, lęk i inne.

Rodzaje objawów depresyjnych

W zależności od cech behawioralnych wykazywały objawy są następujące odmiany zastoju:

 • Zombies – jazda na rowerze Nastolatka na określonej działalności, która przynosi żadnych korzyści, ale jest całkowicie jałowe. Znamiennym przykładem jest czas przebywania w sieciach społecznych, stałej aktualizacji strony czeka na nowe wydarzenia. Dziecko zamienia się w „zombie”, żywiąc się sensu informacji.
 • Riddle – student nie wykazuje żadnych oznak choroby, ale jest ona dramatycznie zmieniła się w krótkim okresie czasu. Transformacja może wpłynąć na wygląd, przyzwyczajenia i perspektyw.
 • Ofiara – Depresja u dzieci i młodzieży często przybiera formę ofiary, kiedy, czując ich bezwartościowości lub niższości, są łatwo pod wpływem bardziej skuteczne, ich zdaniem, osoby pod wpływem których depresja jest tylko wzmocnić.
 • Ekran – Studenci pozornego sukcesu ukrywając prawdziwe uczucia, lęki, bóle. Ta forma choroby może doprowadzić do tego, że dziecko będzie nadal dążyć do sukcesu, ale to nie przyniesie satysfakcję.
 • Problem – młodzi ludzie nie czują smak życia, wszystkie są nudne i nieciekawe, zawsze mogą zostać obniżone. W badaniu tym również nie prowadzą antyspołeczne sposobu życia, jednak i duchową harmonię tam tych dzieci.
 • Rebel – ten rodzaj depresji, mówi jej przedłużający formularza. Student nie cenią życia, to drażni go jednocześnie do zachowań samobójczych, że praktycznie nie podlega, jak jest zbyt lubił jego ego i chroni ją.

Depresja u chłopców i dziewcząt: różnice między płciami

Nastolatki, którzy są w depresji, nie mogąc tego znieść, często starają się znaleźć wyjście, które pomogą złagodzić cierpienie i uśmierzyć ból. W tym przypadku odpowiedź na pytanie, jak wydostać się z depresji, nastolatkiem chłopak jest postrzegana w buntovskom i zachowania antyspołeczne, a dziewczynki – w wewnątrz lub powodując jeszcze większe cierpienie.

Chłopcy częściej wiąże się ze złym towarzystwie, próbując różnego rodzaju narkotyków, alkoholu, zamykając w ten sposób, nie tylko przez problemy osobiste, ale także świata jako całości, od jej niesprawiedliwości i nieporozumienia. W tym stanie, że dziecko czuje się absolutnie szczęśliwy. Nie ma żadnych obowiązków, nauczyciele i opiekuńczy rodzice też.

Depresja u nastolatek ma nieco inny wygląd. Ona zamyka się w sobie, wzrosła od wpływów zewnętrznych w swoim wewnętrznym świecie, staje się nieprzyjazny, zamknięty, w spokoju. Często takie zachowanie jest związane z niską samooceną, gdy ona nie wie, co szacunek dla siebie, co jest jego odwołanie, podczas gdy ona starała się uśmierzyć ból poprzez rozwiązłość. Najczęściej, to niedocenianie siebie jako osoby, ich pojemność idzie od rodziny, gdy dziecko mówi trochę o tym, co ona jest wielki i dobry. Po tym wszystkim, ze względu na wiele dziewcząt miłości nie dzieje, to nie zepsuć, nie rób bigot.

Jednak te wyjścia z tego stanu, tylko pogorszy sytuację: po zakończeniu leku lub ból współżycia seksualnego jest nawet silniejszy samoocena spada do zera. Dlatego ważne jest, czas zacząć radzić sobie z depresją u młodzieży, w celu uniknięcia dobrowolną śmierć.

leczenie depresji

Po wykryciu powyższych objawów, należy skonsultować się z lekarzem tak, że zidentyfikowane właściwego leczenia, które mogą być leczniczej lub być konsultacyjny.

Leków powszechnie przepisanych różne środki uspokajające, które nie mają destrukcyjny wpływ na organizm dziecka jako całości, nie prowadzą do zmęczenia i oderwania. Wszelkie leki powinny być podejmowane wyłącznie na podstawie recepty lekarskiej w celu uniknięcia różne nieprzyjemne konsekwencje.

Jednak najczęściej wystarcza do przeprowadzenia przebieg konsultacji psychologicznej, gdzie leczenie depresji u młodzieży jest prowadzone przez poszukiwanie przyczyny choroby, nauka rozpoznawania negatywnych myśli i zdolność do radzenia sobie z nimi. Takie konsultacje odbywają się jako stojak z dziecka i całej rodziny, jeżeli przyczyny choroby są trudne relacje z bliskimi.

opieka rodzicielska dla młodzieży

Główną rolę w zapobieganiu depresji u dzieci jest podana do rodziców, zachowań i postaw, które pomagają lub nie znają tej choroby, lub łatwe do czynienia z nim. Aby chronić nastolatek ze stanu depresyjnego, rodzice mają do wyboru następujące taktyki dla rodziców:

 • Nie stale zaleca karać lub poniżyć dziecko, bo inaczej rośnie niepewne, ściśnięte, rozważy się bezużyteczne.
 • Nie jest konieczne, aby dbać o dzieci też podejmować decyzje za nich, a to wywołało depresji młodzieńczej, objawy, które przejawia się w niemożności dokonania wyboru, by być niezależnym.
 • Nie chwyt dziecko, nie ograniczają jego wolność, musi czuć swoją niezależność, ale jednocześnie wiedział, że rodzice są zawsze.
 • Dając możliwość wyboru twórczą okrąg, sekcję sportową, przyjaciół, nie narzucają dziecku swoje niespełnione marzenia.
 • Konieczne jest, aby mówić do dziecka, to najlepiej zrobić to poprzez wspólne działania. Tutaj zaleca się, aby wybrać to, co chcesz zrobić i młodzieży, a rodzice mogą to być wycieczki na nartach rodziny, jazda na łyżwach, tworząc ekscytujące rzemiosła, czytanie książek i więcej.
 • Jeśli dziecko dzieli się swoimi trudnościami, ważne jest, aby słuchać tego, w każdym razie jest to niemożliwe, aby wyśmiać problemu, nawet błahe. Lepiej jest do dyskusji i znaleźć rozwiązanie.
 • Stała moralizowania może być również przyczyną depresji u młodzieży, dlatego zaleca się, aby uczyć przez czyny, nie słowa, musi być przykładem dla swojego dziecka.

Oznaki zachowań samobójczych

Nastoletnia depresja może mieć formę bardzo niebezpieczne – dobrowolne odejście od życia. Wszystkie problemy, które pojawiają się w szkole, są uznawane za nierozpuszczalne i trudny do zniesienia ból przyczyny. Wśród najbardziej popularnych: niepowodzeń w szkole, nieodwzajemnionej miłości, problemów rodzinnych, powtarzające się błędy w różnych sprawach. Nastolatki, nie mogąc wytrzymać taki stres, przejdź do skrajnego kroku – samobójstwo, który rozwiązuje wszystkie trudne pytania na raz.

Wśród głównych cech tego problemu są następujące:

 • brak wiary w dobrej i szczęśliwej przyszłości, dziecko traci wszelką nadzieję;
 • obojętny stosunek do siebie, depresja w okresie dojrzewania przejawia się zwrotów takich jak „Jestem nie dla każdego, nikt do mnie”;
 • uczeń przestaje robić rzeczy, które kochasz, tracą zainteresowanie nauką;
 • często zaczyna rozmowę o śmierci lub nawet zagrażające się zabić.

Jeśli nastolatek jest pokazane co najmniej jeden z powyższych objawów, nie można pozostawić bez nadzoru, należy porozmawiać ze swoim dzieckiem lub zabrać go do psychologa.

Niedoszacowanie i przeszacowanie sytuacji

Depresja nie zawsze jest proste i łatwe do rozpoznania, ale nie trzeba iść do skrajności, które są w niedoszacowania lub, wręcz przeciwnie, co się dzieje w przeszacowania.

Wszystkie nastolatki narażone są na stres psychologiczny, jest to normalny proces, który ma takie same objawy jak depresja. Jednak jest on krótszy, dziecko nie jest zamknięty w sobie, nie jest łatwo się skontaktować. W tym przypadku, nie ma potrzeby, aby ponownie ocenić sytuację i doprowadzić studenta do lekarza, dość poufną rozmowę w domu. Tutaj rodzice mogą powiedzieć o sobie, w jaki sposób doświadczyła pewne problemy w tym wieku.

Jednocześnie dzieci, które naprawdę potrzebują pomocy, są ignorowane, rodzice niech problem podjąć jej przebieg, objawy depresji u młodzieży nie są zauważane. Tu jest niedocenianie sytuację, dziecko zostaje sam ze swoimi problemami, które jest obarczona zaburzeń psychicznych lub samobójstwa.

Dlatego ważne jest, aby rozpoznać pierwsze i drugie, aby je wspierać, a jeśli to konieczne, leczenie.

Tak więc, depresja jest dość powszechne wśród nastolatków ze względu na zmiany wewnętrzne i zewnętrzne, kiedy dzieci nie są gotowe na przyjęcie nowych zasad, które dyktuje dorosłe życie, nie może zrozumieć relacje ustanowione między ludźmi odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Rozwój depresji u nastolatków jest niebezpieczne dla ich zdrowia psychicznego i życia, więc nie było wystarczająco dużo czasu, aby pomóc rodzica lub zdrowia, może wywołać samobójstwo jako jedyne wyjście z tej sytuacji.