824 Shares 1185 views

Jak pomóc nastolatek nie z kompleksami o swoje ciało

Rodzice nie mogą mieć wpływu na zachowanie nastolatków podczas drastycznej restrukturyzacji ciała. Proces ten jest nieodwracalny i wymaga dużo cierpliwości. Jednak, aby pomóc dzieciom w tym trudnym okresie, tworząc zdrowe poczucie własnej wartości jest całkiem realne.

Nastoletnie dziewczęta najtrudniejsze

Kiedy dziewczęta patrzą na nabytej okrągłości, może się wydawać, że ciało było jak księżyc. Dlatego w pierwszych dniach modelowania „dorosłą” proporcjami tak ważne dla zdrowego postrzegania nowych figur. Musisz pomóc jej córkę. Nawet jeśli dziecko miała poczucie własnej wartości, może teraz myśli, że wszystko poszło się spod kontroli. Twoja opinia ma na celu zaradzenia tej sytuacji.

Niektóre kobiety ze zmianą ciała w czasie dojrzewania, oprócz tego, że zaokrąglone biodra i rosną piersi, biodra lub wybrzuszenia pojawia brzuszek. Jest to zjawisko normalne, a figura może uzyskać pożądaną harmonii tylko 17-18 lat.

Wyjaśnij dziecku, że jest to zjawisko przejściowe

Przed pełnego dojrzewania nastolatka jest krytycznie ocenić ich wygląd. To może stać godzinami w lustrze, za swój brzuch, nazywa siebie „pulchne” i skrycie nienawidzą tych zmian. Wszystko, co można zrobić – jest słuchać nią ze współczuciem i wyjaśnić charakter zmian. Musi zrozumieć, że jest to zjawisko przejściowe. Uniknąć przerw w mocy, które powodują problemy żołądkowe. Upewnij się, że dzieci otrzymują odpowiednie ilości witamin.

Niedopuszczalne jest, aby mówić głośno o dietach

W 2013 roku odbyło się to badanie w celu określenia następujących na University of Minnesota. Nawet w rodzinach, w których rodzice mają normalne indeksy masy, jedna trzecia matek i ojców często omawiane ze sobą problem nadwagi lub diety. Stwierdzono również, że większość nastoletnich dziewcząt słuchać ich ojców. Nie skupić swoją uwagę, w jaki sposób inni mogą ocenić wygląd dziewcząt. Ignorować tematy związane z odżywianiem. Więc można pomóc dziecku w dalszym ciągu unikać złych nawyków, takich jak przejadanie się. Żarty między rodzicami zmian odnoszących się do wieku córki nie są dozwolone.

Relacje z obraźliwych przezwisk

Jeśli w rodzinie, można utrzymać kontrolę nad rozmową, to raniące słowa twojej córki nie jest ubezpieczony przez rówieśników. Zdemaskowana i rozbroić go. Wystarczy powiedzieć córce, że jest piękna, a ty ją kochasz, nawet jeśli zmieni się nie do poznania. Pytasz, można zrobić kilka rzeczy, aby Twoje dziecko czują się dobrze. Należy zwrócić uwagę na nastolatka ubrań. Rzeczy nie powinny być zbliżone. Jeśli trzeba kupić nowe ubrania. Nie używaj wpływ na córkę w wyborze nowych ubrań. W tym wieku dzieci mają swoją własną wizję stylu, chcą być różne od dorosłych i komfort miłości. Przede wszystkim boją się wyglądać głupio przed rówieśnikami.

Ograniczyć „autoportretów”

Młodzież aktywnie korzysta z sieci społecznościowych, gdzie kochają się rozprzestrzeniać swoje własne zdjęcia, a dosłownie zainfekowany szalonej mody na „selfie”. Ograniczenia tego dążenia. Kiedy twoja córka będzie wyglądać na bardziej starszych szczupłych dziewczyn, będzie ona rozwijać kompleks niższości. Nie tak dawno temu naukowcy zidentyfikowali wzór: im więcej nastoletnich dziewcząt przeglądania zdjęć znajomych w sieciach społecznościowych, tym gorzej się czują. córki zrozumienia, że byłoby miło, aby umieścić na publiczne wyświetlanie zdjęć własnych twórczości, linki do swoich ulubionych utworów muzycznych lub filmów mądrych aforyzmów. Być dobrym przykładem dla córki: ograniczyć swój czas spędzony na komunikacji w social media.

Kiedy dziecko widzi Data telewizyjnych

Jeżeli twoja córka skupia się na idealnej gwiazdy ciała powiedzieć jej, jak ciężką pracę profesjonalnych śpiewaków i aktorek. Wiele godzin prób, nagrywania, koncertowania, loty nie pozwalają nawet odpocząć. W rzeczywistości, gwiazdy filmowe nie należą do siebie, ale dla ich wizerunku i nawyków żywieniowych, a następnie grupę profesjonalistów. Ponadto, wyjaśnić dziecku, że ciało reklama przytulanie ubrania zaprojektowane dla różnych grup wiekowych kobiet.

Problem nastoletnich chłopców

Z nastoletnich chłopców, rzeczy są nieco łatwiejsze. Zmienia ich ciała nie są tak dramatycznie i, w rzeczywistości, młodzi ludzie rozwijają odporność na niepewność związaną z nowym wyglądem. Większość chłopców marzy o szerokich mięśni ramion. W 2014 roku, Harvard Medical School przeprowadzili badania, które wykazały, że niektórzy chłopcy zgadzają się z nadwagą, ale nie wydaje się zbyt cienki.