226 Shares 4357 views

Cechy psychologiczne młodzieży

W życiu każdego człowieka, ale raczej dziecko przychodzi moment, kiedy zaczyna zdawać sobie sprawę, że świat jest znacznie szerszy niż jego idei, jego świat zaczyna się zmieniać, dziecko przestaje identyfikować się jako dzieci, ale nadal nie można klasyfikować się jako dorośli. Taki stan nazywany jest okres przejściowy lub naukowe – dojrzewania, gdy ciało dziecka są nagłe dostosowanie struktury fizjologicznej i rozwoju psycho-emocjonalnym. Fizjologów często przypisuje wiele wydarzeń w tym okresie ostrym „hormonalnej eksplozji”, w wyniku określonego zachowania dziecka. Jednak psychologowie podać swoje powody, dla których rozwój psychologiczne cechy młodzieży.

W tym okresie dziecko pojawia się tzw poczucie dojrzałości, staje się świadomy obecności własnego „ja”, jego cechy osobiste i ma na celu ustanowienie nowych standardów postępowania imitujących dorosłych idoli. Cechy psychologiczne rozwoju nastolatków są takie, że przedmiot zmieni zdanie i pragnienie, aby ich status społeczny w społeczeństwie prowadzi do tego, że dziecko ma tendencję do podejmowania własnych decyzji, aby uczestniczyć w życiu rodzinnym pod warunkami dorosłego członka społeczeństwa. W tym przypadku, sprzeczne zachowanie dziecka prowadzi do tego, że istnieją takie cechy jak poświęcenie i w tym samym czasie, brak inicjatywy, apatia i agresja, egzaltacji i izolacji, które okresowo zastępują siebie bez wyraźnego powodu. Prowadzi to często u osób dorosłych w oszołomienie. I często rodzice i nauczyciele biorą to tak z pozycji osoby dorosłej, a nie równych praw, co znacznie pogarsza relacje dorosłych i młodzieży.

Oni często mówią, że dojrzewanie jest bardzo agresywny i nieskoordynowane, że nastolatki muszą kierować i powiedzieć im, jak się zachować i co zrobić. Jednak jest fundamentalnie złego i ignoruje psychologiczne cechy młodzieży, jeśli dziecko przejmuje inicjatywę w wyznaczaniu celów osobistych i starają się je osiągnąć, nie próbował go odwieść, czy to muzyka, taniec, sport czy cokolwiek innego. Często zdarza się, że kosztem lekcji w szkole nastolatki wolą robić swoje ulubione rzeczy na rodziców i nauczycieli niedostatecznie reagują, starając się odbudować w badaniu, biorąc pod uwagę, że jest to konieczne dla niego. Często dorośli komunikować się z młodzieżą, nie biorąc pod uwagę cechy psychologiczne młodzieży, co prowadzi do powstawania świadomości tzw trudnej nastolatka, z którymi potem aktywnie walczyć. Cechy psychologiczne trudnej młodzieży różnią władze deformacje, a zatem cele i istotne instalacje. Zaczynają nabyć tzw oznaki dorosłości, objawiający paleniem tytoniu, alkoholu, narkomanii i używania wulgaryzmów. W ten sposób starają się dochodzić do siebie wśród starszych rówieśników. Często opuszczają z bliskich relacji rodzinnych, blisko, że później w wieku dorosłym objawia się niezdolność do budowania właściwych relacji z płcią przeciwną i budowanie relacji rodzinnych.

Psychologowie zalecają dorośli zwracają większą uwagę na swoje dzieci, młodzieży, aby wziąć pod uwagę psychologiczne cechy młodzieży, zarówno w domu, jak iw grupach społecznych. Dotyczy to nauczycieli, krewnych i innych osób dorosłych pracujących w społeczności szkolnej.

Musimy opracować właściwą motywację u młodzieży, aby pomóc im w ustalaniu celów w życiu i zatwierdzenie własnego „ja” jako indywidualna osobowość, zdolną do dorosłych świadomych działań i nowych osiągnięć.