873 Shares 8921 views

Co należy wiedzieć o 15-letniego dziecka: 15 ważnych rzeczy

Do wychowywania dziecka – jest to bardzo trudne zadanie dla każdego rodzica. I staje się jeszcze trudniejsze w procesie dorastania. A kiedy dziecko kończy 15 lat – znajdziesz niesamowity ból głowy, ponieważ jest to bardzo trudny wiek. Niestety, w większości przypadków, że dziecko przychodzi do tego punktu, całkowicie nieprzygotowany, bo rodzice nie wiedzą, co powiedzieć dzieciom o okresie dojrzewania i często dzieci nie chcą słuchać swoich rodziców. Jednak powinno się wyłowić najważniejsze rzeczy o tym wieku, i spróbować je w każdy możliwy sposób, aby przekazać swoim dzieciom, aby ułatwić im życie. Oto, co trzeba koniecznie powiedzieć swoim dzieciom.


„I nigdy nie będzie twoim najlepszym przyjacielem”

„I nigdy nie będzie twoim najlepszym przyjacielem, bo – o wiele więcej. Jestem waszym stałym pomocnikiem, jestem waszym zespołem pomocy, kocham Cię bardziej niż cokolwiek innego od urodzenia – i to nigdy się nie zmieni w każdych okolicznościach, niezależnie od faktu, że trzeba będzie powiedzieć lub zrobić ".

„Myśl za siebie, za to masz mózg”

„Jako rodzic, mogę ci pomóc, wpływa na Ciebie, należy podać odpowiednie wsparcie w podejmowaniu trudnych decyzji. Ale to jest o wiele bardziej ważne, że jesteś w stanie myśleć za siebie, aby korzystać z własnego mózgu, aby podejmować decyzje na własną rękę, bo nie zawsze tam być, i kiedykolwiek zrobić wszystko samemu. "

„Problemy zawsze będzie – Koncentrat”

„Zawsze nie koncentrować się na osobie i na problemie, nawet jeśli wiesz, co ten człowiek był przyczyną problemu. W ten sposób można skuteczniej rozwiązać problem zapominania o uczucia i emocje. Każdy problem w tym przypadku traci część swojej złożoności i staje się bardziej zdecydowane. "

„To nie jest koniec świata”

„Chcieliśmy mieć wielką odwagę, by przyznać się do błędów i wziąć na siebie odpowiedzialność w przypadku, jeśli zrobił coś złego. To jak się dorosłych, chociaż niektórzy ludzie nigdy nie dorastają i zawsze nadal zrzucić winę na kogoś innego . nie bądź taka osoba. "

„Pamiętaj, kim jesteś dobry”

„Sukces każdy ma swoje znaczenie w związku z tym nie jest zorientowany na nikogo. – Aby utworzyć własny sukces, biorąc pod uwagę to, co jesteś naprawdę dobry wybrać odpowiedni dla siebie zakres, w którym są już dobrze zorientowani. – I nadal go poprawić, aby osiągnąć nowy poziom. "

„Jesteś wyjątkowy”

„Trudno sobie wyobrazić, ale tak naprawdę są wyjątkowe, nie ma innego jak ty. W świecie miliardy ludzi, ale to nie to samo co ty. Ty tego nie zrobiłem, a nie ktoś inny. Więc nie staraj się mnie lub jakiegokolwiek innego mężczyzna – czy tylko to twoje życie, i tylko od was zależy jak będziesz żyć.”.

„Niech twój głos będzie słyszalny”

„Moc słowa mogą zrobić wiele. – Hurt, aby leczyć, aby podnieść ducha i deptać w błocie po prostu, trzeba upewnić się, że Twój głos jest słyszalny, ale prawo do dobrych celów, a nie robić z kimś coś złego. powiedz mi, co chcesz powiedzieć, ale być grzeczny w tym samym czasie. "

„Seks i związki – istnieje różnica”

„Być może uważasz, że nie warto ze mną rozmawiać, ale rzeczywiście jestem w tej sprawie dla Ciebie – najlepszy towarzysz i najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć. – To, co płeć i relacje są różne rzeczy sexy. – to tylko akt fizyczny, podczas stosunku -. unii dusz "

"Social Networking"

„Jeśli chcesz, aby Twoje życie pozostaje pod kontrolą. – Nie jest zbyt głęboko w sieciach społecznych nie powinno dodawać zdjęcia o charakterze osobistym, i inne tego typu rzeczy, bo nawet przyjaciele nie mogą być osoby w sieci społecznych, mówią, że są, a ty można zepsuć samo życie. "

„Overflow emocji”

„Możemy nie być w stanie nawiązać bliskie relacje, biorąc pod uwagę swój wiek, ale pamiętam, że był w tym wieku – i wyobrazić sobie, co to znaczy, że cała eksplozja emocji, które przerastają was na krawędzi, a czasem. nie można kontrolować. Dlatego też nauczyć się powstrzymać, aby nie żałować konsekwencje. "

„Szacunek może być najlepszym sojusznikiem”

„Może nie być świadomi tego wieku, ale położył niesamowity potencjał, a jeśli sam ocenić rozsądnie i być w stanie sami ocenić na co jesteś, zrobić sobie ułatwić życie. Ale to nie jest również zapominać, że związku z tym potrzebę i inne. "

„Edukacja nie jest tak nudny”

„Nie sądzę, że można nauczyć się tylko w nudnych lekcjach w szkole. Edukacja może być o wiele więcej zabawy, jeśli odpowiednio zaprezentowane.”

„Pokaż mi pieniądze”

„Mając własne pieniądze – to jest bardzo ważne w tym wieku można już zacząć omacku drogę do przyszłości i zdobyć niezależność finansową.”.

„Czy naprawdę potrzebujesz to wszystko?”

„Wszystkie te gadżety, urządzenia, i tak dalej – wszystko, czego potrzebujesz Wiem, że to trudne do zrozumienia, ale byłem w twoim wieku nie było daleko mniej pozycji, a ja byłem szczęśliwy?”.

"Love Life"

„A co najważniejsze – zawsze kochać życie, bez względu na to, co dzieje się w nim.”