550 Shares 4287 views

Czy łatwo jest być nastolatkiem: głównym problemem dzieci w tym wieku

Z dojrzewania u dzieci istnieje ogromna liczba nowych problemów. Obie dziewczynki i chłopcy. Mogą to być zarówno indywidualne i wspólne. Jakie problemy?


Na problemach

Wychowywanie dziecka-nastolatków, nie wszyscy rodzice sobie sprawę, że ich dzieci sporo problemów. A tam jest tylko przypomnieć sobie dzieciństwo i problemy, które powstały w tym samym okresie. Co może pojawić się sytuację niezręczną? Komunikacja to i wygląd, i pragnienie, aby robić to, co lubi. To pozostawia wiele do życzenia, a zachowanie młodzieży. I, oczywiście, brak zrozumienia ze strony dorosłych porządku dusza wyrosło dziecko.

Problem 1: wygląd

Odpowiadając na pytanie o tym, jak łatwo jest być nastolatkiem, dorosły powinien pamiętać, co dzieje się z ciałem swojego dziecka w danej chwili. Dziewczynki zaczynają aktywnie rosną piersi, a są w pierwszym miesiącu (co to wszystko towarzyszy zaburzenia równowagi hormonalnej i eksplozji), chłopcy zaczynają znacząco rosnąć, i mają też pewne problemy z rozwojem układu płciowego organizmu. Ponadto, twarz dziecka może obejmować straszny trądzik, pozbyć się, że nie jest tak łatwo. Wszystko to zarówno pojedynczo, jak iw połączeniu tworzy ogromną liczbę dorastających problemów.

Problem 2: komunikacja

Czy łatwo jest być nastolatkiem, jeśli nie rozumiem dookoła? Samo pytanie jest retoryczne. Jest to często w tym wieku dzieci mają problemy z komunikacją, nie tylko z rówieśnikami, ale także z własnymi rodzicami. Niezrozumienie ze strony dorosłych i braku podjęcia pewnych rzeczy – nie jest pełną listę wszystkich kłopotów. Dlatego bardzo często dzieci, młodzieży zaczynają szukać towarzysza i odnodumtsev boku, nie zważając na fakt, że najlepszą radą we wszystkich sprawach z własnymi rodzicami. To jak nastolatki i wpaść w złe towarzystwo.

Problem 3: Cele i sposób życia

Czy łatwo jest być nastolatkiem, jeśli wszystkie pytania staramy się rozwiązać dla rodziców? Pytanie nie wymaga odpowiedzi. W tym czasie dzieci mogą wystąpić nowe pragnienia, cele i dążenia, które nie mogą być całkowicie jasne dla dorosłych. Na tej podstawie, jak często jest to ogromna ilość konfliktów i zawirowań. Dziecko powinno mieć prawo być sobą i trzymać go w każdej sytuacji.

Problem 4: Wolność

Czy łatwo jest być nastolatkiem jeśli rodzice nadal starają się wokół granicy? Problemem dzisiejszych dzieci jest to, że są one zbyt niezależny. Ale rodzice często nie mogą zrozumieć i starać się nadal chronić dziecko przed pewnych sytuacjach. Konieczne jest, aby dać teen swobodę działania, zdolność do samodzielnego rozwiązywania własnych problemów. Tylko wtedy dziecko poczuje się jak dorosły i zachowywać się jak osoba dorosła.

Problem 5: złe nawyki

Życie nastolatka nie jest łatwe. Dlatego dzieci często próbują pozbyć się tych problemów przez złych nawyków. Wypiłem butelkę piwa – i życie wydaje się być szczęśliwszy. Co należy zrobić, aby rodzice, aby temu zapobiec? Pierwszy – prawo do złożenia przykład. Jeśli rodzice piją, dlaczego nie można tego zrobić, a nastolatek? Papierosy jak dzieci zaczynają protestować, jest również warte rozważenia. A jeśli dziecko ucieka od rzeczywistości w świat wirtualny, więc rodzice muszą starać się zmieniać rzeczywistość i zrobić wszystko, co w życiu się być lepszy i bardziej interesujący niż w Internecie.