119 Shares 8900 views

młodzieńcze problemy i ich rozwiązania

Dojrzewanie – okres, kiedy nasze dziecko wczoraj, a dziś jest dorosły dziecko wkracza w nowy etap swojego życia. W tym okresie zmian fizjologicznych organizmu, hormonalne przepięciami, osoba staje się bardziej wrażliwa i rannych, innymi słowy – „Pożegnanie z dzieciństwa”. Dla nastolatków charakteryzuje się impulsywnością, lotność, wysoką samoocenę, roztropnością i cynizmu w romantyczny związek, jest prywatność pragnienie.


Jakie są wyzwania dorastania i ich rozwiązania przeznaczyć ekspertów? Spójrzmy na nich.

  1. Dziecko jest już nastolatką, a dla rodziców – jeszcze dzieckiem. Każdy rodzic chce, aby pielęgnować swoje dziecko przez bardzo długi czas, ale trzeba zrozumieć, że jest osoba, która ma prawo do życia. Należy przestać kontrolować życie swojego dziecka, daje mu możliwość żyć samodzielnie. Utworzyć nowy krąg praw i obowiązków (można to zrobić w radzie rodzinnego), niech dziecko wie, że obecnie decyzja zajmie na własną rękę, a tym samym odpowiedzialności za ich konsekwencje. Pokazują wyraźnie, jak podzielić budżet rodzinny, jak i gdzie są pieniądze i skąd pochodzą. Traktuj go jak dorosłego.
  2. Dziecko jest już nastolatkiem, a społeczeństwo nie pozwala na to, aby być uprawiane na serio. On myśli, że ma „dużo”, ale uświadomić sobie możliwość ta nie może. Jedno z wyjść z obecnych problemów dorastania może być niezależne zarobki. Dostać pracę, nastolatek będzie podnieść ich samoocenę w oczach rówieśników pojawi się dorosłych, a także mają swoje kieszonkowe.
  3. Dziecko jest już nastolatkiem, ale wygląd nie zawsze odpowiada temu. Niewielki wzrost, długie uszy, spoty, niestandardowy wygląd, nadwaga – każdy nastolatek myśli o wygląd straszyć. Może to prowadzić do niskiej samooceny, rozwijać kompleks niższości. Spróbuj wyjaśnić do nastolatka, który to proces naturalny i konieczny, że wszystko to – problemy wieku dojrzewania i tylko. Wspierać dziecko we wszystkich przedsiębiorstwach, w poszukiwaniu siebie, dać mu szansę, aby go rozwiązać samemu. Po tym wszystkim, może to zależeć od relacji później.

Są to główne problemy wieku dojrzewania. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy nastolatek jest rozpoczęciem nowego niezależnego życia, która chce manifestować i uświadomić sobie, bez żadnej pomocy. Dlatego szczerze wyrażać swoje uczucia, co się dzieje, nie wyrzut i respektować prawo do własnego zdania, a następnie rozwiązanie problemów wieku dojrzewania nie dotykać.

Zawsze warto pamiętać, że przed wami człowiek, który ma swoje zdanie, swój charakter i swoje poglądy na temat życia i środowiska. dorastania problemy – to dopiero początek drogi dziecka życia, więc trzeba tak delikatnie, jak to możliwe w celu zapewnienia jego przejście do dorosłości. Prawidłowe podejście i subtelne psychologiczne oceny swojego dziecka – to lojalnych współpracowników w rozwiązywaniu problemów z okresem dojrzewania.