645 Shares 1240 views

Patsaev Wiktor Iwanowicz: kariera i biografia

Patsaev Wiktor Iwanowicz, którego biografia jest opisany w tym artykule, Bohater Związku Radzieckiego, radziecki kosmonauta. Jest to pierwszy astronom który opuścił orbitę Ziemi. Jego śmierć była tragiczna – podczas lądowania „Sojuz-11”, z powodu dekompresji.

dzieciństwo

16/06/1933 w Kazachstanie w Aktobe, urodził się przyszły kosmonauta Patsaev Wiktor Iwanowicz. Rodzina była na początku trochę. Victor była siostrą Galina i brat Victor. Ojciec Ivan Panteleevich był prosty pracownik. Kiedy wybuchła wojna, poszedł do przodu, a zmarł w 1941 Victora matka, Maria S., w lewo, aby wychowywać dzieci samotnie. Po śmierci męża wyszła za mąż po raz drugi, za Volkova Ivana Ivanovicha.

Był wdowcem. I od jego pierwszej żony wyjechał pod opieką czwórki dzieci. Kiedy Patsaeva i Volkov pobrali, rodzina stała się jedną wielką. Ivan przeniósł się żyć w obwodzie kaliningradzkim, w Nesterov. Dostał pracę jako dyrektor banków oszczędnościowych. Ale Mary S. – do magazynu dla pozycji sprzedaży.

formacja

Szkoła Patsaev Wiktor Iwanowicz poszedł do sześciu lat. Po pierwszej klasy, otrzymał list pochwalny. Po śmierci ojca, gdy jego rodzina przeniosła się do Nesterov, Victor kontynuował naukę w miejscowej szkole. Wstąpił do klubu ogrodzenia, udział w konferencjach naukowych i technicznych. Pisał artykuły do gazety. Skończyłem szkołę w 1950 roku

Victor miał marzenie – aby wejść do Instytutu Geologicznego i badać Ziemię z wysokości. Po ukończeniu szkoły średniej, od razu dał dokumenty University. Pomimo faktu, że egzaminy przeszedł dobrze, Victor nie miał wystarczającej ilości punktów na paragonie. Przemysłowy Instytut Penza – alternatywa mu zaproponowano.

Zgodził się dać zapisać i ukończył szkołę średnią w 1955 roku kształcił się na mechanicznych instrumentów precyzyjnych. W 1968 roku ukończył szkolenia lot w Kołomna Aeroklubu. Jednocześnie studiował na studiach. Od 1967 do 1969 roku był szkolony w kosmonauty na temat programu N1-L3.

praca

Po Patsaev Instytutu Wiktor Iwanowicz dostał pracę jako projektant w obserwatorium górnej powietrzu. On stworzył instrumenty meteoraket. W 1958 roku pracował w dziale urządzeń antenowych i powiązanych w biurze projektowym królowej. Wiktor Iwanowicz podczas czynności przeprowadzanych wiele eksperymentów w badaniach plazmy, anten radiowych, i tak dalej. D.

przestrzeń

Po kosmonautów szkoleniowych Wiktor Iwanowicz został przyjęty do szkolenia w TSKBEM. „Kontakt” uczestniczył jako inżynier lotu „Sojuz-18” w projekcie. Jego pierwszy lot Wiktor Iwanowicz wykonane w 1971 roku od 6 do 29 czerwca. W tym czasie był inżynier i naukowiec w „Sojuz-11”.

Patsaev Wiktor Iwanowicz, którego zdjęcie jest w tym artykule, przeprowadzone spektrometria Beta Centauri zbadać atmosferę ziemską przez horyzoncie zmierzchu i innych gatunków. Udane i znacząco jej działalność w zakresie polaryzacji światła słonecznego i jego skutków. Patsaev zaangażowany w uprawie w nieważkości kapusty, cebuli i tak dalej. D. Wyniki, które zostały przeprowadzone na wiele sposobów, odgrywają ważną rolę w rozwoju lotów kosmicznych.

tragiczna śmierć

Po kolejnym określona astronauci programu została zakończona, statek kosmiczny powrócił na Ziemię. W locie, przebywał przez 24 godzin. Do tragedii doszło w nocy 30 czerwca podczas lądowania „Sojuz-11”. Nagle odmówił odpowietrznik nawiew na statku. I astronauci zostali bez powietrza. Doprowadziło to do ich śmierci. Kiedy statek została odkryta, natychmiast rozpoczął pracę reanimacji. Ale to nie było możliwe, aby zapisać astronautów.

rodzina

Patsaev Wiktor Iwanowicz żonaty Kryazheva Vera Aleksandrowna. Jego żona pracowała w TsNIImash. W Patsaeva miał dwoje dzieci. Pierwszy urodził się w roku 1957, Dmitry. W 1962 roku, córka, Swietłana. Syn, Dmitrij V. a później pracował w SRI. Z biegiem czasu, poszedłem do życia za granicą. Swietłana rozpoczął nauczanie na Uniwersytecie Moskiewskim Humanistycznym. Ale potem, jak również brat wyjechał za granicę na stałe.

Nagrody i pamięć

W pamięci Patsaeva jego imię nazwano krater na Księżycu, liczby planet 1791, niektóre z ulic w Aktobe, Kirovogradzie, Kaliningradu i innych miastach. Nazwa astronauty otrzymał statek badawczy. W pamięci Patsaeva wzniesiony kilka pomników. W Kałudze, zainstalowano tablicę pamiątkową. Patsaev Wiktor Iwanowicz pochowany na Placu Czerwonym w Moskwie. Astronauta został odznaczony Orderem Lenina i otrzymał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego. Ale on otrzymał ją pośmiertnie.