796 Shares 5603 views

Grzybica: przyczyny, objawy i leczenie

stopa sportowca dziś jest uważana za jedną z najczęstszych chorób grzybowych na naszej planecie. Taka choroba może objawiać się w różnych postaciach i prowadzić do zupełnie różnych komplikacji. Statystyki wskazują, że taka choroba bardziej podatne na część dorosłej populacji, a na obszarach wiejskich jest znacznie rzadsze niż wśród mieszkańców miast.


grzybica stóp i ich przyczyny

Jak już wspomniano, przyczyną choroby jest zakażenie grzybicze , które jest mikroorganizm zwany Trichophyton mentagrophytes. „Catch” patogen może być w kontakcie z osobą zakażoną. Ponadto, zarodniki grzybów znaleźć w martwych cząstek skóry pacjenta Krem nabłonka. Dlatego tutaj jest to możliwe, a konsument szlaku, takich jak wspólne korzystanie z ręczników, butów i pościel, a także basen, sauna i innych miejscach publicznych.

W rzeczywistości, nie każdy człowiek w kontakcie z patogenem, rozwój grzybicy. Bardzo ważne są tu inne czynniki. Na przykład, że udowodniono, że choroby są bardziej podatne na ludzi z następujących problemów:

 • cukrzyca;
 • obniżonej odporności;
 • zwiększone pocenie się stóp ;
 • przewlekłą niewydolność żylną;
 • Zakrzepica żył głębokich i żylaki;
 • flatfoot lub zwężenie przestrzeni między palcami.

Ponadto, statystyki pokazują, że choroba podatne i pracowników w niektórych zawodach, w tym sportowców, kucharzy, górników, łaźnie pracowników, i tak dalej. D.

objawy

Grzybica (zdjęcie przedstawiające zewnętrzną manifestacją choroby) można wyrazić absolutnie różne objawy. Dziś postanowiliśmy przeznaczyć pięć form choroby, z których każdy ma swoje własne cechy:

 • Kiedy forma płaskonabłonkowego na bokach i łuku stopy często pojawiają się małe czerwone płytki nazębnej, co nieco przypomina wysypkę łuszczycy. W tym przypadku skóra na obszarach dotkniętych mocno łuskane, powodując dyskomfort masę. Często pacjenci skarżą się mrowienie.
 • stopa wyprzeniem sportowe towarzyszy obecności zaczerwienieniem między palcami. W tym przypadku skóra złuszcza, jej często pojawiają się małe pęknięcia, erozja, a nawet owrzodzenia. Pacjenci skarżą się na ciężką świąd i ból.
 • Disgidroticheskaya postać choroby charakteryzuje się przez pojawienie się pęcherzyka wysypka na łuku stopy, podeszwy i międzypalcowe fałd.
 • Grzybica i mogą angażować, przy czym gwóźdź płyta zagęszczająca, złuszcza się i staje się żółty.
 • Najbardziej trudne do zdiagnozowania pedis grzybica podawane z usuniętego obrazu klinicznego. Ta forma choroby mogą rozwijać się bezobjawowo, tylko od czasu do czasu przypominać sobie niepozorny wygląd wysypki lub szczelinach między palcami.

Grzybica: leczenie

Mimo, że leczenie jest wybrane indywidualnie przez lekarza, zazwyczaj składa się z dwóch etapów. Najpierw trzeba usunąć płatki i martwe tkanki (jeśli w ogóle), a także zmniejszyć stan zapalny. Jeśli chodzi o dotkniętego paznokci, może zaistnieć potrzeba usunięcia chirurgicznego. Dopiero wtedy lekarz przepisze leki przeciwgrzybicze. W większości przypadków wystarczy użyć specjalnego żelu lub maści. W ciężkich przypadkach możliwe dodatkowe stosowanie doustnych leków przeciwgrzybiczych.