487 Shares 7928 views

Pentium 3558U – wielki mobilny mikroprocesor dla komputerów klasy podstawowej

Pentium 3558U – to jest wielki entry-level mikroprocesor łączy przystępną cenę i wysoką wydajność energetyczną. Jego cechy architektoniczne jest wystarczająca dla większości codziennych zadań: surfowanie po Internecie, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, a nawet najbardziej prostych gier. Jednocześnie pozwala na stworzenie bardzo przystępne kosztowo systemu entry-level komórkowego.

Gniazdo procesora do montażu rozwiązań półprzewodnikowych

Układ ten przeznaczony jest do montażu w złączu BGA1168. Dokładniej, w tym przypadku nie mówimy o gniazda procesora, ale mikroprocesora jest lutowane na płycie głównej. Oznacza to, że dalsza modernizacja komputerów przenośnych nie jest możliwe. Aw przypadku uszkodzenia do naprawy nie będzie. Ale z drugiej strony, może to zmniejszyć, choć nie dużo, koszt końcowego systemu komputerowego. I jak się na pierwszy plan kosztów w segmencie budżetowym, takie podejście rzeczywiście więcej niż uzasadnione.

proces technologiczny i architektura

Decyzja ta została podjęta na standardach półprzewodnikowy 22 nm. Proces ten jest obecnie przestarzałe dla „Intel”. Ale spójrz na to z produktów firmy „AMD”, gdzie towary są produkowane przy 28nm lub nawet 32nm. I będzie oczywiste, że ten procesor jest nadal istotne z punktu widzenia procesu. Skład Pentium Dual podstawowej 3558U (nie jest to trudne do zrozumienia z nazwy) zawiera tylko 2 moduł komputerowy. W tym przypadku, wsparcie technologii „NT” w tym przypadku jest zupełnie nieobecny. Procesor na poziomie logicznym są reprezentowane przez ten sam kod z dwóch nici przetwarzania.

organizacja cache

Jak każdy inny produkt procesor „Intel”, bohater tej recenzji jest cache trzypoziomowy. Pierwszy rozmiar wynosi 128 KB. Są one podzielone na pół pomiędzy jednostkami obliczeniowymi CPU. Na drugim poziomie, całkowita pojemność wynosi 512 KB, a trzeci – już dostać 2 MB.

Pamięć o dostępie swobodnym

Kontroler RAM jest zintegrowany Intel Pentium 3558U. To może funkcjonować w trybie 2-kanałowego. Najbardziej optymalne dla tych notebooków odpowiednich modułów DDR3 z 1333 MHz i 1600 MHz. Można również ustawić i kolei dużych prędkości. Ale ich częstotliwość pracy zostanie automatycznie zredukowana do ewentualnego 1600 MHz. Maksymalna ilość pamięci RAM, układ ten ma adresowalne 16 GB.

Ogrzać niuanse mikroprocesora

Pentium 3558U ma bardzo skromny pakiet termiczny, który wynosi 15 watów. To właśnie z powodu tej wartości komputera opartego na tej energooszczędny układ może obyć się bez aktywnego systemu chłodzenia. Maksymalna temperatura dla tego produktu wynosi 100 ° C, gdy normalne obciążenie CPU parametrów mieści się w zakresie od 50 do 65 ° C Jeżeli procesor zdyspergowana 2-3% częstotliwości magistrali systemowej, to temperatura robocza wzrośnie i będzie w 70-80 stopni. Awaryjne samą wartość w tym przypadku można osiągnąć, gdy pasta termiczna wysycha. A kontakt między chłodnicą i układ półprzewodnikowy jest uszkodzony. Więc co 2-3 lat zaleca się, aby zapobiec komputerów przenośnych opartych na chipie i wymiany pasty termoprzewodzącej.

częstotliwość

Rozwiązanie Procesor Pentium 3558U nie obsługuje technologii dynamicznego kontrola częstotliwości TurboBust. Także odpowiedni czynnikiem w jego zablokowana. Dlatego podstawowa wersja jest w stanie działać tylko na częstotliwości 1,7 GHz z. Istnieje również możliwość przyspieszenia roztworów krzemu. Aby to zrobić, należy zwiększyć częstotliwość magistrali systemowej. Doświadczenie pokazuje, że w najlepszym razie, może to zwiększyć wydajność o 2-3%. I zasadniczo ze względu na to zwiększyć szybkość komputera po prostu nie zadziała.

Podsystem graficzny

W skład układu krzemu zawiera grafiki gazu pierwotnego poziomu. Jego model – HD Graphics. Produkt ten został zaprojektowany przez firmę „Intel”. Częstotliwość zegara jego zmiany podczas pracy od 200 MHz do 1.0 GHz. Liczba obsługiwanych ekranów jest ograniczona do 3. Jest możliwe, że akcelerator wystarczy dla najbardziej typowych zadań programistycznych. Jest on idealnym punktem jego możliwości reszta z CPU.

wyniki

Pentium 3558U «Intel» Facial wydany kolejny zrównoważony produkt do tworzenia najbardziej przystępne komputera przenośnego. W tym samym efektywności energetycznej czas i koszt to jest naprawdę do przyjęcia. Występ w tym przypadku jest naprawdę wystarczająco dla najbardziej powszechnych i popularnych zadań.