335 Shares 4458 views

Jak wybrać ringu?

Boks jest jednym z najbardziej widowiskowych sportów, które urzekają miliony ludzi na całym świecie. Jednak wyobrazić bez szkolenia szkolenie na specjalnym podium dość trudne. Zobaczmy, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, aby wybrać dobrą ring bokserski, klasę, która będzie osiągnąć sukces w sporcie.

typy

Obecnie zidentyfikować kilka rodzajów ring bokserski:

  1. Szkolenie – przedstawia strukturę piętro bez platformy. Słupki narożne są przymocowane do podłogi za pomocą śrub lub specjalnych okularów. Wykładzina wykonana jest z pianki poliuretanowej o gęstości około 180-200 kg / m3. Ostatnio umieszczone na podłodze i pokryty warstwą wzmocnionego PVC.
  2. Konkurencja – ring bokserski na platformie. Standardowe wymiary 7,32h7,32h1 m. Podium Rama wykonana jest z profilu stalowego, który jest umieszczony na podstawie, sklejki i przygotowującym słupów narożnych. Miękkim podłożu, jak i w poprzednim przypadku, jest wykonana z arkusza pianki.

Rozmiar ring bokserski

Zgodnie z ogólnie przyjętymi normami zawodowymi pierścień musi być utworzony jako kwadratu o bokach platformy 5 m. Wysokość podstawy powinna wynosić około 1 m. Standardowa pierścień boks szkolenia jest obszarem jako 4×4 metr kwadratowy.

Zgodnie z wymogami Światowego Stowarzyszenia, rozmiar ringu powinny być następujące:

  • długość liny – od 4,9 do 6,1 m;
  • grubość liny – około 50 mm;
  • resztkowe miejsca poza lin – nie mniejsza niż 46 cm;
  • Grubość powłoki na platformie – od 13 do 19 mm.

Opcje

Pierścień jest wyposażony w boks miękkie poduszki, o grubości 5-7 cm i około 20 cm szerokości. Ostatni umieszczone w narożach i służą do ochrony zawodnika przed uszkodzeniem spowodowanym przez nagłe kolizji z ostrych elementów. Zgodnie z wymogami jak poduszki i liny są pomalowane na niebiesko i czerwono. Takie rozwiązanie pozwala sportowiec nie stracić skupić się na ringu.

Czasowe lub stacjonarny pierścień?

Oprócz cech strukturalnych pierścieni różni się w zależności od charakteru operacji. Wykrawania na zewnątrz pierścienia na ramie lub przystanków jest powszechnie stosowany jako nieruchome środki do zawodów. Wzory na rozszerzeniach są najczęściej stosowane jako tymczasowy fix dla treningu, ponieważ procedura demontażu takich produktów nie jest szczególnie trudne.

Porady dla Wybór

Jeśli to pierwsze miejsce, jest łatwa w transporcie i prosty montaż ringu, należy preferować składany design.

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania sportowców zależy od jakości i niezawodności materiałów użytych w produkcji urządzenia. Na tej podstawie, należy zwrócić uwagę na model, którego rama wykonana jest z wysokiej wytrzymałości, ale w tym samym czasie, stosunkowo lekki metal, taki jak stopów stali i aluminium.

W stosunku do okładziny zewnętrznej, tkanek i wypełniaczy, powinna ona różnić się wysoki wskaźnik odporności na ścieranie i rozdarcia. Między innymi, produkcja materiałów nie zwalnia toksyn i pozostają bezpieczne dla zdrowia ludzi, niezależnie od warunków, w których pierścień jest eksploatowane.

cena emisyjna

Ile ring bokserski? Cena modeli szkoleniowych na rynku krajowym wynosi 50 000 rubli. Koszt profesjonalnych projektów na platformie, które nadają się do sparingu i poważnych konkursach, zaczyna się około 190 000 rubli. Pod wieloma względami, cena pierścienia zależy od produkcji materiałów, pakowania i rozmiarach.

montowanie

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa zarówno na wybór, a na ringu, jak go zainstalować – tego typu pomieszczeń, gdzie projekt ma być zamontowana. Jeśli budynek jest zarezerwowany dla pracy tymczasowej, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do przenośnego typu składanego. Montaż i demontaż takiej platformy nie wymaga specjalistycznej wiedzy i działa bardzo szybko. Wystarczy umieścić podstawę na płaskiej powierzchni i zebrać wszystkie elementy projektu razem, kierując się zaleceniami producenta. Modele te są idealne do instalacji w tradycyjnych siłowniach i stają się niezbędne dla obszarów sprzęt bokserski w siłowni.

Jest to o wiele trudniejsze do ustalenia profesjonalny ring bokserski, który będzie używany do zawodów, szkoleń lub pokazowych walkach. Montaż tej kategorii jest możliwe tylko w miejscach, które mają znaczący margines przestrzeni. Instalowania profesjonalnego pierścień z rusztowania muszą tylko z udziałem grupy wykwalifikowanych specjalistów. Przede wszystkim są tu betonowa wszystkie jednostki konstrukcyjne, które są odpowiedzialne za utrzymanie stabilności. Ponadto, platforma build, rozciągnięte liny, ogrodzenie placu zabaw stałe w pozycji statycznej.

W rezultacie,

Jak widać, głównym celem przy wyborze ring bokserski należy zwrócić się do niezawodności materiałów produkcyjnych, jak również wyrób jest zgodny z ogólnie przyjętymi standardami i wymagania. Ostatni punkt dotyczy modeli szkoleniowych, ponieważ zawodnik musi przyzwyczaić się do pewnych warunkach. W przeciwnym razie, po zmianie pierścienia nawet doświadczony bokser może doprowadzić do zmęczenia i dezorientacji, które muszą wpływać na wyniki.