770 Shares 6151 views

Zasilacz do komputera. Jak dokonać właściwego wyboru?

Zasilacz – to szczegół z komputera, na którym bezpośrednio zależy od wiarygodności komputerze, a przede wszystkim niezawodność HDD – dysk twardy, który przechowuje wszystkie informacje. W rzeczywistości, bez zasilania nawet najlepszy komputer „żelaza” nie działa w ogóle – jest to część odpowiedzialna za dostawę części komputerowe systemy energetycznej konwersji pochodzących z komputerem z sieci do pożądanych poszczególnych węzłów komputerowych.


Ważne jest, aby pamiętać, że oprócz jego głównym zadaniem zasilacza komputerowego jest regulator napięcia i tarcza z małego hałasu napięcia wejściowego, a także jest zaangażowany w chłodzeniu jednostki systemowej.

Te dni, prawie wszystkie nowoczesne komputery są używane jednostki , takie jak podaż ATX. W porównaniu ze starszymi jednostki typu AT, ATX ma wyższy prąd minimalny. Wynika to z faktu, że część nowoczesnych komputerów zużywają znacznie więcej energii i wymagają bardziej potężne prądy dla optymalnej wydajności.

Co najważniejsze, na co zwracać uwagę przy wyborze zasilacza do komputera jest jego moc i podstawowe dane techniczne. Zapotrzebowanie mocy dla każdego komputera jest różny i zależy przede wszystkim od konfiguracji komputera, a także od stopnia złożoności systemu. Na przykład, automaty do gier lub stacje robocze o wysokiej wydajności wymaga większej mocy niż platform wbudowanych małych obudowach.

Inną ważną cechą, która ma zasilanie komputera, to całkowity prąd wytwarzany z wyjściem PD. Jednak niektórzy producenci wytwarzają zasilaczami z jednej linii, a niektóre zasilacze zawierać dwa lub cztery linie, wzdłuż których płynie prąd, a liczba linii czasami nie miała praktycznie żadnego wpływu na działanie zasilacza.

Przed zakupem zasilanie to jest bardzo ważne, aby obliczyć, ile energii zużywa około komputer osobisty, do którego zostanie zainstalowany ten zasilacz. A ostateczny czynnik przy wyborze tej części należy rozważyć jego główne cechy (pojemność i ogólną wytrzymałość prąd), a nie dodatkową funkcjonalność. Na przykład, jeśli użytkownik zdecyduje się wybrać mniej wydajne, ale bezgłośne zasilacz do komputera w czasie, można żałować tego wyboru – po zainstalowaniu dodatkowej pamięci lub taśmy więcej niż jeden dysk twardy trzeba kupić mocniejszy zasilacz. Na komputerze, na którym użytkownik zamierza korzystać przez kilka lat, można kupić zasilacz z małym zapasem mocy tylko w przypadku, jeśli z czasem komputer nie kupi dodatkowe szczegóły.

Dodatkowe cechy to warto zwrócić uwagę przy wyborze zasilacza, to jest, przede wszystkim, korekcja Cable Management oraz współczynnika mocy. Cable Management – jest to okazja Zwolnienie nieużywanych kabli, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie nabytej zasilacza. Power Factor Correction (dosłownie przetłumaczyć jako „korekcji współczynnika mocy”) ma dwa rodzaje – aktywne i pasywne. Pasywny PFC prostu wygładza impulsy prądowe, trochę rozciągając je w czasie. Aktywne PFC dodatek jest w stanie zapewnić współczynnik mocy, który jest zbliżony do ideału. W rezultacie, zasilacz do komputera będzie wykorzystywać swój potencjał do maksimum.

Ale wszystko jedno, aby wybrać najlepszy zasilacz do komputera? Aby to zrobić, należy zbadać zadania, które ustawione na komputerze, a szacunkowe poboru mocy wszystkich komponentów komputera i po prostu wybrać odpowiednią cyframi uzyskanymi model. Wśród producentów zasilaczy należy zauważyć takich graczy rynkowych, takich jak komputer FSP Zalman, Asus, Chieftec i @LUX. W zależności od producenta i modelu cech wybranych, koszty zasilania może wahać się od dwudziestu do dwustu dolarów.