795 Shares 6929 views

Filtr dolnoprzepustowy – jak uzyskać świetny dźwięk?

Tak wielu ludzi interesuje się filtra dolnoprzepustowego, który jest wymagany dla subwoofera. Typowo ludzkie ucho może postrzegać dźwięk, zaczynając od 20, a kończąc na 20 tysięcy herców. I zauważ, których dźwięk pojawia się na niższym poziomie – tym basem. W związku z powyższym, w górnej granicy brzmieć bardziej jak pisk. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak brzmią dźwięki o różnych częstotliwościach, specjalnie zaprojektowany program, który nie wymaga oddzielnej instalacji. Wystarczy tylko pobrać i odtworzyć go. również nie powoduje żadnych trudności interfejsu programu.


W badaniu jaki filtr dolnoprzepustowy, nie należy zapominać o częstotliwości odcięcia, których wzrost nie jest konieczne. W produkcji niskotonowego do tak niskich częstotliwości brzmiał niezmieniona, podczas gdy wysokie częstotliwości przesyłane są z dużą zniekształceń. Aby to zrobić, należy zastosować specjalny filtr, który usuwa wszystko brzmi zbyt wysokie.

Subwoofer musi spełniać następujące parametry: mniejszej liczby głośników, grając z nim, subwoofera, tym wyższa częstotliwość odcięcia w filtrach, które są wykorzystywane w Saba. Innymi słowy, jeśli kolumna ma desyatisantimetrovyh głośnik basowy, częstotliwość odcięcia musi dotrzeć trzysta Hertz. Jeśli rozmiar głośników bas jest trzydzieści centymetrów, częstotliwość odcięcia filtru sięga stu herców.

Ale jeśli subwoofer ma mały głośnik, jest prawdopodobne, że nie będzie w stanie odtworzyć bardzo niskich częstotliwości. Jeśli sytuacja jest odwrotna, sub będzie mógł odtworzyć na basie. To dobry subwoofer można określić, jak dobrze będzie mógł odnowić niskich częstotliwości. Wyższe częstotliwości są zazwyczaj subwoofer odtwarza bardzo silnych zakłóceń.

Generalnie, częstotliwość odcięcia nie powoduje żadnych problemów. Pozostaje do rozważenia sam filtr dolnoprzepustowy. To może być bierny lub czynny. W pierwszym przypadku filtr jest doskonałym indukcyjność cewki z wieloma kondensatorami. W tym przypadku trzeba instalować oddzielne wzmacniacze powstaje. Ponadto, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego zasilania. Filtr pasywny powinien być podłączony bezpośrednio do głośnika niskotonowego.

Kolejnym punktem, który musi wiedzieć, kiedy studiuje ten temat jest próchnica stok, który jest specyficzny parametr wskazuje, że siła, z jaką dźwięk jest stłumiony do poziomu powyżej częstotliwości odcięcia. Zazwyczaj podczas instalowania filtrów przy wysokiej częstotliwości zanik dźwięku powinno nastąpić płynnie bez spadków.

Ze względu na fakt, że filtr dolnoprzepustowy wykorzystuje niską częstotliwość graniczną, i ma wysoką rozkaz, potrzeba pasywnej konstrukcji zniknie. W tym przypadku jest to niezbędne do korzystania z aktywnego filtra. Jego wadą jest wymóg, aby oddzielny zasilacz i wzmacniacz kanał głośnika niskotonowego. Ponadto, dodatek może być konieczne w niektórych przypadkach.

W tym podstawowych parametrów, które posiada filtr dolnoprzepustowy, zakończyć.