383 Shares 2181 views

Akustyka dla komputera lub wybierz problem

Nowoczesny komputer nie można sobie wyobrazić bez karty dźwiękowej. Jeśli poprzednia generacja komputerów traktowany strumień wyjściowy audio do systemu głośnikowego, lepiej znany jako mówca, lub domowej roboty rozwiązanie Covox drogiej karty Sound Blaster, jest teraz użytkownik jest wymagany tylko dla głośników komputerowych, a karta dźwiękowa jest częścią płyty głównej. Mówimy o wbudowanych modeli HD Audio oraz AC97 (przestarzały, ale nadal spotykane decyzji). Sklepy computing oferuje ogromną gamę głośników i wzmacniaczy, w tym modele wielokanałowych. Ale z tym wszystkim wybór głośników do komputera dla wielu jest nie lada wyzwaniem.


Oczywiście, nie ma nic łatwiejszego niż kupić w kiosku na tanie głośniki plastikowych ulicznych, ale słuchać niczego innego niż system „beep”, nie są one odpowiednie. Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że dobra akustyka na komputerze jest mało prawdopodobne, aby być tanie. Zazwyczaj dla klasy system Hi-Fi z prośbą o setki dolarów. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, co dzieje się z głośników komputerowych, jak znaleźć kompromis z dobrym dźwiękiem i akceptowalnym koszcie.

zadania

Przed zakupem systemu dźwiękowego, konieczne jest określenie zakresu zadań, które będą wykorzystywane do głośników komputerowych. Tak więc, w celu udekorowania pracy i możliwość wysłuchania system wiadomości, odpowiednie kolumny prosty plastikowy. Producenci oferują wiele modeli z różnych wygląd: od klasycznych, wykonane „pod drzewem”, aby futurystyczny. Ale jeśli masz zamiar słuchać muzyki, oglądać filmy lub grać w gry, a następnie dochodzi do głosu nie jest projektowanie i innych funkcji.

Warto pamiętać, że najdroższe głośniki do pracy z komputerem wzmacniaczy lampowych. To ci, którzy wiele lat temu porzucił na rzecz elementów półprzewodnikowych. Oczywiście pojawienie się takiej struktury – dla amatora, ale doskonała jakość dźwięku, od minimalnego poziomu hałasu.

Wybór głośników

Jeśli głośniki są wybierane nie tylko do dekoracji, konieczne jest, aby określić żądaną liczbę kanałów. Parametr ten zależy od charakterystyki karty dźwiękowej. Tak więc system może być stereo i wielokanałowe kvadro-. Ostatnim są droższe, więc czasami bardziej uzasadnione, aby uzyskać dobre stereo niż złego „mnogokanalku”.

Innym ważnym punktem – obecność subwoofera. Jest to specjalny głośnik kolumna jest zdolna do reprodukcji niskich częstotliwości. W rozwiązaniach wielokanałowych typowo obecne. Są też modyfikacje „Stereo + subwoofer.” Obraz dźwięku jest lepsza, ale dodatkowa przestrzeń na podłodze, aby pomieścić potrzebę urządzenia.

Wymiary głośniki odgrywają ważną rolę w jakości dźwięku. Jest oczywiste, że mały rozmiar dyfuzora osiągnąć silne wibracje niemożliwe, co jest powiedziane w reklamie. Tak więc, chcąc, aby słuchać muzyki w pomieszczeniu, należy wybrać kolumnę więcej.

Jednym z najważniejszych momentów, które, niestety, zapominać o wielu nabywców, to materialne ciało. Warto pamiętać, że wzór drewna brzmi dużo lepiej niż plastik. To ma sens, aby kupić prostą drewnianą kolumnę niż zestaw plastikowych „wysokotonowymi”.

Ilość głośników wpływa na intensywność obrazu dźwiękowego. Optymalny wariant kompromis – kolumnę z dwoma dyfuzorami i niskich.

Ostatnią rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to producent. Nie jest tajemnicą, że często trzeba zapłacić za „nazwa”. Niekiedy mało znane rozwiązania brzmią lepiej niż ich rówieśnicy wartości wybitnych. Najpopularniejsze marki dzisiaj następujące: F & D, JBL, Bose, Sven.