243 Shares 8021 views

odkurzacz do komputera – fanaberia czy konieczność

Każdy użytkownik komputera osobistego lub laptopa wie bardzo dobrze, że bez regularnego czyszczenia elementów elektronicznych znajdujących się w jednostce systemowej jest niezbędny. Oczywiście, za każdym razem można nie ignorować jednocześnie nasiliły drona i wysoką temperaturę górnej pokrywie, ale często się zawiesza lub awarii oprogramowania zmuszony nawet największa porażka rozmontować urządzenie systemu i, podnosząc odkurzacza do komputera, należy przeprowadzić gruntowne czyszczenie. Przerażające dźwięki, prawda? Hum, przegrzanie, unoszące … Na szczęście, zwykle do punktu jego elektronicznej Kolejnym argumentem jest niezwykle rzadkie. Wszystkie takie same, ciągłe głośne wentylatory hałasu może wytrzymać nie wszyscy. Specjalnie dla sprzątaczki komputerowych już przestały być rzadkością.

Ciekawy czytelnik może zapytać: „Co to jest czysty w obudowie komputera bardziej czystsze”? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy wziąć krótki podróż mentalną wewnątrz jednostki systemowej.

Mimo miniaturyzacji, zmniejszenie zużycia energii i optymalizacji procesów produkcyjnych, elementów elektronicznych, które są montowane płytki drukowanej, przy ich produkcji praca ciepła. Jest to nieuniknione, ponieważ jest to własność przewodów, która przejawia się przez przepuszczanie prądu elektrycznego przez nich. Szczególnie dotkliwy problem ogrzewania jest dla składników energetycznych: procesora, karty graficznej, zasilacza. Chociaż każdy tranzystor (kontrolowana przez klucz elektroniczny) w ich skład podkreśla trochę ciepła, ze względu na ogromną ilość ich całkowitego ogrzewania jest dość znaczna. Zaznacz wszystko energia cieplna grzejnika rozrzut wentylator chłodzenia. coraz bardziej skomplikowane systemy używane do kompozycji, która zawiera ponadto rury cieplnej. Podczas pracy, gdy żeberka chłodzące gromadzi się kurz i inne zanieczyszczenia (na przykład smoły) z dymu papierosowego, przy czym wydajność chłodzenia. Pył jest znany jako doskonały izolator, a więc nie jest przegrzanie, co prowadzi do awarii programu. To relacja. Oczywistym jest, że podczas demontażu obudowy mini odkurzacz do komputera będzie bardzo przydatna.

Tak więc, jeśli komputer lub stal silniejsze niż zwykle hałasu i ogrzewa się, a temperatura pozostawały w dopuszczalnym zakresie (nie więcej niż 25), to jest czas, aby oczyścić pył z układu chłodzenia. Aby to zrobić potrzebne są: odkurzacz do komputera, kawałek bawełny, śrubokręt i trochę wytrwałości.

Odłączyć komputer, zdjąć pokrywę boczną. Śruby mocujące znajdują się na tylnej ścianie. Dokładnie sprawdzić komponenty, w tym odkurzaczem do komputera i starannie oczyścić zanieczyszczenia. Jest to bardzo przydatne, że w zestawie z jednostką istnieje kilka porad: znajomy rura i szczotka. Zdjąć przylegającą szczotki świeżego pyłu i – rury. Zbyt lepki zanieczyszczenia trzeba umyć wełna, owinięta wokół boiska. Te szczotki komputer guru i koszt konwencjonalny odkurzacz, ale nieporęczne maszyna z ogromnym rury ssącej jest mniej wygodne niż dedykowany ręczny odkurzacz do komputera. Oczywiście, ich zdolność do porównania niepoprawnie, ale mają inny cel.

zmywacz do komputera może nie tylko próżnia czyszczenia elementów chłodzących. Możliwość jest zasilany z portu USB zazwyczaj sugerują, że aplikacja jest dość szeroki. Czy próbował wstrząsnąć kurz z klawiatury? Co jest tam po prostu nie ma! Bułka tarta tyle że Założyć nowy bochenek piekarnika. Wszystko to bałagan szybko i dokładnie usunięte z przenośnego odkurzacza USB. Przewracać i wyrwać klawiaturze komputera osobistego trudności nie jest, ale jest to o wiele trudniejsze w przypadku laptopa. Przechodząc do niektórych jej elementów jest mało celowe. Ale z pomocą odkurzacza do komputera czyszczenia klawiatury laptopa może wykonać nawet dziecko.