571 Shares 4834 views

BenQ XL2411Z (monitor): charakterystyka i opis, recenzje, opinie

Zdaniem właścicieli, którzy wcześniej próbowali uratować monitor, na pierwszy rzut oka w BenQ XL2411Z byli zaskoczeni, jak to najlepiej z czego doświadczył do tej pory. Być może wynika to z niskiej jakości poprzednich ekranów w porównaniu z wysokiej klasy urządzenia. Jednak warto zapłacić $ 329 dla monitora z ekranem o przekątnej równej 24 cali? Odpowiedzią może być niejednoznaczne.


XL2411Z jest XL2420T ewolucja, poprzednia generacja wyświetlacza gra firmy BenQ. Podwozie jest taka sama, ale projekt jako całość lepiej. Zapewnienie o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, o częstotliwości odświeżania 144 Hz, czas reakcji 1 ms i migotania podświetlenie LED maksymalnej jasności 350 cd / m 2, producent osiągnąć najlepszą wydajność. obsługiwane również Nvidia 3DVision 1 i 2.

BenQ XL2411Z: przegląd projektu

Jeśli zacząć od podstaw, fantastyczną jakością wykonania. Odbiór przyjemny wygląd i niezawodny i posiada regulację wysokości pozwala przechylać i obracać monitor o 90 stopni w płaszczyźnie pionowej (w orientacji pionowej) Do oglądania i dostępu do złącza na spodzie panelu tylnym. Podstawa szeroka i płaska, może być używany jako repozytorium przykład, napęd DVD-ROM. Zestaw zawiera podwójny DVI-kabel, który jest niezbędny do zamiatania częstotliwości powyżej 60 Hz. Przyciski do nawigacji w menu jest dogodnie położony, ale zbyt blisko silniejszy prasowaniem, choć potrzeba, aby zaoszczędzić miejsce, można zrozumieć. Na szczęście producent oferuje tzw wyświetlacza pilotażowy – oprogramowanie, które pozwala na wykonywanie wszystkich niezbędnych ustawień za pośrednictwem myszy i klawiatury. Funkcja ta jest podobnie jak wielu użytkowników, ponieważ, niezależnie od sprawności organizacji menu, szybsze i bardziej wygodne, aby zrobić wszystko za pomocą myszki.

Monitora BenQ XL2411Z wyposażone w złączki VGA, Dual-link DVI, porty HDMI i USB 2.0, który znajduje się na tylnym panelu. W XL2420T był DisplayPort, który w tym modelu nie jest już obecny. Dlaczego złącze stosowanie DP, jeśli dual-link DVI zapewnia lepszą przepustowość? Ponadto, po stronie do łączenia urządzeń peryferyjnych , istnieją dwa porty USB 2.0.

Jakość ekranu

Nawet jeśli ignoruje wszystkie dodatkowe funkcje, które oferuje monitor BenQ XL2411Z, różnica ze zwykłego wyświetlacza uderzające. Przy 100% jasności wydaje się prawie tak jasna dwa razy i kolor – jest o wiele bardziej żywe i wyraziste. Oprócz preinstalowany profile mają możliwość nagrać kilka własnych. Więc to jest możliwe, że niektóre ustawienia do gier, podczas gdy inni – do codziennego użytku i innych – dla filmów itp Ponadto, możliwe jest, aby pobrać profile kolorów do innych właścicieli, w tym znanych graczy, a następnie wykorzystać je …

funkcjonalność

Tak, że kupujący dostanie za swoje pieniądze? Dość dużo, nawet dla profesjonalnych graczy. Nie rozmycie system redukcji z ruchu Motion Blur Reduction, niskie niebieskim opcją światła, co daje efekt punktów gier, takich jak Gunnar Optics, zmniejszenie migotania, niezależnie od ustawienia jasności, Czarny Equalizer, który pomaga rozjaśnić ciemne obszary, bez ich rozcieńczenie oraz top wszech czasów reakcji 1 ms.

Monitorować dla profesjonalistów

Więc jak to działa? I czy to uzasadnia się pieniądze? Posłowie podkreślają, że wszystkie funkcje są funkcjonalne, ale są one bardziej niż to konieczne. Wyświetlacz przeznaczony jest naprawdę dla specjalistów z branży z ideą częstości klatek do tego stopnia, że popiera ich dwóch różnych ustawień. gracze wysokiego szczebla ultrasmall niezbędny czas reakcji, jak największym stopniu ostrości i rozmycia najmniejszym możliwym do monitorowania był idealny do tego zastosowania. Jednak przeciętny użytkownik może wszystko być odebrane. Chociaż ogólna różnica w stosunku do zwykłego wyświetlacza bardzo widoczny, najprawdopodobniej, to można przypisać lepszej jakości obrazu niż którykolwiek z zastrzeżonych funkcji. Jednak świadomi swoich właścicieli niekompetencja uznają brak umiejętności niezbędne do korzystania z większości okazji.

poza grą

To rodzi kolejne pytanie: czy to skupić się na graczy negatywne skutki w codziennym użytkowaniu monitora (oglądanie filmów, pisanie, surfowanie po internecie, etc …)? Zdaniem właścicieli, w tym względzie, wyświetlacz jest wszystko w porządku. Ustawienia gier działać dobrze dla wszystkiego innego. Nawet jeśli niektóre parametry nie są odpowiednie, to jest bardzo łatwo zmienić swój profil na co dzień i nic więcej martwić.

Za i przeciw

Monitorujemy BenQ XL2411Z czas doskonałą reakcję, co pozwala grać bez zwłoki, jest eliminacja trybie smarowania, „low-blue”, aby zmniejszyć zmęczenie oczu, migotanie wolne oświetlenie. Niemniej jednak, ogólnie rzecz biorąc, istnieje kilka problemów. Po pierwsze, w celu ustalenia częstotliwości powyżej 60 Hz (do 100, 120 lub 144) wymaga podwójnej DVI. Ponieważ jest częścią zestawu, jedynym problemem jest to, aby zastąpić starą. Ponadto, mimo że menu jest łatwa w nawigacji i wyświetlacz pilota jest łatwiejsze, wydaje się zbyt uciążliwe. Przy regulacji BenQ XL2411Z na początku, nawet przytłaczająca, i trzeba szukać w Internecie dla najlepszych opcji, jak z wszystkich funkcji dostępnych kombinacji jest zbyt wiele do sortowania. Bez wstępnego ustawienia monitora jakość obrazu jest straszna. Według opinii użytkowników, mamy prawidłowe przenoszenie kolorów, pasemka wyblakłe, słaby kontrast, zbyt duża jasność, co nie jest konieczne.

Aby znaleźć kupca

Decyzja o zakupie monitora nie przychodzi łatwo. Wszystko to pokazuje, że jest na wysokim poziomie. Problem polega na tym, że jest on zbyt dobry. Wyświetlacz nie pozostawia wrażenie takiego urządzenia, które może wykorzystywać każdy. Być może jest to zbyt skomplikowane dla zwykłych graczy. Dla tych, którzy są patrząc na monitor i zwróć uwagę na rozmycie lub chęć zmniejszenia opóźnienia wyświetlacz BenQ XL2411Z byłby idealny. Większość monitorów 144 Hz są bardzo drogie, a model ten można zapisać. Jednak użytkownicy, którzy nigdy wcześniej nie zauważył, może pozostawać w przegrany, zgodnie z zaleceniami w cenie BenQ XL2411Z równą $ 329 pozwala na zakup większego 27 „monitor z najlepszej jakości obrazu. Jednak trudno sobie wyobrazić, że ktoś będzie niezadowolony z wyboru wyświetlacza. Tuż za mniejsze pieniądze można kupić bez funkcji Monitor, które nie są już używane. To wszystko sprowadza się do tego, co kupujący otrzyma co on płaci za, ale jeśli to potrzebne?