405 Shares 9646 views

Właściwa konfiguracja modem "Rostelecom": ADSL, DSL, D-Lnik, TP-Link

„Rostelecom” na rosyjskim rynku usług w dziedzinie komunikacji jest jednym z wiodących dostawców. Nic dziwnego, że wielu użytkowników preferuje swoje usługi. Oprócz całej firmy wraz z pakietu taryfowego zapewnia również podstawowe wyposażenie potrzebne do połączenia się z Internetem. Ale wiele osób stara się ustanowić własne poświadczenia, które mogą czasami powodować pewne trudności. Tymczasem, jeśli spojrzeć, wszelkie trudności nie powinny powstać. Ponadto proponuje się rozważyć „Rostelecom” konfiguracji modemu dowolnego typu. Instrukcja ta jest przydatna nie tylko dla sprzętu, który jest zasilany bezpośrednio przez spółkę, ale również do innych podobnych modeli.

Przegląd Rynku modemu

Przed ustawieniem „Rostelecom” modem zostaną omówione bezpośrednio, trzeba się zatrzymać tylko na sprzęt, który będzie używany do podłączenia do Internetu w domu lub biurze.

Co możemy użyć w tej chwili? Wśród najbardziej popularnych opcji jest kilka głównych grup urządzeń:

  • modemy routerów (DSL / ADSL);
  • Ethernet modemy;
  • USB-modemy;
  • 3G-modem.

Pierwsza grupa jest najbardziej popularny i nadaje się do instalacji w domu lub biurze. Przybliżony koszt najprostszych modeli jest około 800 rubli, ale model z wyższej rangi będzie kosztował około 1500 rubli.

Druga kategoria jest dość popularny, ale głównie ze względu na niski koszt (około 750 rubli).

Specjalne Dystrybucja USB-routery nie są odbierane, choć są dość tanie. Ich głównym problemem jest to, że bardzo często zdarzają się sytuacje z „gromadzenia” kierowców. Urządzenia 3G-technologiczne są najczęściej stosowane w przypadkach, po mieście z laptopem.

Który model wybrać?

Co wynika z tego jest, aby wybrać do instalacji w domu? Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie nadal korzystać z modemów, które łączy w sobie funkcjonalność routera (dostęp za pośrednictwem Wi-Fi) DSL- lub ADSL typu.

Wśród najczęściej stosowanych urządzeń może odróżnić model D-Link, TP-Link, «intercross» ZyXEL, i tak dalej. D. od ustawień niektóre z nich zostaną omówione dalej.

Ogólne zasady podłączania modemów ADSL

Jak wynika z podstawowego zrozumienia technologii ADSL, modem dla organizacji dostępu do internetu korzysta regularną linię telefoniczną.

Po podłączeniu do modemu uważa się najlepszym rozwiązaniem, aby zainstalować specjalny rozdzielacz (splitter), który pozwala na jednoczesny dostęp do internetu i rozmów telefonicznych. Innymi słowy, linia telefoniczna nie jest zablokowany, w przeciwieństwie do bezpośrednich połączeń.

Podłączenie wszystkich urządzeń odpowiadających diagramu kolejności: PC – modem – splitter – linii telefonicznej. Właściwie, to będzie zrozumieć, nawet dziecko, tym bardziej, że rozgałęźnik posiada dwa gniazda dla różnych kabli, tak zmieszany, że coś jest niemożliwe.

Pytania zainstalować sterowniki

Po cały układ jest zamontowany i podłączony do zasilacza, konieczne jest ustanowienie specjalnego oprogramowania sterującego zwanych sterownikami (do systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze był w stanie zainicjować urządzenie, a to z kolei działał bez zarzutu).

Standardowe modele są zwykle rozpoznawane przez system automatycznie i zainstalować sterownik nie powoduje problemów. Jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze można użyć specjalnej płyty, która powinna pochodzić z modemem. Jeśli zakupiony modem nie posiada dostawcy, lub w przypadku braku dysku, aby pobrać odpowiednie sterowniki mogą być bezpośrednio na oficjalnej stronie internetowej.

Gdy cała procedura zostanie zakończona, a urządzenie będzie w pełni sprawna, powinno być natychmiastowe dostosowanie „Rostelecom” modem. Pierwszą rzeczą, którą trzeba uzyskać dostęp do interfejsu sieciowego urządzenia.

Integracja i dostęp do interfejsu WWW

Co do zasady, wszystkie urządzenia w pasku adresu każdy zainstalowany na przeglądarce internetowej komputera wprowadza kombinacji 192.168.1.1. Regulacja Modem „Rostelecom” we wczesnych stadiach polega ustawienie właściwych parametrów dla dostępu do Internetu. Jeśli wspierany przez Wi-Fi, itd. Będą musieli zainstalować te opcje.

Jako nazwę użytkownika i hasło, które będzie wymagane podczas próby dostępu, korzystania z administratorem. Jeśli z jakiegoś powodu, dane wejściowe modem nie ma, konieczne jest, aby przywrócić wszystkie ustawienia, naciskając przycisk Reset z tyłu modemu i ponownie wprowadzić informacje.

Aby skonfigurować dowolny modem w najprostszym przypadku, jeśli nie wymagają ręcznej interwencji, można użyć dysk dołączoną do urządzenia, na którym jest specjalistyczne narzędzie, jako pewnego rodzaju „Hardware Wizard”. Po jej uruchomieniu, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalatora.

Ustawienie „Rostelecom» modem DSL lub ADSL urządzeń

Ale załóżmy, że użytkownik nie ma do dyspozycji płyty (utracone, ma nosić). Co zrobić w tym przypadku? nie rozpaczaj, bo konfiguracja dowolnego typu sprzętu jest dość prosta.

Tak więc, dla „Rostelecom” setup modem D-Link (wystarczy wziąć jako przykład) rozpoczyna się od ustawienia typu związku. Wartość tego parametru jest pożądane, aby zainstalować i używać PPPoE obwodu „mostem» (Bridge), który może blokować dostęp do sieci w głównym terminalu jest wyłączony.

Ponadto należy ręcznie ustawić parametry VPI i VCI, które powinny być zgodne z wybranym miejscu lokalizacji użytkownika (na Moskwa wartości 0 i 35). Parametry te muszą być w umowie, ale można je znaleźć w pomocy technicznej, nawet tylko poprzez wywołanie (chociaż prawie zawsze są one instalowane automatycznie.)

Następnie należy wprowadzić zarejestrowaną nazwę użytkownika (PPP), podać nazwę użytkownika, wprowadź i potwierdź hasło, wybierz nazwę usługi, w celu ustalenia kleszcza przed pozycji Podtrzymywanie i określić wartości dla opcji LCP zasięgu i LCP plażowe (15 i 2, odpowiednio).

Wreszcie, na dole należy zaznaczyć pole wyboru IGMP i zapisać zmiany. Po powrocie z interfejsu modemu można korzystać z Internetu, nawet bez konieczności ponownego uruchamiania systemu operacyjnego, ale z obowiązkowym restarcie modemu (wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk).

Konfiguracja modemu TP-Link «Rostelecom”

Z urządzeniem z tej serii sytuacja jest znacznie prostsze. Fakt, że urządzenia sami już mają, że tak powiem, szyte narzędzie o nazwie Quick Start.

W rzeczywistości, ustawienie modemu „Rostelecom» TP-Link jest zredukowana tylko do wyboru trybu połączenia (PPPoE), ustawić strefę czasową i wpisać login i hasło. W zasadzie to samo nie jest „Wizard”?

Niuanse instalacji parametry „intercross”

„intercross” Ustawienia modemu ( „Rostelecom”) są nieco odmienne od tego, co zostało opisane powyżej.

Po zalogowaniu się do interfejsu WWW należy najpierw wybrać, aby uruchomić „Masters» (Kreator), wartość VCI parametru, domyślną 35, pozostają bez zmian, a dla parametru VPI wprowadzić wartość 8.

Ponadto, rodzaj połączenia powstała PPPoE, a punkty zaznaczone automatycznie uzyskać adres (Uzyskaj adres IP automatycznie) oraz dostępność NAT (Enable NAT). Pole adres jest pusta. Następnie wprowadź nazwę użytkownika i hasło.

W kolejnych etapach, nie można nic zmienić, a następnie wyświetlić szczegóły w końcowym etapie, wystarczy, aby zapisać ustawienia.

Opcje Wi-Fi

Wreszcie, zobaczmy, co jest ustawienie „Rostelecom» WiFi-modem. W istocie, modem może być używany jako najczęściej router dystrybucji sygnału radiowego.

Tutaj również nie ma nic szczególnie trudne. Ustawienie „Rostelecom” modem w tym przypadku zakłada następujące wartości i parametry wejściowe:

  • Typ uwierzytelniania – WPAPSK.
  • Szyfrowanie – AES.
  • SSID – dowolna nazwa dla tego połączenia.
  • Pre-Shared Key – własne hasło dostępu do Wi-Fi połączenie.

Po zakończeniu wszystkich ustawień należy przejść do zakładki konserwacji (Maintenance) oraz przycisk Przeglądaj, aby wybrać plik z automatycznymi romfile.cfg Add-ons ustawień. W tym, możemy założyć, że ustawienie jest kompletne.

krótkie podsumowanie

Jako pewien wynik oznacza, że konfiguracja modemu „Rostelecom” jakiegokolwiek znanego rodzaju nie jest szczególnie trudne. Najważniejsze – aby wybrać odpowiednie opcje, które zostały zaprezentowane w materiale powyżej.

Jeśli chodzi o wybór sprzętu, ADSL Urządzenia wykorzystujące połączenie jest „Rostelecom” usługodawca jest optymalnym rozwiązaniu, w porównaniu z tymi samymi Ethernet- lub urządzeń USB, co znacznie ogranicza ich możliwości.

Ustawienia modemu 3G nie zostały jeszcze uznane za główny priorytet w użytkowników domowych lub biurowych dać modemy, routery łączące funkcje bezprzewodowego oprogramowania komunikacyjnego. Cóż, jeśli chodzi o ustawienia, jeśli zaleca się zrobić coś bardzo prostego, najlepiej jest używać dysku z „master” nie angażować się w niepotrzebnych rzeczy. Ale jeśli nie jest to możliwe, można bezpiecznie korzystać z instrukcjami powyżej.