140 Shares 2636 views

Monitory studyjne – wybór profesjonalistów

W studiu ważną rolę odgrywa system akustyczny . W studiu domowym należy zrezygnować z monitorów studyjnych pól odległych i średnich, ponieważ możliwe miejsce nie przekracza 20 metrów kwadratowych. Jednak nawet praca z urządzeniami terenowymi ze względu na środowisko, dekoracja i właściwości akustyczne pomieszczenia są trudne.


Lokalizacja:

Monitory studyjne bliskiej pola powinny być umieszczone tak, aby odległość między nimi wynosiła od 1,2 do 1,5 metra, a miejsce pracy z ich miejscem tworzy trójkąta równoboczne.

Instalacja

Monitory studyjne należy usuwać ze ściany, w której znajdują się, o 30-40 cm, a miejsce pracy powinno być oddalone od tylnej ściany i ścian bocznych w tej samej odległości, co poprzednio. Wysokość monitorów dobiera się w taki sposób, aby peepery utworzyły jedną płaszczyznę uszami. Powinieneś mieć dokładnie to porozumienie, ale pokój w tym samym czasie powinien mieć powierzchnię od 13 do 20 metrów kwadratowych, nie biorąc pod uwagę przestrzeni, która zajmuje meble.

Udekoruj pokój na pokój typu studio

W większości przypadków poprawne wykończenie w domu jest po prostu nie realistyczne, więc wyzwaniem jest spróbowanie zbliżyć się do wymaganych wyników. Przede wszystkim konieczne jest tłumienie ścianki za monitorami. Pierwsza opcja: można tłumić całą ścianę, zakładając kurtynę, dywan, kauczuk piankowy – wszystko, co będzie utrudniało odzwierciedlenie dźwięku. Druga opcja: tylko część ściany jest głucha: z materiału pochłaniającego dźwięk konieczne jest wycięcie dwóch kawałków, których powierzchnia będzie 2-3 razy większa niż wymiary tylnej ścianki monitora studyjnego. Te kawałki muszą być zawieszone za monitorami, pozwalając jednocześnie na niewielkie przesunięcie środka. Konieczne jest również całkowite lub częściowe tłumienie tylnej ścianki, jak również ścian bocznych. Jeśli zamierzasz tłumić częściowo ściany, powinieneś znaleźć obszary refleksji pierwotnej. Potrzebujesz lustra i asystenta: siedzisz w miejscu pracy, a asystent w tym czasie idzie wzdłuż ściany. Jeśli widzisz odbicia od monitorów, musisz przymocować płyty pochłaniające i rozpraszające. Podobnie jest z miejscem pracy: lustro jest umieszczone na biurku lub konsoli, patrzy się z miejsca pracy, podczas gdy trzeba upewnić się, że odbicie monitorów znika w lustrze. Dla studia w mieszkaniu, brak podstawowych refleksów jest dużym plusem.

Łączność

Aby poprawnie podłączyć pasywny głośnik do wzmacniacza, musisz zwrócić uwagę na biegunowość. W przypadku, gdy monitory studyjne są włączone do antiphase, wszelkie wysiłki na rzecz stworzenia optymalnych warunków nie przyniosą żadnych rezultatów. Można wykryć antyfazę za pomocą następujących cech: brak niskich częstotliwości; Pojawienie się chóru; Słuchanie towarzyszy niewygodne odczucia – dźwiękowy otwór; Korektor nie działa poprawnie w dolnym zakresie. Aby sprawdzić polaryzację, możesz użyć zwykłej baterii: podłącz ją do przewodów głośnikowych, a głośniki niskiej częstotliwości powinny działać w jednym kierunku. Trzeba zachować ostrożność – można spalić szczyptę, jeśli masz złe filtry przy wysokich częstotliwościach.

Normą dźwięku od ponad 20 lat jest Yamaha ns-10m

Studio monitoruje Yamaha – wybór profesjonalistów. Początkowo model ten został wydany jako system akustyczny Hi Fi przeznaczony do słuchania muzyki w domu, ale dzięki parametrom technicznym model ten wykorzystywano w profesjonalnych studiach. Dzisiaj taki monitor studyjny można znaleźć w prawie każdym studio nagrań.

Wybór profesjonalistów

Studio monitoruje firmę Yamaha w dalszym ciągu stosowne i profesjonalne studio. Najwybitniejszym atutem tego modelu jest prawdopodobnie szybki sygnał, co zapewnia większą uczciwość i przejrzystość odtwarzanego materiału.