131 Shares 2642 views

Bary wstrząsają? Jak pompować klatkę piersiową na nierównych prętach?

Jednym z najbardziej skutecznych, a zarazem prostych, dostępnych symulatorów są bary. Jakie są słupki i jak skuteczne może trenować takie wyposażenie sportowe? Z pomocą treningu na nierównych słupkach można dokładnie pompować całe ciało, najważniejsze jest cierpliwość i wystarczająco dużo czasu.

Korzyści z treningu na nierównych słupkach

Wykazano, że prasa stołowa to mniej skuteczne ćwiczenia pod względem obciążenia mięśni, a nie barów. Jakie są bary? Jeśli wrócisz kilka dziesięcioleci w przeszłość, to oni działali jako podstawowy symulator pompowania mięśni piersiowych. Rozwój przemysłu do produkcji nowych rodzajów sprzętu sportowego nieco zmniejszył zainteresowanie tym pociskiem.

Dlaczego sportowcy zdecydują się zrezygnować z prostszych, a jednocześnie skutecznych ćwiczeń na rzecz innowacji? Chodzi o reputację barów jako jednego z najbardziej traumatycznych symulatorów.

Jeśli mówimy ogólnie, to na lekcjach na nierównych barach nie ma potrzeby ubezpieczenia czy obserwatorów. Trening doskonale rozwija zewnętrzne i dolne części mięśni piersiowych. Regularne lekcje na belkach umożliwiają zauważalny efekt w najkrótszym możliwym czasie.

Mięśnie zaangażowane w treningi na barach

Następujące mięśnie działają na prętach:

 • Klatki piersiowej;
 • Deltoid;
 • Triceps;
 • Największe mięśnie.

Cechy ćwiczeń

Jak już wspomniano powyżej, znaczne ryzyko obrażeń ponosi sam belki. Co takiego pomagają symulatory, takie jak prasa, mięśnie piersiowe, bicepsy, tricepsy, a także cała masa innych małych mięśni tułowia. Warto jednak zauważyć, że na nierównych słupkach można doznać kontuzji tylko wtedy, gdy używasz niewłaściwej techniki ćwiczeń.

Przed rozpoczęciem regularnego treningu na nierównych prętach należy zapoznać się z następującymi wymaganiami:

 1. Początek jest konieczny z górnego punktu oporu, co pozwala mięśnieom w pełni wejść do tonu i przygotować się do pracy.
 2. Podczas opuszczania tułów należy lekko przechylić do przodu, ponieważ w pozycji pionowej obciążenie główne spadnie tylko na triceps.
 3. Nogi powinny być wygięte na kolanach ze skrzyżowanymi kostkami. To podejście do wykonywania ćwiczeń znacznie upraszcza utrzymywanie ciała w pozycji nachylonej.
 4. Podbródek lepiej odpoczywać w klatce piersiowej, utrzymując tę pozycję do końca podejścia.
 5. Kolanka wygięcia podczas opuszczania powinny być tak daleko, aż przegub dłoni jest zgodny z pachami. Warto uruchomić powolne powoli. Szybkie szarpnięcia, gdy idzie na szczyt pozycji, są obarczone urazami mięśni piersiowych.
 6. Po krótkiej przerwie w opuszczaniu, należy powrócić płynnie i powoli do pozycji wyjściowej.

Szkolenie prasowe

Co to jest push-up na nierównych prętach? Przede wszystkim mięśnie klatki piersiowej. Mimo to słupek może stać się doskonałym symulatorem pracy mięśni prasy. Najczęstszym ćwiczeniem na nierówne słupki do ćwiczeń prasy jest "narożnik". Głównym zadaniem jest spoczywać ręce na poprzeczce, podnosząc kolana do piersi i opuszczając je. Podczas każdego podejścia należy na chwilę przykleić kolana do pozycji górnej. Wykonaj ćwiczenia "rogu" mogą nie tylko belki, ale także na pasku. Jest to jednak pierwsza opcja, która jest bardziej zdecydowana.

Możesz podnieść prasę na nierównych słupkach za pomocą podniesienia nóg. Pomimo oczywistej prostoty ćwiczeń, robi to dość trudne, zwłaszcza bez żadnego przygotowania. Aby wykonać ćwiczenia, wystarczy położyć ręce na nierównych prętach jednocześnie podnosząc obie nogi ponad poziom belek poprzecznych, rozciągając je na boki. Jeśli to pożądane ćwiczenie może się nieco zmieniać, przemieszczać się jeden po drugim, potem na drugą stronę nad prawym i lewym paskiem poprzecznym.

Innym skutecznym ćwiczeniem na nierówne słupki pompowania mięśni prasy jest podnoszenie pnia. Do jej wdrożenia należy umieścić na jednej z belek, łapiąc nogi za drugim. Siedząc w ten sposób na nierównych prętach, powinieneś obniżyć tors tak jak najmniej, starając się nie zgiąć się z tyłu. W wyniku właściwego działania mięśni prasa zawsze będzie w pełni naprężona.

Jak pompować klatkę piersiową na nierównych prętach?

Być może słupki są najskuteczniejszym sposobem na dokładne wypracowanie masy mięśniowej w okolicy piersi. Push-upy na równoległych prętach są szczególnie proste, ale muszą być spełnione następujące warunki:

 • Przed rozpoczęciem pompowania klatki piersiowej na nierównych słupkach, należy rozgrzać i rozgrzać mięśnie dobrze;
 • Przed następnym podejściem należy poświęcić kilka minut na odpoczynek, starając się całkowicie rozluźnić mięśnie;
 • To, że pompowanie piersi było skuteczne, odległość między prętami belek powinna nieco przekraczać szerokość ramion;
 • Aby osiągnąć znaczące wyniki, należy to zrobić regularnie;
 • W celu uniknięcia urazów, prawidłowego przekręcania klatki piersiowej na nierównych słupkach, warto zadać specjalistę;
 • Liczba powtórzeń w każdym podejściu powinna wynosić co najmniej 10-12 opadania i wznoszenia.

Przesuń triceps na nierówne pręty

Aby zapobiec tricepsom na nierównych prętach, należy zastosować odpowiednią technikę. Odległość między równoległymi poprzeczkami musi koniecznie przekraczać szerokość ramion, ale tylko trochę. Podczas wykonywania ćwiczeń na nierównych prętach z zbyt dużą odległością istnieje duże ryzyko uszkodzenia pasa ramieniowego.

Zaczyna triceps trenować na nierównych słupkach, biorąc pozycję na prostych dłoniach. Następnie ręce spadają do dolnej pozycji, aż kąt rąk wynosi około 90 stopni . Po tym, gładki wzrost do początkowej pozycji następuje bez zbędnych szarpnięć. W ten sposób skutecznie przechodzą zewnętrzne i środkowe głowy tricepsów.

Szkolenie z ważeniem

Całkowicie zastąpić prasę z piersi są zdolne tylko брусья. Te ćwiczenia są już opisane powyżej. Aby ćwiczyć na nierównych prętach, które przekształciły się w podstawowe ćwiczenia, aby wypracować mięśnie tułowia, powinieneś pracować z jakimś ciężarem. W celu zamocowania ładunku, na pasie specjalnym pasa przy każdorazowym stosowaniu coraz większej wagi.

Przed rozpoczęciem treningu z ciężarem należy ciężko pracować, aby doprowadzić technikę do wykonywania niezbędnych ćwiczeń do perfekcji. Również najważniejsze jest wybór najbardziej wygodnego uchwytu.

Odzyskiwanie

Każdy doświadczony sportowiec wie, jak bardzo proces regeneracji odgrywa w procesie wzrostu masy mięśniowej i osiągnięcia wysokich wyników. Jeśli mówimy o treningu na nierównościach, eksperci zalecają, aby nie angażować się częściej niż dzień później.

Aby dokładnie pompować mięśnie klatki piersiowej, w okresie odbudowy powinieneś dać organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych i użyteczny do rozwoju masy mięśniowej pierwiastków śladowych, a nie zapominając o całkowitym odprężeniu. Zgodnie z powyższymi wskazówkami można uzyskać naprawdę schludny i atrakcyjny kadłub, piękne ręce pompowane i wyraźnie wyróżniające się mięśnie prasy bez zbytniego wysiłku i wyczerpującego treningu.