135 Shares 4219 views

Co zrobić, jeśli dźwięk nie działa na laptopie

Tak więc, jeśli dźwięk nie działa na laptopie, trzeba najpierw zdiagnozować problem, określić, z powodu tego, co się stało, i to naprawić.

Aby rozpocząć, należy spojrzeć na ikonę w zasobniku systemowym (prawy dolny obok zegara). Będzie to głośnik. Otwierając go, zobaczysz panel ustawień audio. Że wszystkie kanały urządzenie ma być włączone, ale nie suwaki wykazują minimum (korzystnie maksymalny) wartości. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to możemy przejść do następnego kroku.

Jeśli komputer ma kilka kart dźwiękowych, należy sprawdzić, czy urządzenie jest aktualnie aktywny, który jest połączony z głośników. Aby to zrobić poprzez "Start" przejdź do "Panel sterowania". Wybierz „Dźwięki, mowa i urządzenia audio”, a następnie „Dźwięki i urządzenia audio”. W zakładce „Audio” na liście „urządzenie domyślne” można uzyskać żądaną kartę dźwiękową.

Czasami zdarza się, że dźwięk nie działa na laptopie z powodu braku kodeków. Najczęściej, kiedy ten problem, ponieważ występuje tylko w plikach wideo. W tym systemie brzmi (i audio też) będzie działać normalnie. Aby wyeliminować ten problem, aby zainstalować kodek. Można je znaleźć w domenie publicznej w internecie. Są one zainstalowane i uruchomione prosty plik naciskając przycisk „Dalej”.

Gdy dźwięk nie działa na laptopie, należy również sprawdzić, czy sterowniki do karty dźwiękowej zainstalowane. Aby to zrobić, przejdź do „Właściwości” pozycji „Mój komputer” w zakładce „Sprzęt”, kliknij przycisk „Menedżer urządzeń”. Na liście zainstalowanych urządzeń, aby znaleźć karta dźwiękowa (patrz „dźwięku, wideo i gier”). Jeśli tak nie jest, wtedy sterownik nie jest zainstalowany na nim.

Aby zainstalować oprogramowanie do karty dźwiękowej, należy odwiedzić stronę internetową producenta. Należy pobrać sterownik dla danej wersji urządzenia. Instalacja jest ona podobna do instalacji kodeków.

Gdy oprogramowanie karty dźwiękowej i inne urządzenie w konflikcie, jak dźwięk nie działa na laptopie. Aby to sprawdzić, przejdź do sekcji "Device Manager" (jak to zrobić, powyżej). Jeśli karta dźwiękowa jest w konflikcie z innym urządzeniem, zostanie on oznaczony czerwonym wykrzyknikiem. Jeśli to jest widoczne, trzeba uaktualnić swoje sterowniki (jak to zrobić, jak to opisano powyżej).

I ostatni powód, dzięki czemu dźwięk nie działa na komputerze przenośnym lub komputerze może być fizycznie nieprodukcyjnym karty dźwiękowej lub głośniki. Spróbuj podłączyć słuchawki do komputera lub innych głośników. Upewnij się, że są one prawidłowo funkcjonować. Jeśli podłączone głośniki lub słuchawki jest dźwięk, więc nie działają na głośnikach laptopów (tych, które są osadzone w jego ciele), a karta dźwiękowa działa. W tym przypadku, należy je wymienić w centrum serwisowym. Jeśli nie ma dźwięku, najprawdopodobniej uszkodzona karta dźwiękowa. Jej wymiana będzie kosztować więcej.

Skoro wspomniałem słuchawki, konieczne jest, aby opisać inny „problem” jest z nimi związane. To słowo jest w cudzysłowie, ponieważ jego przyczyny w nieuwagi użytkownika. Gdy słuchawki nie działa na laptopie, a głośniki działają prawidłowo, często problem jest w niewielkiej regulacji głośności, znajduje się na przewodzie, który jest po prostu ustawiona na minimum.

Wszystkie metody diagnozowania i rozwiązanie problemu opisanego powyżej, dla laptopa i na komputerze. Jeśli nie są w stanie powrócić dźwięk w komputerze, to najlepiej nie brać niepotrzebnych działań, tak aby nie pogorszyć sytuacji i skonsultować się ze specjalistą.