775 Shares 6727 views

Profesjonalne porównać procesory

Przed zakupem CPU zawsze należy dokładnie przeanalizować propozycję. To daje możliwość porównania procesorów kupić świetny produkt, a korzystnie niedrogie Ciebie. Oczywiście, jeśli nie ważne jest, aby wybrać procesor, który będzie miał doskonały stosunek cena / jakość. Następny zostanie wyjaśnione, na co wskazuje zwrócić uwagę, a co nie.

Aby rozpocząć, musisz zdecydować, jakiego rodzaju wydajności chcesz z komputera. Jeśli chcesz potężnego komputera, potrzebny jest model ostatniego pokolenia lub trochę gorzej, ale nie dużo. Najbardziej dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie procesora Core i7. Jeśli komputer tylko do prostych prac biurowych, a następnie przejść prosty procesor jednordzeniowy.

Co trzeba spojrzeć na podgląd wszystkich? Liczba rdzeni na taktowaniu na litografii (innymi słowy – w produkcji technologii), ilość pamięci podręcznej w drugim lub trzecim poziomie (jeśli występują). A co najważniejsze, ten rodzaj złącza. Bo trzeba wziąć procesor typu, który może być podłączony do komputera. W przeciwnym razie komputer nie chce się uruchomić, ponieważ procesor nie pasuje. Ale przed rozpoczęciem sprawy i nie przyjdzie, bo po prostu nie będzie w stanie zainstalować nowy zakup.

Po ustaleniu, jakie procesory przyjdzie do komputera, należy wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie i rozpocząć porównanie cen procesorów. Obecnie istnieje wiele stron internetowych, które można porównać różne modele według różnych kryteriów i parametrów. Warto zauważyć, że, na przykład, najpotężniejszy, lub niemal najmocniejszym gama modeli klasy średniej, będzie silniejsza i bardziej wydajne od słabego procesora oraz nową ostatniej linii procesorów. Modele koszt samej linii mogą być bardzo różne. To zależy od charakterystyki konkretnego modelu.

Zróbmy porównanie procesorów na przykładzie najbardziej powszechnych linii do daty: «dwurdzeniowy», «rdzenia» i różne „AEK”

Pierwszy na liście jest słabszy, ale najczęściej, ponieważ koszt z nich poniżej. Jednak większość rynku konsumenckim są klasy średniej, którzy mają starsze modele płyt głównych, które można wyciągnąć Single-Core „Duala”, lub de „Tselerony”. Ta linia procesorów są słabsze, ale tanie. Mogą grać prostą grę i bez żadnych problemów i robić prace biurowe. «Dwa rdzenie» będzie znacznie silniejszy «Celeron» modelu, ale w porównaniu do innych – słaby.

Procesory Line „Cor» i3, i5, i7 jest uważane za bardziej solidne, ale również kosztowne. Im wyższa liczba, tym nowsze typ procesora. Warto zauważyć, że koszt ich znacznie się różnią. Wszystkie modele z serii Core i7 «» są tylko dobrze obdarzeni mężczyźni.

Jeśli jesteś rodzicem starej generacji płatności, a następnie jest on zainstalowany łącznik «LGA775». Wcześniej było to dość powszechne, możliwe jest zamontowanie różnych modeli procesorów zarówno tanie i drogie.

Wraz z pojawieniem się nowych procesorów, pojawiają się nowe płyty główne, które zainstalowane nowe gniazda (gniazda): LGA wersje 1156 i 1155, na «Core i3» i «i5»; LGA 1366 dla linii «» Core i7. W serii i3 «» i «i5» istnieją dwie generacje, które różnią się, w wyniku czego dokonał dwóch różnych typów złączy.

Wykonujemy porównanie liczby rdzeni procesorów w nim. Przycisk «Podwójny» dwa trucizną. W «i3» – 2 i 5 linii 2 lub 4. Chciałbym skupić się na liczbę rdzeni w serii bliźniacze, ponieważ 2 rdzenie, ale nie są one kompletne. Oto żywy przykład sytuacji. Na przykład, weźmy jabłko. I przeciąć go na pół. W «» Podwójne 2 rdzenie biegać jak dwa plasterki jabłka i inne dwurdzeniowy CPU w pracach uczestniczy dwóch pełnych rdzeni, czyli dwa oddzielne jabłko.

Teraz na częstotliwości zegara. W „felg bliźniaczych” waha się około 1,6 do 3,33 GHz. W "ah 3" 1,2-3,33 GHz. W "ah 5" 1.2-3.6 GHz. Jak widać, nie dużej różnicy.

Jak wspomniano powyżej, szczególną uwagę należy zwrócić na maksymalnej dostępnej ilości pamięci podręcznej poziomu procesora. Przycisk «dwurdzeniowy» L2 cache jest tylko 1MB (jest to doskonały model, w którym jest 2MB cache, ale przede wszystkim z 1 MB). Już w i3 i i5 wprowadziła pamięci podręcznej trzeciego poziomu. W trzecim "Eike" to 3 do 4 MB. Oto «i5», tym bardziej poważny model ma L3 cache, równą 4 lub 8 MB.