214 Shares 1380 views

Jak podłączyć telewizor do internetu

Oczywiście, na miejscu warto oczywiście postępować. Absolutnie wszystko rozwija się i idzie naprzód. Dotyczy to również telewizorów. Jak wiadomo, w ostatnich latach pojawiły się nowe produkty na rynku urządzeń wideo, które mogą "iść" do sieci World Wide Web, zwanej Internetem. I w zależności od modelu, który kupisz dla Ciebie, te lub inne funkcje i opcje, które zapewniają możliwość pracy w sieci, i oczywiście sposób połączenia będą dostępne.

Więc dzisiaj chcę porozmawiać z Tobą o tym, jak połączyć telewizor z Internetem. Chcesz dotknąć wszystkie "i", aby nie mylić pojęcia "Internet TV" i "Internet TV". W pierwszym wariancie chodzi o sposób dostarczania treści do urządzenia. Aby to zrealizować, wystarczy mieć nowoczesny telewizor. W takim przypadku połączenie odbywa się przy użyciu specjalnego dekodera telewizyjnego, który musi być podłączony do sieci od usługodawcy.

Można jednak połączyć telewizor z Internetem za pomocą każdego dostawcy Internetu. W tej sytuacji nie musisz kupować żadnych konsoli. Takie urządzenia mają znacznie większą listę funkcji niż konwencjonalna telewizja. Weź co najmniej fakt, że posiada specjalną przeglądarkę, za pomocą której widz ma możliwość odwiedzania witryn. Ponadto niektóre urządzenia pozwalają na uruchomienie specjalnej wersji telewizora Skype.

Teraz zwracamy się do sposobu podłączenia telewizora do internetu. Ogólnie wszystko zależy od ustawień dostępnych w menu. Każdy model i producent różnią się. Rozważymy najczęstsze sposoby. Zalecenia te wystarczą, aby uzyskać dostęp do Internetu.

Jedną z najczęstszych metod jest bezprzewodowy dostęp do internetu. W tym celu potrzebny jest router. A nie ten, który kupuje laptopy do użytku domowego, ale specjalny router od producenta telewizora, a jego koszt jest dwa do trzech razy wyższy niż zwykle. W końcu urządzenie współpracuje tylko z nim. Metoda ta ma znaczenie, jeśli telewizor ma kartę sieciową.

Jak podłączyć telewizor do internetu w inny sposób? Możesz to zrobić bezpośrednio. Weź kabel internetowy i włóż go do odpowiedniego portu w telewizorze. Zaletą tego połączenia jest to, że nie ma potrzeby kupowania routera. Ale wadą jest niemożność podłączenia innych urządzeń do sieci. Można więc użyć przełącznika (przełącznika sieciowego). Sam sznurek musi być ukryty pod listwą podstawy lub wyczyszczony w specjalnym pudełku, aby wyglądać estetycznie.

Istnieją oczywiście inne sposoby podłączenia telewizora, ale nie zawsze są obsługiwane przez większość z tych urządzeń, więc tutaj nie będziemy o nich mówić. To wszystko, co chciałem ci powiedzieć w tym temacie, teraz wiesz, jak połączyć telewizor z Internetem. Ale przed podłączeniem, radzę przeczytać podręcznik.