822 Shares 8513 views

Jak podłączyć drugi dysk twardy do komputera?

Wszyscy żyjemy w ciekawych czasach, gdy technologia w dziedzinie technologii komputerowej następują po sobie w ciągu zaledwie kilku lat. Na przykład wczoraj specjalistyczny autobus AGP wydawało upiększania i jego zaktualizowaną wersję pojawiać się jak grzyby po deszczu. Teraz na jej odwołania lub do zaspokojenia ich ciekawości lub zbieranie starych komponentów komputerowych dla wysoko wyspecjalizowanych zakresu zadań.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku płyt CD, pierwsze CD, a następnie DL-DVD i DVD, a ostatnio i Blu-Ray były widziane na akceptowalnym koszcie. Nie ulega wątpliwości, wiele w tym czasie udało się stworzyć imponującą kolekcję ulubionych filmów w domu, a może nawet audio biblioteki. Ale w chwili obecnej znajduje się w napędzie CD-ROM ma konkurenta – dyski twarde. Ich wartość stale snizhet już spadła poniżej 5 centów za 1 MB. Nic dziwnego, że sieć jest teraz często postrzegane na pytanie „Jak zainstalować drugi dysk twardy.” będzie na nim, a my postaramy się odpowiedzieć.

Instalacja dysku twardego – jest to dość proste zadanie, ale tylko wtedy, gdy zrozumieć, dlaczego i co zrobić. Po zapoznaniu się z odpowiedzi, a przynajmniej raz sprawdzając wszystko w praktyce, każdy może podłączyć dysk do komputera.

Przed rozpoczęciem zrozumieć, jak podłączyć drugi dysk twardy, trzeba określić, jakie w ogóle są dyski twarde i jak różnią się one. Główna różnica polega na rodzaju interfejsu twardego dysku. Do tej pory, trzy z nich: przerwana, ale napotkał, IDE; Następnie SATA, które stały się standardem; i USB. Aby zrozumieć, w jaki sposób zainstalować drugi dysk twardy, należy również wiedzieć trzy rzeczy: interfejs dysku twardego, płyta obsługuje standardy i rozmiar dysku twardego w gigabajtach.

Z interfejsem jest prosta: jeśli płyta główna obsługuje tylko SATA, wówczas możliwe jest podłączenie tylko SATA i USB oraz IDE – tylko za pośrednictwem karty rozszerzeń lub konwertera. Załóżmy, że dysk i płyta główna – SATA. Następnie zainstalować drugi dysk twardy jest następujący (komputer musi być odłączony od gniazdka)

  • sprawdzić dysk zworkę dysku w celu ograniczenia SATA nie został wystawiony do 1,5 Gb / s. Ten tryb pracy jest możliwe, ale prędkość będzie ograniczona;
  • pokrywy bocznej obudowy jednostki systemowej oraz połączyć złącze pióro SATA do odpowiedniej wolnej szczeliny. Należy pamiętać, że istnieje blokada w złączu, która nie pozwala, aby włożyć złącze nieprawidłowo;
  • umieść dysk w wolnym komorze obudowy i zamocować ją za pomocą śruby (w razie potrzeby stałej instalacji);
  • podłączyć przewód zasilający dysk twardy i drugi koniec SATA-pętlę. Nie może się nie udać – zawsze zablokować błędną publikację. Jeśli istnieją dwa różne złącza zasilania – MOLEX i SATA, a następnie użyć do wyboru jednego z nich;
  • Zbieramy obudowę i włącz komputer.

Jeżeli pojemność dysku ponad 2 terabajtów, za swoją pracę płyta musi być wyposażony w system BIOS nie jest klasyczny, a nowy UEFI. Ponadto trzeba będzie sformatować dysk twardy w formacie GPT, a nie MBR.

Często konieczne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób podłączyć drugi dysk twardy, tak, że może on być wykorzystywany jako przenośny. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem – jest zakup zewnętrznego dysku twardego USB fabrykę. Jeśli już mamy „ekstra” dla drugiego dysku SATA lub IDE, koszt stosunkowo drogiego zakupu nie jest konieczne. Trzeba kupić za $ 10-20 konwerter adapter USB-SATA (IDE) z zewnętrznego zasilacza. Dysk jest podłączony do zasilacza, a zasilany jest z jednostki zewnętrznej, a drugi koniec przetwornika kręgowego jest w port USB komputera. Jako opcja – kupić gotową USB «kieszeń” dla dysku twardego. Jest to ten sam zasilacz i konwerter ale ukryty w obudowie, która schludny dmuchanego domy i HDD wentylatora. Wadą tego rozwiązania jest jego wysoki koszt, którego dolna granica zaczyna się od 45 $.