349 Shares 2316 views

Zalety i wady związane z przejściem do stanu stałego doprowadza SSD

SSD (Solid State Drive, SSD) – to urządzenie do przechowywania danych bez naszych zwykłych mechanicznych napędów chastey.Takie bardziej poprawnie zwanych dysków, ponieważ nie mają dyski, które są znane na całym dysku twardym, zamiast dysków na dyskach SSD są układy pamięci oraz sterownik. Napędy te zdobyły wybór dopóki nie zbyt dużego grona odbiorców, ale przepowiedział wielką przyszłość, aż do przemieszczenia HDD. Niektórzy producenci, jak Samsung przestały produkować standardowe dyski twarde, w pełni włączone do SSD.
W rzeczywistości SSD pojawił się w latach 50., ale w masowej produkcji w naszych rękach z was byli niedawno, zaledwie kilka lat temu. Główne problemy SSD – objętość i cenę. Jeden gigabajt HDD – koszty składowania 4 rubli i GB na SSD … Ponad sto rubli! Zgodnie z tym, napęd SSD 100 GB mały podniesie cenę komputera za 10000 rubli. SSD jest znacznie mniej pracy, a jego liczby cykli odczytu i zapisu marne 10 – 100 tysięcy, a wcześniej było to jeszcze mniej. Jednak to rekompensuje wady jeden (chociaż bardzo ciężki) zaleta – bardzo szybki – 100-200 Mb / s, a dysk twardy odczytu i zapisu z prędkością znacznie mniej – 50 – 90 Mb / c. Jak również brak ruchu, aby uniknąć uszkodzenia, a nawet całkowite uszkodzenie z powodu uderzenia i wibracje, co oznacza, że dysk będzie już zapisać informacje. Ponadto, brak ruchomych części zapewnia całkowicie cichą pracę, a ponadto, SSD, ze względu na niskie zużycie energii, dzięki czemu znacznie dłuższą pracę na smartfonie, laptopie lub konsoli.
I, oczywiście, każdy wie: można umieścić potężny procesor i kartę graficzną top-end, włożonej do gigabajtów konfiguracyjnych, ale .. systemów operacyjnych i gry będą jeszcze przez długi czas, aby uruchomić. I instalacji dysku SSD, będzie można poczuć wzrost prędkości i całkowicie cichą pracę.
Jednak SSD jest nadal dość młody, a rozmowa o jego żywotności nie jest jeszcze możliwe (choć wszystkie z nich są nadal w pracy), a niektóre starsze modele powoli zaczynają się załamać. SSD jeszcze udział w dość małym kolichesvo głównych test „długowieczności”, a oni często biorą pod uwagę nie wszystko: na przykład, nie bierze pod uwagę nie zarejestrowany (nie) oficjalnie odsłonięte błędy. Ale jeśli zależy Ci na małej liczbie cykli odczytu i zapisu, atrakcyjnej cenie i małej objętości – bezpiecznie iść do sklepu. I jest mało prawdopodobne, aby tego żałować!