561 Shares 7458 views

Co to antena kierunkowa, Wi-Fi?

Prawdopodobnie najczęstszym rodzajem pośród anten bezprzewodowych – antena kierunkowa Wi-Fi. Są one szeroko stosowane do tworzenia sieci, które działają na zasadzie „punkt do punktu”. Gdy komputer chcesz podłączyć tylko do określonego punktu dostępu, lub z innego komputera, skierowana antena Wi-Fi jest najlepszym rozwiązaniem. Będąc w pokoju lub biurze z grubymi murami, urządzenie to zapewnia niezawodne połączenie bezprzewodowe. Niektórzy ogrodnicy zorganizować stabilne połączenie z Internetem za pomocą anten kierunkowych.

Złe okazały takie urządzenia zawierające cylindryczny kształt, którego średnica jest o dziewięćdziesiąt milimetrów. Długość takich anten około jednego metra. Ta antena Wi-Fi jest obracany we właściwym kierunku, tym samym wskazując drogę jak fale. Jej czynnik wzmacniający jest osiemnaście decybeli.

Jeśli używamy go, prędkość jest o jeden megabit na sekundę mogą być przesyłane na odległość pięciu kilometrów. Jeśli wskaźnik prędkości byłoby pięćdziesięciu czterech megabitów na sekundę, będzie transmitowany na odległość półtora kilometrów. Oczywiście, wątpię, że urzędy potrzebują takich możliwości, a długość produktu jest imponująca. Na ogół, takie anteny są stosowane w celu zwiększenia zakresu pary stacji połączonych ze sobą. Ale dom przed tobą nie uzyskać bezpieczny dostęp do Internetu.

Dla większych pomieszczeniach odpowiedniej anteny kierunkowej Wi-Fi typu panelu. Jest to konwencjonalny płaski prostokąt, który promieniuje fale radiowe w jednym kierunku. Zysk w takich produktach jest sześć decybeli i długości nieco ponad dziesięć centymetrów.

Ta opcja będzie bardziej nadaje się do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Prędkość równa jeden megabit na sekundę, jest przesyłany do odległości sześćdziesięciu metrów, a maksymalna jest równa pięćdziesięciu czterech megabitów na sekundę – do dwudziestu pięciu metrów.

O tym, gdzie należy ustawić antenę kierunkową Wi-Fi, to nie jest tak ważne. Może być umieszczony zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Do zastosowań na zewnątrz, pożądane jest, aby upewnić się, że nie jest ona narażona na opady atmosferyczne. Konstruować jakieś małe pudełko ochronne dla niej.

Takie urządzenia są idealne do łączenia dwóch punktów za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. Ci zrozumieć, co mówię, dam przykład. Wyobraź sobie, że twój przyjaciel mieszka obok przed sobą. Jego balkon lub okno bezpośrednio na swoim poziomie. W celu mieli okazję być połączone ze sobą za pomocą połączenia bezprzewodowego, należy użyć anteny prowadzącą.

Jeśli chodzi o odległości transmisji sygnału, będzie to zależeć od tego, czy współczynnik wzmocnienia ma antenę. A biorąc pod uwagę fakt, że niektóre udało się przesłać sygnał na odległość kilkunastu kilometrów na sąsiednich domów, to nie powinno być problemem.