618 Shares 8416 views

Wybór karty graficznej: Czy wszystko jest takie proste

Bądźmy szczerzy: Wybór karty graficznej – jest to jeden z najtrudniejszych momentów w doborze komponentów do jednostki systemowej. Niezależnie od tego, czy komputer jest gotowy do zakupu lub przechodząc na własną rękę. Mądre powiedzenie, że każdy człowiek ma swoje własne zdanie w tej sprawie ma szczególne znaczenie. Dlatego nie ma sensu szukać informacji w internecie, jak być wykonane z różnych gier wideo. Jest to subiektywna opinia autora, nawet jeśli rysunek z wynikami testów. Postaramy jak najbardziej lojalny wobec wszystkich posiadaczy komputerów, aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób dokonać najlepszego wyboru karty graficznej. Rozważmy niektóre niuanse.


Przed wyruszeniem do sklepu i dokonać wyboru z karty graficznej, musi być określona z góry na szereg problemów, które mogą być rozwiązane i zostanie rozwiązany na komputerze. Jeśli jest używany głównie do przeglądania stron internetowych, odtwarzanie muzyki i filmów, jak i gier 3-4 lat (łącznie z bieżącymi okazjonalnych zastosowań gier), to całkiem możliwe, aby zarządzać zintegrowaną grafikę (CPU AMD A8 lub Intel Core i3). Alternatywnie, można rozważyć modele low-end dyskretnych kart graficznych, często przewyższając charakterystykę wielu rozwiązań wbudowanych.

Jeśli komputer wykorzystywany jest również do nowoczesnych gier, wybór karty graficznej Jest oczywiste – to wydajne rozwiązanie dyskretne. Postęp w tej dziedzinie rozwija się tak szybko, że te modele, które były tylko wczoraj rynek flagowy dzisiaj może być „na uboczu”, zdając sobie sprawę, w bardzo przystępnych cenach. Z powodu tej różnorodności grafiki gier mają zaproponować badanie najbardziej odpowiednich przeglądów i testów.

Jeśli przeanalizujemy obecnie istniejących danych, możliwe jest przytoczyć następujące zalecenia:

– warunek dobrego standardu wideo jest GDDR-5 pamięci video o objętości wynoszącej co najmniej 1 GB;

– minimalna szerokość magistrali pamięci wynosi 128 bity (więcej – lepsza);

– obsługiwana wersja DirectX powinna wynosić co najmniej 11;

– nowe konsole (stan na marzec 2013) zostanie zainstalowany rozwiązań graficznych od AMD, biorąc pod uwagę przyszłość portowania gier na PC, Radeon są bardziej obiecujące.

Entuzjaści należy zwrócić uwagę na rozwiązania z wielu rdzeni graficznych na płycie. Dokonując wyboru, można zwrócić uwagę na cenę. Zbyt tanie – to zazwyczaj modele low-end. Średnia kategorii cenowej – kompromis Rozwiązania i kosztowny – najbardziej nowoczesne.

Teraz o prywatną. Wiadomym jest, że współczesne gry umożliwiają dokonywania korekt, które wpływają na jakość obrazu. Ten wygładzanie, optymalizacja itd. Jeden z użytkowników nie ma pojęcia, jak można grać z „drabina” na ukośnych liniach (bez wygładzania), a drugi nie zauważy ich w ogóle. W wyniku tej karty, która najpierw rozważa nieaktualne, drugi postrzegają jako top-end. Ponadto jeden ważny najbardziej zaawansowanych gier i drugi z nich nawet nie myśleć, nadrabiamy stracony czas i gra letni aplikacje na receptę. W związku z tym, termin „karta do gier” można interpretować na dwa sposoby.