856 Shares 6900 views

Wielkość tabeli rower wzrostu

Kilka lat temu, wszyscy udali się do „Ural”, nawet w mieście, nawet przez wieś. Wybieramy rower, zbyt prosta: po prostu dostać się do pedałów, gdy siedzisz. Nie zawsze było wygodne. Obecnie wszystko to radykalnie zmieniło. Były rowery miejskie, szosa, Góra, BMX i innych. Wybierz teraz znacznie trudniejsze. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę styl jazdy zamierzonego miejsca. A w celu wybrania odpowiedniego rozmiaru ramki, należy wziąć pod uwagę swój wzrost.

Rostovka

Pod Rostovka zrozumienia wymiary ramy rowerowej. Tabela zwykle odzwierciedla ten parametr w calach. Chociaż istnieją litery i notacja centymetr. Co jest potrzebne, aby prawidłowo ustalić wysokość ramy? Najważniejsze – poznać ich wzrost. Wystarczy dokładnie, a nie z rozprzestrzenianiem 10 cm. Reszta będzie uporządkować rower Tabela poniżej wzrostu.

Tabela rozmiarów

W zależności od producenta i rodzaju jazdy Rostovka będą się różnić. Tak więc przed zakupem należy zapoznać się z tabelą korelacji dla każdego konkretnego modelu. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do zakupów w sklepach, t. Aby. Nie jest możliwe, aby spróbować.

Uniwersalny stół „Rozmiar Bike”

W następstwie tej tabeli, nie jest łatwo wybrać rozmiar roweru. Ale nadaje się tylko do klasycznych ramek. Jeśli zdecydujesz góra lub BMX-rower będzie musiał polegać na innych figurach.

Rozmiar ramy w calach Format ramki w centymetrach litera identyfikacyjna Wzrost w centymetrach rowerzysty
13 33 XS 130-145
14 35,6 XS 135-155
15 38,1 S 145-160
16 40,6 S 150-165
17 43,2 M 155-170
18 45,7 M 165-175
19 48,3 L 172-180
20 50,8 L 178-185
21 53,3 XL 180-190
22 55,9 XL 185-195
23 58,4 XXL 190-200
24 61 XXL 195-210

Wzór do obliczenia

Za pomocą prostych obliczeń można obliczyć optymalny rozmiar roweru na wzrost. Tabela w tym przypadku nie jest wymagane. Najpierw trzeba zmierzyć wysokość krocza. Jest to odległość od pięty do pachwiny. Cóż, jeśli ktoś może pomóc. Wtedy wynik będzie bardziej dokładne. Otrzymana liczba jest (jeszcze w cm) pomnożonej przez 0,66, gdy zamiar kupić rower typu autostradę. Jeśli chcesz się na górę, a następnie współczynnik przyjmuje nieco mniej – 0,57. Uzyskane liczby oznaczają wysokości ramy w centymetrach. Aby przeliczyć na cale, należy podzielić wynik przez 2,54. W ogóle, formuła wygląda tak:

Na rowerze szosowym: VP * 0,66 / 2,54.

Góra: VP * 0,57 / 2,54.

Szczególnie istotne metoda obliczeń przy zamówieniu za pośrednictwem sklepu internetowego, jeśli dostawca nie utworzona tabela rozmiaru roweru.

kilka zaleceń

  1. Dla dużych prędkości jazdy za pomocą rowerów o wielkości ramy większa.
  2. Zł 1 rower dla dwóch osób mogą być stosowane tylko wtedy, gdy różnica we wzroście narciarzy nie przekracza 10 cm.
  3. Aby wykonywać sztuczki dopasowania rowery Rostovka (około 2 wielkości).
  4. Osoby w podeszłym wieku komfortowo jeździć na koniu żelaza z małą ramą. To samo odnosi się do pełnych rowerzystów.
  5. Przy zakupie roweru trzeba myśleć z wyprzedzeniem, gdzie będzie on używany.
  6. Optymalnie, aby kupić rower z Rostovka wielkości lub mniej.

Oprawa kontrola

Jeśli nadal nie wyczyścić preferowany rozmiar ramy rowerów, stołu w to też nie jest bardzo pomocne, konieczne jest kupić w sklepie lub na rynku. Tam zwykle okazją do jazdy i czuć konia żelaza. Co na pewno trzeba wykorzystać. Pozwoli to uniknąć wielu problemów w przyszłości, w tym urazów.

Aby upewnić się, że rama nie jest wielki, trzeba umieścić rower między nogi. Buty powinny być takie, w którym nabywca ma zamiar jeździć, kolana proste, tylne siedzenie obawy. Pomiędzy krocza a korpusem powinna pozostać w odległości w przybliżeniu równej szerokości dłoni. Na drodze trochę mniej niż 5-10 cm, na górskich i BMX większe: 10-20 cm.

Jeździć na rowerze z ramą odnoszącej się do pachwiny, traumatyczne. Kiedy postać skacze wysokie prawdopodobieństwo trafienia górnej rury.

Wybierając rower dla dziecka

Istnieje kilka zasadniczych różnic. Po pierwsze, nie jest konieczne, aby od razu nauczyć dziecko do roweru dla dorosłych, lub kupić je do wzrostu. To jest obarczona urazów. Dziecko nie będzie swobodnie dosięgnąć pedałów. Zmuszony do ciągłego rozciągnąć może spaść lub zsunąć siedzenie i uderzył w klatkę. Również, że nie ma siły, aby nacisnąć na hamulce, t. Aby. Uchwyt im świetnie. Tak, i są one dociskane zbyt mocno.

Po drugie, rowery dla dzieci lepiej jest wybrać nie tylko rozmiar ramki, ale także średnicę koła. Na koniec, odległość ramy jest sterowany przez wysokość siedziska i koła kierownicy. Pozwoli to zorientować tabeli „rozmiar roweru dla dziecka.”

Rozwój dziecka

wiek

Średnica koła (w calach)

75-95

1-3

mniej niż 12

95-101

3-4

12

101-115

4-6

16

115-128

6-9

20

126-155

9-13

24

Rostovka rower dla kobiet

W tym przypadku, proces nie różni się od człowieka, wybór roweru. Wszystko zależy od wysokości na ramie. To może być niski, ale potrzeba na to powstaje tylko wtedy, gdy pani ma zamiar jeździć w spódnicy. Benchmark tabela będzie służyć jako „rozmiar roweru„powyżej.

Ze względu na cechy anatomiczne kobiet trzeba dać pierwszeństwo do modeli z szerokim siedziskiem i wąskim kole.

rozmiar koła

Jest to ważne nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jak przedstawiono tabeli, o średnicy do 24 cali są uważane za dzieci. Coś więcej – odnosi się do kategorii dla dorosłych. Chociaż dla osób niskiego wzrostu jest dość wygodne być nastoletnie koła od 20 do 24 cali.

Jest nadal w dużej mierze kwestia gustu – wymiary kół rowerowych. dlatego w tabeli nie jest konieczne. Tutaj każdy jest prowadzony przez swoich uczuć.

W modelach drogowych najczęstszą postacią jest 28, ale góra – 26. Jest to spowodowane specyfiką jazdy. Na asfalcie mogą być szybką jazdę, które prowadzą do kół o dużej średnicy i trudnych szlaków górskich będzie musiał vertkost i zwrotność.

W zależności od wagi

Jeśli rowerzysta o masie większej niż 100 kg, mogą oferować rower z większej ramy. Fakt, że modele producentów L i powyżej sprawiają wzmocniona rama przeznaczona dla wyższych osób. Nie jest konieczne, aby ten bardzo częstym błędem. Nie za nic, że istnieje specjalny stół. Bike Rozmiar Ustaw go przez przypadek. Lepiej poszukać wzmacnianych ramkach innych producentów, ale z odpowiednim rozmiarze. Podczas jazdy na zbyt wysokich mięśni rowerowych będzie bardzo zmęczony, trzeba ciągle dotrzeć do pedałów, i zwiększa ryzyko trafienia ramkę krocza po postać skacze. W wyniku napędu nie będzie żadnej zabawy.

Wybierz rozmiar BMX-rower

Rowery do wykonywania trików zmierzone nie jak każdy inny. Są Rostovka jest długość górnej rury ramy. Jest mierzona angielskie miary długości – cale. Dla kogoś wygodnym długim ramie, kimś więcej jak to krótko. Niektóre ogólnie przyjęte zasady i ścisłe proporcje w tym przypadku, nie, to wszystko zależy od osobistych preferencji. Dlatego tutaj zupełnie inaczej odnoszą się do wielkości ramy roweru i wysokości. Tabela odzwierciedla tę relację.

Wzrost w centymetrach rowerzysty Rozmiar ramy w calach
140-150 19,5
150-170 20,0
170-180 20,5
180-190 21,0

Szerokość siodełka

Ta opcja jest z jakiegoś powodu bardzo często pomijane. I to jest na próżno. Kiedy zły dobór siodła cała zabawa przyjdzie na niczym z powodu ciągłego dyskomfortu. Po przejściu będą powstawać zadrapania i często jazdy zakłóci przewlekły ból w obrębie miednicy. Podczas lądowania na poprawnych siodło ludzi będzie polegać na jego guzowatości kulszowej (najbardziej wystające części pośladków). Widać wyraźnie, ich rozmieszczenie na torach w piasku. Można nawet specjalnie mierzy odległość między nimi, aby wybrać odpowiednie miejsce. Nie jest konieczne, aby kierować i zasada „im szerszy, tym lepiej.” W przeciwnym razie będzie to niewygodne do pracy nóg.

To wszystko, co trzeba wiedzieć o wyborze roweru i Rostovka. Ta wiedza pomoże orient w różnych rowerach.