158 Shares 5931 views

Jak wybrać drukarkę?

Jeśli trzeba pracować nie tylko w biurze, ale również w domu, to na pewno trzeba i jest wymagany sprzęt, bardziej zaawansowane technicznie niż zwykłych użytkowników. Więc jak wybrać drukarkę, dla niego to było wygodne do pracy, a on odpowiedział na prośby? Gdy wybierzesz urządzenie drukujące należy zwrócić uwagę na kilka punktów.

Jak wybrać drukarkę, jeśli może to być zarówno kopiarka, skaner, dodatkowo niektóre modele mogą być stosowane jako faks, a niektóre są wyposażone w Wi-Fi? Drukarka musi być traktowany do urządzenia wielofunkcyjnego. Czy trzeba go będzie określana tylko przez funkcje, które planują najczęściej korzystać.

Format. Najczęstszym – format A4, który jest wykorzystywany do dokumentów. A3 dostępny sprzęt większe, a zatem koszt. Dlatego warto się zastanowić, to często można ją używać do innych celów. Wśród urządzeń wielkoformatowych są następujące modele: HP Officejet 7000 i OKI C821 czy Toshiba e-STUDIO18.

Prędkość. różni się w zależności od rodzaju drukarki czarno-biały modelu jest 20 stron na minutę, a na kolor – od 10 do 15 Fax może przetwarzać strony w ciągu trzech sekund. Drukującej 10×15 zdjęcie jest wykonywane w wysokości jednej minuty za.

Rozdzielczość. Standardowe czarno-biały wariantach – od 1200×1200 dpi, kolor – od 4800h1200. Model Color Inkjet charakteryzuje się spadkiem stóp wraz ze wzrostem rozdzielczości.

Pamięć. Będziesz potrzebował co najmniej 64 MB dla spełnienia zwykłych operacji. Pamięć zwiększa prędkość urządzenia, ponieważ informacja pochodzi z komputera mają być przechowywane gdzieś, więc im jest on wyższy, tym lepiej.

Połączenia. Standardowe połączenie – poprzez port USB, druk bezpośredni jest wygodne do przenoszenia za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego w połączeniu z funkcją PictBridge z niektórych modelach mogą komunikować się poprzez sieć i Wi-Fi.

Eksploatacyjnych. Zastanawiając się nad pytaniem, jak wybrać drukarkę, należy oceniać nie tylko koszty sprzętu, ale również papier, pojemniki z atramentem do niego. Najtańszym wkłady przejść dla modeli macierzowych. Są one na tyle, aby wydrukować kilka tysięcy stron. Druga najwyższa cena rozliczane wkładów do urządzeń laserowych. Jednym z nich jest na tyle, aby drukować w wysokiej jakości 2-4 tysięcy stron. Najbardziej kosztowne i mniej wydajne są urządzenia atramentowe. Będą one trwać 500-1000 stron.

Wiele z nich jest zaniepokojony jaką drukarkę wybrać? W rzeczywistości, urządzenia te są różne, można je podzielić na laserowego, atramentowego i matrycy.

  • Drukarki laserowe są wykorzystywane głównie w biurach, ponieważ łączą one możliwość drukowania dużej ilości wysokiej jakości i szybkości. Proces drukowania jest podobny do kopiowania. Zalety: niewrażliwość na wilgoć wydruków, oszczędzając czas na suszenie, wysokiej jakości z dostępnością materiałów. Wady: wysokie koszty sprzętu. Z najtańszym – model HP Deskjet 1000 lub Samsung ML-2160.
  • Drukarki atramentowe są wykorzystywane w domu. To jest racjonalne do drukowania niskiej głośności. W tym samym stemplem czasowym są wysokiej jakości z realizacją możliwością drukowania w kolorze. To wymaga użycia specjalnego papieru drukarskiego, w odniesieniu do naboju kolorowym, to nie zawsze jest zawarte w pakiecie podstawowym. Zalety: prostota i wygoda, przystępna cena. Wady: wysokie koszty wkładów atramentowych, na to potrzeba czasu, aby wyschnąć. Drukarki te obejmują takie popularne modele jak HP Deskjet 1000 i Canon PIXMA iP2700.
  • Drukarki igłowe zostały rozdzielone wcześniej. Dlatego, myśląc o tym, jak wybrać drukarkę tego typu, to nie jest konieczne. Zalety: dostępność materiałów eksploatacyjnych oraz prostoty do papieru, możliwość drukowania w wielu warstwach jako plan. Braki znacznie więcej: niska prędkość i jakość druku, hałas masywnego sprzętu. modele IT, takie jak Epson PLQ-22 lub OKI MICROLINE ML 1120.

Oddzielna nisza aktualnie zajęte przez urządzenia sublimacji. Są one używane do drukowania zdjęć wysokiej jakości lub pocztówek. Zalety: minimalne wymiary, wysokiej jakości, za rozsądną cenę, odporność na działanie wilgoci. Fingerprint Wady: Przy drukowaniu jasne kolory są wyciszone. Wśród takich urządzeń, można wybrać Canon Selphy CP800blk 4350B002 i więcej Fargo DTC1000.

Dla Państwa wygody, sami producenci rozprowadzane swoich produktów do miejsca przeznaczenia: Strona główna Sprzęt biurowy lub zawodowych. Jeśli wpisać nie więcej niż jeden pakiet na miesiąc, a następnie będzie zbliżyć się do wersji domowej. Model biurowy przeznaczony do drukowania 5-10 paczek miesięcznie i oferują szerszy zakres funkcji. Profesjonalne warianty różnią się pod względem wymiarów i funkcji.

Jeżeli posiadasz tych informacji, pytanie o tym, jak wybrać drukarkę zostać rozwiązane w krótkim czasie.