412 Shares 1746 views

ASUS Z87M-Plus: opinie i komentarze

Płyta kompaktowa z renomowanymi firmami, aby stworzyć komputer bardzo, bardzo wydajne – to wszystko o ASUS Z87M-Plus. Jest to idealne rozwiązanie dla komputera do gier, stacji graficznej , a nawet serwer low-end. Ponadto, produkt ten pozwala stworzyć serwer druku bez żadnych problemów. Oczywiście, ten wszechstronny płyta główna, parametry techniczne, które zostanie uwzględnione w szczegółach.

Pozycjonowanie i możliwych rozwiązań

Płyta główna ASUS Z87M-Plus łączy w sobie wysoką funkcjonalność, stosunkowo niski (dla rozwiązań w tej klasie) koszty i specyfikacje techniczne flagowego. Wszystko to sprawia, że jest bezpiecznie przewieźć go do segmentu premium. W tej płyty można ustawić tylko maksymalny roztworu 4-rdzeń. W tej linii chipów „Cor Ay7” w oprogramowaniu wykorzystujących opatentowaną technologię o nazwie „Hyper Trading” z „Intel” można włączyć już vosmipotokovye.

W rezultacie, produkt ten pozwala na tworzenie systemów informatycznych, które bez problemów rozwiąże żadnego problemu, z dokumentów biurowych, audio i wideo do odtwarzania kompleksowego modelowania trójwymiarowego i wymagających zabawek z ostatniego pokolenia. Z tym wszystkim PC poradzi sobie bez większych problemów.

Opcje

Bardzo dobry sprzęt w ASUS Z87M-Plus. Sterowniki i dodatkowe oprogramowanie aplikacyjne znajdują się na płycie CD. Wykaz dokumentacji przedstawiony przez wielojęzyczną instrukcję obsługi i karta gwarancyjna. Również w tym opakowaniu, z wyjątkiem płyty interfejs zawiera zestaw przewodów do dysków oraz łączą się z płyty metalowej z tyłu jednostki systemowej. Wszystkie wcześniej wymienione pozwalają natychmiast zebrać pełny komputer bez dodatkowych przejęcia go z pozycji na płycie głównej. W pozostałej części będzie musiał patrzeć na kompletem innych komponentów systemu komputerowego.

Układ tego produktu

Praktycznie w środkowej ASUS Z87M-Plus jest gniazdem procesora. Po jego lewej stronie, znajduje się układ zasilania procesora z chłodnicy. Prawo wycofać instalacji gniazd pamięci o dostępie swobodnym. Cóż, na skraju tu złącza zasilania znajdującego się na płycie głównej. Bezpośrednio poniżej gniazda procesora cztery szczeliny dylatacyjne do kart graficznych i zewnętrznym sterownikiem. Bliżej prawej krawędzi płyty wyświetlane tylko procesor z chipsetem – South Bridge. Dalej na prawo pochodzą porty do podłączenia dysków. Dwa z nich są włączone równolegle do płaszczyzny płyty.

Taka konstrukcja pozwala na podłączenie tylko dwóch dysków podczas instalacji drugiej karty graficznej. Dla duża ilość z nich będzie musiał dokonać wyboru: albo drugi akcelerator graficzny lub trzy lub więcej instalacji dysku do przechowywania informacji i oprogramowania. Drugi składnik (północny mostek) jest zintegrowany bezpośrednio do jednostki centralnej. Ale tuż poniżej mostka południowego pogrupowane kontaktów połączyć przód obudowy PC.

chipset

W istocie, ASUS Z87M-Plus jest mniejszy i bardziej przystępne modyfikacja innymi produktami tego samego producenta – Z87-Plus. Litera „M” w tym przypadku oznacza, że płatność dokonywana jest w obudowie typu monoblok ze zmniejszonymi wymiarami – „MikroATIks”. Co do reszty, oba produkty są oparte na zestawie logiki systemu – Z87. Jest to chipset najbardziej funkcjonalne dla platformy LGA 1150.

Jego główną cechą – Pełne wsparcie dla chipów z indeksem „K”. Oznacza to, że ta płyta główna pozwala nawet podkręcania procesorów z odblokowanym mnożnikiem.

Gniazdo i CPU

Jak już wspomniano, gniazdo procesora w ASUS Z87M-Plus – LGA1150. Rozwiązanie umożliwia rodziny kryształów półprzewodnikowych tylko „rdzeń” 4 generacji. Oznacza to, że tylko rodziny CPU "Hasvell" i "Hasvell odświeżyć", a wszystkie modele CPU "Ay7", "Ay5", "Ay3", "Pentium" oraz "Celeron". Fizycznie w gnieździe może zostać zainstalowane chipy o nazwie kodowej „BroadVell” (to już 5. generacji procesorów opartych na architekturze „Cor”). Ale nie mogą one funkcjonować jako część systemu – nie ma wsparcia dla nich w „BIOS”. Do tych celów przeznaczone chipsetów 9 Series. Ale dla Z87M optymalnego wykorzystania CPU serii „Ay7” i „Ay5” odblokowanym mnożnikiem z. To jest stworzenie takich systemów i jest umieszczony ten chipset.

Lista zintegrowanych interfejsów płatniczych przewodowy

Na Z87M tylne porty pochodzą:

  • Wybór może być podłączony do komputera lub manipulatora lub klawiatury na interfejs PS / 2. Ten port jest jedynym w tym produkcie, a informatycy nazywają kombinację. Drugie urządzenie peryferyjne z listy już podłączony „YUSB”.
  • Sześć portów USB tutaj. „2.0” Dwa z nich działa zgodnie z przeznaczeniem. Pozostałe cztery transmisja wsparcie przyspiesza zgodnie z wymogami już standard „YUSB 3.0”.
  • Porty graficzne są trzy, a oni skupiają się na wykorzystaniu CPU zintegrowany akceleratora graficznego. Poza zwykłymi DVI i D-Sub, istnieje również obecnie popularne HDMI.
  • Również w zintegrowanego złącza LAN-board do podłączenia komputera do sieci lokalnej.
  • Dla wejścia / płatność organizacja sygnały audio wyjściowe jest zakończona niezwłocznie 6 audiodzhekami 3,5 mm.

szczeliny dylatacyjne

Z jednej strony, dość skromny zestaw szczelin dylatacyjnych szczyci ASUS Z87M-Plus. Przegląd wygląd produktu wskazuje na obecność tylko czterech szczelin do pamięci RAM (w tym przypadku można ustawić do 32 GB), 2 miejsca dla dyskretnych akceleratorów graficznych i dokładnie takiej samej liczby szczelin na zewnętrznym sterownikiem. Ale z drugiej strony, lista ta jest na tyle, aby stworzyć pełnoprawny system komputerowy z przyzwoitą wydajność.

"BIOS" i UEFI

„Płyta» ASUS Z87M-Plus odnosi się do decyzji premii. W rezultacie, jako „BIOS” i UEFI ona obdarzony imponującą liczbą opcji, a to pozwala na wykonywanie elastyczną konfigurację systemu komputerowego. Z tego samego powodu, w celu realizacji podkręcania procesora w obecności takiego urządzenia z „ADR” nie jest trudne.

Właściciele opinia

Tylko 2 Właściciele przeznaczyć znaczną wadę ASUS Z87M-Plus. opinie w związku z tym może tylko powiedzieć tylko niewielką liczbę przewodów do podłączenia format dysków 3,5-calowych (są 2) i niewygodne położenie portów SATA do podłączenia dysków, począwszy od trzeciego. Ale co do zasady, większość dzisiejszych komputerów rzadko liczba dysków twardych i innych przechowywania danych przekracza 2. Dobrze, jeśli 3 lub więcej, będziesz musiał dokonać wyboru pomiędzy 2 karty wideo i dysków twardych. Oryginalnym rozwiązaniem w tym przypadku może być wydajność wyższa karta graficzna w pierwszym gnieździe i drugie wydanie. W pozostałej części niniejszego opisu tylko pozytywne aspekty: wsparcie dla przyśpieszenia, zdolność do ustawiania maksymalnej ilości pamięci RAM, stosunkowo niski koszt i możliwości połączenia na raz trzech aktywnych systemów chłodzenia.

Cena i produkt trafności

Kupić kartę z zapasów w nowym państwie może być już w marcu 2016 r. Cena jest równa 147 dolarów. Teraz, aby znaleźć rozwiązanie bardzo problematyczne. Z drugiej strony, niedawno uruchomiła nową platformę opartą na LGA 1151. Jest na nim i trzeba najpierw zwrócić uwagę podczas montażu nowego systemu komputerowego.

wyniki

Niedrogie i funkcjonalne rozwiązanie oparte na LGA 1150 płyta główna to ASUS Z87M-Plus. Z technicznego punktu widzenia, jego wydajność jest nadal aktualne. Ale z cyklu życiowego położenia teraz jest korzystne, aby wybrać komputer do LGA 1150. Jest to nowsza platforma bazowa, a jego cykl życia dopiero się zaczyna.