618 Shares 2102 views

Digitizer: co to jest zasada działania, możliwość

Współczesny rynek techniczny obfituje w różnego rodzaju gadżetów i sprzętu elektronicznego. Wybór konsumenta zależy głównie od przeznaczenia tych urządzeń. Jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku w sferze komercyjnej był cud techniki – digitizera. Co to jest i co to dzisiaj wie, niestety, nie wszyscy. Spróbuj zrozumieć.

o urządzeniu

Rzucanie skomplikowanych terminów technicznych, digitizer można zdefiniować jako tabletem graficznym, który przekształca ready, papier lub wektor zdjęcie w formacie cyfrowym. Ale nie mylić ze zwykłym skanerze.

Przetwornik analogowo-cyfrowy składa się z ekranu dotykowego (rzeczywista tabletki) i rysunek urządzenia (pióra, igły, kursor, i tak dalej.). Prace nad takim urządzeniem może zmieścić się w dwóch etapach:

  • Umieszczenie obrazu na ekranie;
  • ustalające współrzędne pióra lub kursora na tabletki.

W przypadku animacji, tylko niezbędnej wiedzy zawodowej rysika.

typy

technologia wejście graficznego informacji w interfejsach pióra są różne. W związku z tym, istnieje pięć typów urządzeń:

  1. Akustyczny. Jest to jeden z pierwszych tabletów graficznych. Że maluje pióro wygenerowane tzw sonic iskrę, który przechwytuje mikrofony ekranem. Tak więc, urządzenie określa informacje współrzędnych. Głównym mankamentem pracy z tabletem, że wejście informacji zostało zrobione w absolutnej ciszy, jak zakłócenia akustyczne może zepsuć zdjęcie. Tego typu digitizer jest znana z produkcji wielu urządzeń pod wspólną nazwą Spark Tablet.
  2. Elektromagnetyczne. Urządzenie tabletki było nieco łatwiejsze i bardziej wydajne niż poprzednie modele. W obszarze powierzchni ekranu, która odbyła się siatki, słaby promieniujący sygnałów elektromagnetycznych. Perot ma je złapać, a więc jest ustalenie jego lokalizacja. Kategoria ta obejmuje urządzenia RAND tabletu, który ukazał się w 1964 roku.
  3. Kursor pasywny. Wykorzystaliśmy tę samą zasadę indukcji elektromagnetycznej, w tych urządzeniach tylko siatka z drutu i przesyłania sygnałów, a do ich otrzymania. Wprowadzanie informacji następuje po naciśnięciu pióro i bezkontaktowy sposób. Rysunek urządzenia nie wymaga zasilania. To był przełom techniczny. Przykładem takiego urządzenia może być tablet graficzny Wacom.
  4. Aktywny kursor. W tym urządzeniu generator sygnału zostanie przeniesiona do pióra. W związku z tym potrzebuje pokarmu. Sygnały elektryczne dać wyraźniejsze obrazów niż elektromagnetycznych. Ta kategoria urządzeń reprezentowanych przez Innovations FinePoint firma.
  5. Dotykowy digitizer – nowoczesne urządzenie. Pod powierzchnią ekranu są przewody współrzędnych. Są one oddzielone przez cienką izolatora. Pod ciśnieniem rysika na zmiany przewodności. Czuły i wrażliwy ekran do współrzędnych, a moc rysunek urządzenia ciśnieniowego. Niektóre systemy pozwalają digitalizacji obiektów trójwymiarowych.

Oczywiście, należy położyć nacisk na charakterystyki urządzeń sensorowych. Według odróżnić rodzaj skanowania ultradźwiękowego digitizer ekran magnetyczny i laser-touch. Pierwszym z nich jest mniej dokładny i niezawodny, ponieważ prędkość dźwięku jest bezpośrednio zależna od temperatury, ciśnienia i innych czynników otoczenia.

digitizery magnetyczne są bardziej dokładne, ale są wrażliwe na metalowych obiektów, które są blisko (krzesła, komputery, inny sprzęt). Takie zakłócenie może spowodować zniekształcenie obrazu.

Wreszcie digitizery laserowe są najbardziej dokładne, ale drogie dzisiaj. Jednak urządzenia te mają kilka ograniczeń. Nie mogą one być zdigitalizowanych obiektów z odblaskowej, jasnym lub wklęsłej powierzchni.

Ponadto, obecnie na rynku można znaleźć techniczne sztywnych i elastycznych digitizery. Te ostatnie zostały zaprezentowane w 1994 roku. Są lekkie, kompaktowe do transportu. zasilacze w nich może być albo wbudowany lub zewnętrzny.

wybór

Ważne jest, aby pamiętać przy wyborze digitizer, że jest to poważne i kosztowne urządzenie, które powinny być natychmiast dostosowana do indywidualnych wymagań użytkownika. Jest to konieczne, aby dopasować wewnętrzne zewnętrzne cechy niezawodności. sterowniki jakości, wsparcie dla niezbędnego oprogramowania i poręcznym urządzeniem wskazującym – to trzy filary, na których powinna opierać się wybór nabywcy. Nowoczesnych firm-liderów w produkcji skanerów Genius jest rynek techniczny. Hitachi, CalComp, Wacom. Tworzą Tablety graficzne z innego interfejsu, systemu operacyjnego, po przekątnej.

Trzeba też mówić o urządzeniach dekretu.

kursory

Dekret (lub linia rysunku) urządzenia reprezentowane przez dwa gatunki: kursory i piór. Pierwszym są bardzo popularne. W zależności od modelu, mogą być 4, 8, 12 lub 16 klawiszy. Jednak niektórzy producenci (np Jedna grafika) dodać jeszcze jeden przycisk – „najważniejsze”. Jednak, jak pokazuje praktyka, prostsze urządzenie, więc jest to bardziej wygodne, bardziej niezawodne i bardziej popularne wśród użytkowników. Dlatego urządzenia z czterema przyciskami mieć więcej sukcesów niż ich odpowiedniki zaawansowanych. Takie modele są własnością CalComp.

Zdaniem ekspertów, wybór kursor powinien być związany nie tylko łatwość administracji i liczbę przycisków, ale także odnoszą się do używanych programów. W tym przypadku należy mówić o AutoCAD.

upierzenie

Urządzenia te są uważane za bardziej wygodne i wrażliwa. Zapewniają one tylko jeden, dwa lub trzy przyciski i reagować na ramieniu ciśnienia. Pióra – przedstawiający idealne narzędzia dla artystów i animatorów. Stopień nacisku na trzpienia wydaje się zmieniać grubość, kolor, odcień. Po opanowaniu tej sztuczki, użytkownik może symulować malowanie akwarelami, farbami olejnymi czy temperą. Jednak dla realizacji takich arcydzieł potrzebne są specjalne programy.

Wybór pióra jest określona subiektywnie. Niektórzy użytkownicy preferują urządzenia, które oferuje tablet graficzny Wacom. Są one stosunkowo cienki i lekki. Innym jest smak ciężkich i wyważonych markowe długopisy Kurta.

Wszystkie urządzenia wskazujące mogą być przewodowe lub bezprzewodowe. Najnowsze wymagają zasilania z akumulatora i dlatego są trudniejsze. Udana próba rozwiązać ten niedobór stalowe modele z zasilaniem zewnętrznym.

Ale nie zapomnij o długopisy pasywnych z produktów Wacom odbierającymi i nie danego elementu. Jednak urządzenia te są mniej wrażliwe na nacisk.

kwestie konsumenckie

Łatwo jest oszacować zakres możliwości posiadanych przez digitizer. Co to jest i co to jest – główne kwestie konsumenckie. Jej głównym celem jest praca zawodowa graficzny gdzie wymagana konwersja ruchy rąk operatora w grafice cyfrowej. Dlatego jest bardzo łatwy do określenia zapotrzebowania odbiorców. Ten projektantów, artystów cyfrowych, animatorzy, architekci, którzy potrzebują komputerowego wspomagania projektowania. Jednak w ostatniej tabletce wieku-digitizer jest szeroko stosowana w handlu. Dziś obszar ten może dotyczyć nieruchomości, transportu i tak dalej. N.

Są to pytania, które są często zadawane klientów: „Co można zrobić, plotery i digitizery i dlatego często przyjmują na siebie?” Można rysować analogię ze skanera i drukarki. Jeśli digitizer odbiera i przekształca informacje, użytkownik może korzystać z niektórych programów, aby dokonać korekty obrazu na komputerze, jesteś rodzaju ploterów drukarek. Biorą informacje z cyfrowo-gotowy, papieru. Urządzenia te różnią się również pod względem rodzaju, właściwości i tak dalej.

streszczenie

Proste, zrozumiałe i dostępne dla każdej administracji – Być może najważniejszą cechą, która ma digitizer. Co to jest i co jest potrzebne, czego się nauczyliśmy. Jest oczywiste, że analogi takie urządzenia nie zostały jeszcze znalezione. Oczywiście, możliwe jest użycie tradycyjnych skanerów. Jednak dla profesjonalnych skanerów trójwymiarowych konstrukcji są najbardziej idealny.