493 Shares 1531 views

Nvidia Geforce 210: karta wideo recenzja

Walka na rynku dyskretnych kart graficznych nie zatrzymać się na minutę. Ostatnio zdecydowanym liderem był Nvidia, która mogłaby stanowić wzór dla wszystkich potrzebujących. Z biegiem czasu, walka była zaangażowana i AMD, na które należy stwierdzić, okazało wszystkie naraz. karta graficzna, poszło dobrze, ale Nvidia zawsze o krok do przodu. Wydawało się, że konkurencja z AMD jest ich jedyną zaletą. Powrót w 2009 roku, „Nvidia” świat jest cudem, który otrzymał procesor graficzny oparty na technologii procesu 40nm.

Nvidia Geforce 210

Akcelerator jest początkowo ustawione jako rozwiązanie do pracy z aplikacjami niewymagających. Karta wideo podjęła dolnego segmentu cenowego, gdzie szybko udowodnił swoją wyższość nad wszystkimi innymi. Tak, nie mogła uruchomić wymagających gier i wymagających zastosowań, jednak różniły się cichą pracę, a także wsparcie dla DirectX 10.1. Warto zauważyć, że Geforce 210 stał się pierwszym w kolejce i dostaliśmy cenę około 50 $.

urządzenia do pakowania

Głupie, oczywiście, oczekiwać od jakości opakowań modelu budżetu. Geforce 210 otrzymała małe pudełko z jasnym wzorem na przedniej stronie. Jest wykonana z taniego tektury. Przednia strona producenta starał się umieścić najlepsze światło w ich potomstwa. Oto piękna duża czcionka zastosowana nazwę modelu, jego główne cechy. Szczególny nacisk na dewelopera wykonany z pozłacanymi stykami, które są wykorzystywane nie tylko w Geforce 210. Jest też logo „NVIDIA” i Windows, który potwierdza zgodność z systemem operacyjnym.

Więcej ciekawych informacji dla użytkownika jest na odwrotnej stronie. Opisuje podstawowe cechy techniczne akceleratora w kilku językach. Producent farb, które są stosowane technologie, aby zapewnić maksymalną wydajność. Krótko mówiąc, firma stara się uzyskać potencjalnych nabywców, aby włączyć ich uwagę na swój produkt. Bo to jest niemożliwe, aby potępić firmę. Podobnie, taka strategia podzielane przez innych producentów, dzięki czemu nacisk na piękno polu.

Zakres dostawy jest słaba. Jednak wszelkie roszczenia przeciwko nim zapomnieć, pamiętając cenę. Wewnątrz, oprócz NVIDIA GeForce 210 jest dyskiem kierowca, instrukcja oraz uchwyt do mocowania pedału gazu wewnątrz obudowy. Można, oczywiście, aby znaleźć błąd, aby powiedzieć, że inne modele posiadają szeroką gamę komponentów. Ale chce zamknąć oczy, biorąc pod uwagę najbardziej przystępnej cenie na rynku. Co więcej, w większości przypadków, użytkownicy nie muszą kupować dodatkowych części oddzielnie. Do pracy z komputerem biurowym karty graficznej wystarczy, że producent umieścić.

wygląd

Wykonana płyta karty oparte na ciemnoniebieski. Ze względu na skupienie się na dolnym segmencie, producent starał się możliwie jak najmniejsze. Można powiedzieć, że to się stało. Wymiary pozwalają na łatwe ustawienie pedału gazu, nawet w małej jednostce systemowej. Dla rozwiązań biurowych modelu ma imponujący zestaw interfejsów. Jest DVI-I, D-Sub, a nawet HDMI. Wszystkie są starannie ułożone na jednym końcu. Generalnie, karta graficzna Geforce 210 produkowane dobra. Szczegóły wykorzystywane jakościowy i obiecujemy służyć przez wiele lat.

Można go łatwo znaleźć na rdzeniu graficznym płyt oraz liczby modułów wbudowanych w pamięci. Nawiasem mówiąc, są one zaangażowane w produkcji firmy „Samsung”, jak wskazuje oznaczenie. Nawiasem mówiąc, koreańska firma, nie tylko dla Nvidia produkuje moduły. Co do reszty, to jest regularny akcelerator 3D z pełnym zestawem składników, które są przeznaczone do jego pracy.

charakterystyka

G218 rdzeń graficzny używany. Jak już wspomniano, zakończony w oparciu o technologię procesu 40 nm. Zasilany graficzny taktowaniu 720 MHz. W trybie jałowym, częstość obniża się do 135 MHz. Deweloperzy organizują ją, aby oszczędzać energię. Używane 64-bitową magistralę pamięci dla wymiany informacji, jego pojemność wynosi więcej niż 12 GB na sekundę.

Mamy GeForce 210 1GB pamięci wideo. Jednak faktyczna suma wynosi tylko 512 MB. Pozostałą objętość karty graficznej trwa od pamięci, wspomagany przez specjalną technologię. Moduły są wykonane zgodnie ze standardem DDR3. Objętość wystarcza do wygodnego funkcjonowania większości programów i uruchomić niektóre nowoczesne gry.

układ chłodzenia

Aktywny system chłodzenia służy do kontrolowania temperatury. Jest on wykonany jako małe szczeliny. Nie należy stosować osłonę chłodnicy jest zamocowany na płycie kilka śrub. Jest tam mały radiator, który został zaprojektowany, aby rozproszyć ciepło. Pomimo niewielkich wymiarów, system jest w pełni radzi sobie ze swoim zadaniem. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę niską emisję ciepła. Uruchamia cooler jest bardzo cichy, mieszając się z hałasem z innymi składnikami jednostki systemowej. Przy wysokich obciążeniach, oczywiście, zwiększa się poziom hałasu, ale nie krytyczny. Zwykle karta graficzna nie jest podgrzewana powyżej 50 stopni. Pod obciążeniem może pokazać więcej niż 60 stopni, ale powyżej 70 stopni prawie nie rośnie.