399 Shares 9172 views

Co zrobić, jeśli nie uruchamiać plików EXE?

Pliki z rozszerzeniem EXE, to pliki wykonywalne dla większości zastosowań, które używamy na co dzień. Podczas instalowania programu na komputerze, stworzyliśmy dla niego skrót na pulpicie, aby ułatwić wyszukiwanie. Ale zdarza się, że pracował wczoraj nie otwierać pod żadnym manipulacji.

Załóżmy, że masz do czynienia z tym problemem: Nie uruchamiaj plików EXE. Jest to często pojawia się okno, w którym użytkownik jest proszony o wybranie programu do otwarcia pliku. W takim przypadku należy najpierw sprawdzić komputer pod kątem wirusów i złośliwego oprogramowania. Jeśli Twój program antywirusowy jest nieaktualny lub nie istnieje, pierwszą rzeczą do zrobienia – zainstalowanie skanera antywirusowego lub zaktualizowaną wersję i skanować głęboko sprawdzenie komputera. Jeśli często używać przenośnych kart pamięci flash i pobierać informacje z różnych komputerów, po prostu niezbędna, aby ustalić program zaprojektowany specjalnie dla urządzeń przenośnych USB. Po podłączeniu karty pamięci flash do komputera, skanuje go wirusami, robakami i złośliwego oprogramowania, z powodu których nie zabrakło plików EXE. Taki zestaw instrukcji, a oni zająć trochę zasobu w systemie samochodowym. Ale zdarza się, że użytkownik sam przypadkowo dokonywania zmian w rejestrze, przez co zakłóca jego działanie. Oczywiście, nie należy otwierać plików EXE. W tym przypadku, należy przywrócić pracę rejestru, aby plik wykonywalny.

Jak to się dzieje? Opisać problem szczegółowo. Użytkownik lub szkodliwy program wyłącza funkcję edycji rejestru. Aby go włączyć i wprowadzić niezbędne zmiany, trzeba:

Przejdź do „Start> Uruchom …” Następnie, w wierszu polecenia , typu: „gpedit.msc”, kliknij przycisk OK, a następnie „Zasady grupy” wybrać z listy, która pojawi się w „Komputer lokalny”, a następnie przejść do linii „User Configuration”, a następnie „administracyjne Szablony „w powstałej oknie dialogowym wybierz” system „… w” system „znaleźć wiersz oznaczony” Make niedostępne środki edycję rejestru. " to jest problem z tym, że nie uruchomić exe, związany z pracą wirusa. trwa edytując rejestr stanu – "Enabled", dzięki czemu zmiany evozmozhnymi.

W „Właściwości” funkcją rozłączania, który nie pozwala zmian w rejestrze. Po restarcie wszystko powinno działać. W celu uniknięcia, aby informacje w rejestrze, można pobrać dane dla niego, odpowiednie dla danego systemu operacyjnego.

Jeśli nadal nie uruchamiaj plików EXE, można ręcznie napędzać informacji lub pobrać plik reg. Należy nazwać przypadkowe, kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć. Następnie należy przejść do wiersza polecenia: „Start> Uruchom” wpisz nazwę swojego utworzonego pliku (z rozszerzeniem reg) i kliknij OK.

Jeśli i po pracy to nie działa, należy użyć narzędzia antywirusowego do odzyskiwania danych. Jeśli po funkcjonowania tego narzędzia nie można uruchomić EXE, spróbuj ponownie zainstalować system operacyjny na komputerze. Przed wykonaniem tej procedury należy zachować wszystkie ważne informacje na dysku, które nie będą podlegać formatowania.