96 Shares 5299 views

Odzyskiwanie z sformatowanego dysku USB: manualna

Niestety, utrata danych zawartych na wymiennych urządzeniach, takich jak zwykłe dyski flash lub kart pamięci – jeden z najczęstszych zjawisk. I nie zawsze wynika to z fizycznego uszkodzenia lub awarii oprogramowania. Formatowanie (szybkie, kompletne lub błędne) tworzy również problem. Niemniej jednak, przywrócenie plików z dysku flash po formatowaniu może produkować. W własnych narzędzi dla systemu Windows' to nie jest, więc wszyscy nadzieję na program innej firmy. Wiele z nich radzić sobie z takimi zadaniami bardzo dobrze.

Przywrócić błysk po sformatowaniu: podstawowe zasady

Jeśli ktoś nie wie, w trakcie formatowania nośników wymiennych dysków twardych, albo do normalnego usunięciem plików i katalogów informacji na płaszczyźnie fizycznej nie zniknie.

W rzeczywistości, obiekt jest przypisany inne nazwy i atrybuty (w najprostszym przypadku należy zmienić pierwszą literę w nazwie na znak „$” dolara). W rezultacie, celem jest nieczytelny, ponieważ jego system po prostu nie widzi. Jest to najbardziej prymitywny przykład.

Tak więc, początkowo przywrócenie z sformatowanego dysku USB i wszystkich informacji na nim wcześniej obecny, sprowadza się do tego, aby wybrać wszystkie obiekty oznaczony powyższym symbolem. Ale dzisiaj, technologia skoczył do przodu i przywrócenie mogą być wykonywane przez innych kryteriów i stosując bardzo różne sposoby.

Odzyskiwanie danych z pamięci flash po sformatowaniu: najlepszy program

Narzędzia dziś odzyskiwania danych na wszystkich typach urządzeń oferują wiele. Nie wszystkie z nich są równe względem siebie o możliwościach lub wytycznych dla użytkowników aplikacji pewnych poziomach kształcenia. Niemniej jednak, spośród wszystkich narzędzi, które są najbardziej popularne i popytu, są następujące:

  • Recuva;
  • Auslogic File Recovery;
  • RS Partition Recovery;
  • R studyjny;
  • R. Saver.

Rozważmy każdy z nich oddzielnie.

Recuva i Auslogic File Recovery

Aby rozpocząć, należy rozważyć przywrócenie kija po formatowaniu z dwóch pierwszych narzędzi, które, według ekspertów i użytkowników, są najłatwiejsze w użyciu.

Pierwsza aplikacja jest wygodne, ponieważ po określeniu skanowane dla urządzenia odzysku użytkownik będzie mógł wybrać typ zdefiniowany przez obiekt (muzyka, wideo, zdjęć, itd. D.). Jeśli chcesz, aby zakończyć skanowanie, niezależnie od typu obiektu, można określić definicję wszystkich plików, a następnie wystarczy nacisnąć przycisk start.

Na liście wyników pliki i foldery zostaną oznaczone różnymi kolorami. Zielony – plik nie jest uszkodzony i może być przywrócony, żółty – ewentualnie, plik może zostać przywrócona (czasem częściowo), czerwony – plik nie może zostać przywrócony. Następny wybierze tylko obiekty do przywrócenia i określić ścieżkę, aby je zapisać (najlepiej na twardym dysku).

Drugi program do odzyskiwania danych z sformatowanego dysku USB działa niemal dokładnie takie same, ale wśród jej wad można zauważyć, że w przeciwieństwie do pierwszej (za darmo), jest to darmowy okres próbny. Okres próbny jest tylko 15 dni. Jednak w obu przypadkach, odzyskiwanie pamięci flash po sformatowaniu go te narzędzia wygląda mniej niż idealna, ponieważ najczęściej znaleźć obiekty przywracania nie działa, i nie zawsze są duże pliki niedawno usunięte.

RS Partition Recovery

Program ten, według wielu, należy się pochwała. Wśród jego cech osobno Warto zauważyć, udoskonalonego systemu dogłębnej analizy oraz możliwość stosowania filtrów (data, typ obiektu, rozmiar i tak dalej. D.).

Po uruchomieniu procesu skanowania z wybranych warunkach po pewnym okresie czasu, na ekranie wyświetlone zostaną wyniki, które można wybrać, aby przywrócić pojedyncze pliki i foldery, a nawet całe działy. Aby aktywować proces odzyskiwania wybranych obiektów wystarczy dodać do listy odzyskiwania partycji poprzez menu prawego przycisku myszy. W następnym kroku wybierz metodę i lokalizację, aby zapisać, a jako miejsce, nie można używać samego napędu.

R-Studio i R. Saver

Wreszcie mamy najpotężniejsze narzędzie do odzyskiwania pamięci flash po formatowaniu. Według wielu ekspertów, równych mu w jakości narzędziami wyszukiwania i odzyskiwania dzisiaj nie jest. Nawiasem mówiąc, jest kolejnym potwierdzeniem zawarte w opinii użytkowników w Internecie, którzy stosowali ją w praktyce. Fakt, że aplikacja jest w stanie zlokalizować te pliki, które użytkownik już dawno została zapomniana. Ogólnie rzecz biorąc, program jest niemal wszystko, co kiedykolwiek zawarte na dysku. I to jest aplikacja najczęściej używany do pobierania informacji o problemie kart SD nawet z dostępnością tych awarii oprogramowania lub nawet uszkodzenia sterowników.

W przeciwieństwie do prostych narzędzi, które nawet z głęboką analizę Search to bardzo szybko, jest to czas potrzebny jest znacznie większa. Ale wynik jest warto czekać tak długo (na przykład karty SD około 32 GB mogą być skanowane godziny 5-6).

Sam proces jest, aby wybrać napęd i rozpocząć analizę. Co ciekawe, na ekranie wyświetla aktualny stan procesu, rodzaj porządku, reprezentowane przez defragmentacji dysków. Po zakończeniu procesu pojawi Extra znalezionych plików, klikając na których można zobaczyć pełną listę znalezionych przedmiotów, a następnie przywrócić je do standardowej metody selekcji, a miejsce ponownego oszczędzania.

Podobnie odzysk po formatowaniu narzędzia Flash generuje i R. Saver, ale jest co najmniej bardzo podobne i jest wykonany, jest przenośny (nie wymaga instalacji na twardym dysku) i jest w stanie odzyskać nawet system plików dowolnego typu.

zamiast wynik

W ogóle, przywrócenie danych sformatowanych dysków flash i wymiennych kartach pamięci są rozwiązane po prostu. Który z różnorodności programu preferujesz? Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby narzędzia R-Studio i R. Saver. Oczywiście, skanowania zajmie trochę czasu, ale i pliki, które można później odtworzyć, będzie można znaleźć dużo więcej, nie wspominając już o samą możliwość odzysku (Recuva te aplikacje odgrywa we wszystkich aspektach).