294 Shares 5166 views

GTX 950: opis, dane techniczne i opinie

Ostatnio firma Nvidia rozszerzyła swój arsenał innym niezwykłym karty graficznej, która udaje się zajmują niszę urządzeń do gier entry-level. Rozsądna cena (10-15 tysięcy) i wysoka wydajność wyraźnie pozwolić, aby nowy układ graficzny GTX 950. Badanie przedstawione w niniejszym artykule zapoznać czytelnika ze specyfikacjami technicznymi akceleratora graficznego oraz z urządzeniami różnych producentów na świecie tego chipsetu. Recenzje właścicieli, a wyniki badania pomogą ustalić Wybór karty do gier na rynku komponentów komputerowych.


charakterystyki pracy

Karta graficzna Nvidia Geforce GTX 950 jest zbudowany na platformie proces techniczny GM206 28 nanometrów, obszar chip jest 228 mm2 i może pomieścić 2,94 miliarda tranzystorów. Częstotliwość taktowania GPU wynosi 1024 MHz, a liczba procesorów strumieniowych – 768 sztuk. Producent ustawić na chipie jednostek tekstur 48 i 32 jednostki rasteryzacji.

Pamięć jest oparty na technologii GDDR5 i ma na pokładzie 2048 megabajtów. Dane karty graficznej za pomocą 128-bitowej magistrali i pracuje z częstotliwością 6600 MHz. przepustowość pamięci 105,4 GB na sekundę. Cały system ma maksymalny pobór mocy 90 watów. Łatwo jest zauważyć, że większość cech nowych elementów, w tym platformy samego GM206, wyraźnie wskazuje, że producent posiada chipset pożyczył grę klasy High-End Adapter, GeForce GTX 960. Na lepsze lub gorsze, testy pokazują.

wykonanie fabryczne

Oryginalna karta graficzna Geforce GTX 950 wygląda nie różni się od zwykłego przedstawiciela klasy budżet 15-centymetrowej płytce drukowanej z wypraski umieszcza swoje żetony i moduły pamięci i mały aluminiowy radiator na rdzeniu graficznym za pomocą jednego wentylatora. Jako taki, użytkownik jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek zobaczyć tę kartę graficzną NVIDIA, ponieważ firma nie dostarcza swoje produkty do ustawień fabrycznych detalicznej.

Warto zauważyć, że obecność słabego układu chłodzenia wideo oznacza niskie zużycie energii i w związku z tym braku silnego ogrzewania podczas pracy. Producent dostarczył kompletne okablowanie PCB podłączenie wszystkich możliwych urządzeń cyfrowych. Wszystko inne jest już bezpośrednio zależne od firm, które będą reprezentowane przez kartę graficzną na rynku światowym.

urządzenia mobilne

Popularność kart graficznych gier może być oceniana nie tylko na podstawie obliczeń urządzeń sprzedawanych na rynku komputerowym, ale także instalacji zmodyfikowanych chipów w technologii mobilnej. GTX 950 jest wyraźnie przyciąga do wszystkich producentów laptopów, gdy pochodzą one opierać się na swojej platformie swoich rozwiązań do gier. Mobilna karta graficzna obsługuje wszystkie technologie, które są potrzebne, aby zakończyć pracę laptopa:

  • Optimus – niezależny dyskretny przełączanie pomiędzy kartą graficzną oraz zintegrowanego systemu na biegu jałowym;
  • PhysX – przyspieszanie sprzętowe, którego celem jest stworzenie realistycznego obrazu świata;
  • Adaptacyjny Synchronizacja – minimalizacja nieciągłości obrazu z dużą szybkością ramki;
  • Doładowania baterii – automatyczne ograniczenie zużycia energii przy obciążeniu na rdzeniu graficznym;
  • TXAA – tryb wygładzania obrazów statycznych i dynamicznych;
  • SLI – możliwa praca z kilku kart graficznych jednocześnie.

Prezentacja w klasie budżetowej

Dobrze znany Tajwański producent, firma Gigabyte, pozwoliła sobie wyobrazić rynek pierwszego urządzenia do gier na podstawie NVidia GTX 950. Niska cena, wygląd i rozproszenie małych producenta nie obejmuje urządzenie do klasy gier. Raczej jest to górna część przyrządu do dolnej półki. Karta graficzna Gigabyte GTX 950 OC jest zaprojektowany w celu zaspokojenia potrzeb kupującego z niewielkimi wymaganiami wydajności w grach.

Ustanowiony układ chłodzenia Nvidia zmodyfikowano nieznacznie: bandaż grzejnika obejmuje całą powierzchnię płytki obwodu drukowanego, oraz w obszarach graficzny ustalonej wentylatora marki. Nieznacznie zmniejszenie ciepła, producent dał wytwarzają układ przyspieszenia do 1241 MHz (200 MHz wyższej niż ustawienie fabryczne). Specjalny wydajność w wymagających grach użytkownikowi nie należy się spodziewać i, jak wynika z badań, adapter jest daleko od swojego „starszego brata” – GTX 960.

Alternatywą od konkurentów

Aby konkurować z rozwiązaniami tanich Gigabyte rzucili się prawie wszyscy producenci kart graficznych na rynku światowym, ponieważ przejście z niszowych low-end do klasy gier, jak się okazało, był pusty. Marki: EVGA, KFA2, MSI, Zotac, ASUS i wiele innych prezentowane ich wizja tanich chipów opartych na GTX 950. testu przeprowadzonego przez niezależny entuzjastów laboratoryjnych, to pokazuje, że wydajność urządzenia jest niska w porównaniu z kartami graficznymi top-end.

Jednak jedną zaletą wszystkich kart graficznych wciąż dostępne: niska cena 10000 rubli jest limit dla wszystkich producentów. Nie zapomnij o poparcie wszystkich najnowszych technologii, które są włączone w GM206 platformy – nie ma takiej gry, która nie zacznie z tej karty. Na przykład w ekran FullHD niskiego ciśnienia (przy pełnym ustawieniach Ultra) w grze «Crysis 3" osiągnął 26 FPS w« Battlefield 4" – 40 fps. Dla porównania: karta GTX 960 gier wideo pokazuje nieco lepszą wydajność – 10 FPS więcej urządzeń biorących udział w badaniu.

Podbój rynku gier

Jak można się było spodziewać, znanych producentów kart graficznych Do jego pełny potencjał, aby zdobyć uwagę kupującego i rynku gier klasy high-end. Świat ten pierwszy karty graficznej Gigabyte GTX 950 Xtreme. Tylko nazwa już mówi właściciel, który w rękach swych skrajnych grafiki. Kluczem do wysokiej wydajności jest zwiększenie częstotliwości zegara rdzenia graficznego (1203 MHz w trybie normalnym i 1405 MHz w trybie Boost) i pamięć (1750 MHz).

Aby zmniejszyć producent ciepła udział własny system chłodzący, który zainstalowany jest w górnej części urządzenia do gier: grzejnik aluminium po powierzchni płytki drukowanej, a ponadto dwie rury miedziane ogromny wentylatora. Dolna płyta zamontowana platforma aluminiowa do efektywnego rozpraszania ciepła. Jako właściciele zauważyć w ich opinii, system zasilania został również zmieniony – wszystkie składniki energetyczne zostały przeniesione do przedniej krawędzi karty, jak również tanich kondensatorów zostały zmienione na dyskach SSD. Potencjał do dalszego podkręcania na pewno tam, a konkurenci mogą wybierać nie tylko GTX 960, a klasa urządzenia i powyżej.

Gaming wydajność ekstremalnych wideo

Wydajny system chłodzenia oraz zmiany w systemie zasilania doprowadziły do tego, że urządzenie GTX 950 od Gigabyte Xtreme Gaming idealnie podatne na podkręcanie, temperatura GPU nie przekracza 80 stopni Celsjusza. Maksymalne przyspieszenie, co jest możliwe, aby dotrzeć do użytkowników, w zależności od ich opinii, jest 1572 MHz dla rdzenia graficznego oraz pamięci 7800 MHz. Gry w wysokich rozdzielczościach (2560h1440) wygląda to tak:

  • «Tomb Raider» – 50,6 FPS;
  • «Wiedźmina 3» – 32,7 FPS;
  • «Battlefield Hardline» – 36,2 FPS.

Lista nie ma końca, ale w porównaniu z nadstawki GTX 960, który działa w trybie normalnym, wydajność nowego GTX 950, test wykonany jest wyższa o 1-3%. To już poważna postać, biorąc pod uwagę, że przedstawiciel High-End jest warte 30% droższe. Najważniejsze – utrzymać na uwadze fakt, że potencjał do przyspieszenia zainteresowania urządzenia w przyszłości, gdy współczesne gry będzie poza mocą GTX 950 żetonów.

Głównym konkurentem tajwański

Sprzęt komputerowy liderem sprzedaży na rynku rosyjskim, firma ASUS, pozostawił swoich fanów bez wieści od Nvidii. Jest to jeden z niewielu produktów na rynku, co pozwala na wykonanie przyspieszenia „wielkiego brata” – GTX 960 z systemem przy nominalnych częstotliwościach. Karta graficzna ASUS GTX 950 został poddany znaczącej modyfikacji w systemie elektroenergetycznym. Producent całkowicie zrekonstruowany system dystrybucji fazy i zainstalować rdzenie ferrytowe oraz kondensatory polimerowe.

Dokonano zmian i system chłodzenia. Aluminiowy radiator znajduje się bateria, moduły pamięci i kryształu. Rury z miedzi przenikać grzejnika na całym obwodzie i zmniejsza się w miejscu zetknięcia się z rdzeniem graficznym. Top zainstalowana obudowa z dwóch dużych wentylatorów pracuje na niskich obrotach.

Potencjał ASUS karta graficzna

Jeśli chodzi o urządzenia do gier, entry-level low-end, priorytetem jest dla użytkownika na rzecz potencjał do podkręcania. W związku z tym system dystrybucji zasilania i chłodzenia karty graficznej powinny być na najwyższym poziomie. Urządzenie GTX 950 Gaming ASUS STRIX jest doskonałym tego przykładem. Początkowo producent dostarcza urządzenie z małym podkręcania (rdzeń graficzny działa na 1165 MHz), ale to wystarczy, aby wyprzedzić wszystkich konkurentów w testach na tym samym rdzeniu w klasie budżetowej.

Z własnego właściciela ASUS utilities może zwiększyć wydajność swoich potrzeb. Doskonała stabilność obserwowano przy częstotliwości 1355 MHz graficznego. Takie urządzenie generuje zysk na tym samym poziomie z najlepszych urządzeń wydajności. Tutaj należy zauważyć, że niektóre urządzenia high-end, znajdujące się na rynku od ponad pięciu lat (4-6 pokoleń) może stracić nowość w wysokich rozdzielczościach (4K). Cała materia w technologii, które zostały wykorzystane w produkcji chipów GTX 950.

Wyjątkiem od tej reguły

Kto by pomyślał, że producent kart ASUS zrezygnować marki w czarnej i czerwonej liberii i zaprezentuje światu zupełnie nową konstrukcję dla akceleratora GTX 950 graficznej! Przegląd urządzenia w kolorze białym i niebieskim wzorem początkowo budzi wątpliwości co do oryginalności produktu. Jednak przy bliższej znajomości, to jest rozproszone: ASUS loga są obecne na kaloryferze, naścienna, a nawet fanów.

Producent nie zakłócić jego fanów i wydajność w grach. Urządzenie rdzeń graficzny pracuje przy częstotliwości 1202 MHz (w trybie Boost – 1279 MHz). Potencjał przyspieszenie jest, ale nie jest pożądane, ponieważ piękny wygląd układu chłodzenia nie ma nic wspólnego z przyzwoitą wydajność – wzrost częstotliwości rdzenia graficznego o kilka procent natychmiast powoduje ogrzewanie kryształu (do 90 stopni Celsjusza – to oczywiste, przegrzanie). Jako kupującym w ich opinii, rozwiązanie ASUS piękne, ale niepraktyczne, ponieważ karta graficzna jest zainstalowana w obudowie, a jakiego koloru jest to, nie ma znaczenia, w przeciwieństwie do wydajności w grach, które rzeczywiście można zobaczyć.

Cicha gracz na rynku

Platforma gra pasywnego chłodzenia do jądra GTX 950 jest reprezentowany przez Zotac. Jako właściciele zauważyć w ich opinii, urządzenie jest mało prawdopodobne, aby być w stanie konkurować z ich konkurentami w niszy low-end, ale korzystanie z nowych technologii w produkcji i zakończyć bezgłośną pracę będzie odwoływać się do wszystkich projektantów i kamerzystów.

W grafice panel zawiera wszystkie niezbędne prace w cyfrowe wyjście wideo (DisplayPort, HDMI, DVI-I , DVI-D), a maksymalna rozdzielczość które mogą adapter wyjście 4096×2160 dpi. Urządzenie ma długość 17 cm, tak więc może być zainstalowany w dowolnym urządzeniu systemu. Z objętością wideo RAM 2GB nowość zdecydowanie odwołać się do wszystkich kreatywnych ludzi, którzy wolą pracować bez zewnętrznego hałasu. Wypoczynek i przerwy od pracy w każdej chwili mogą być wykorzystane z pożytkiem w grach o wysokiej wydajności, jak GTX 950, które są przeglądowi w tym artykule, nadal ma wielki potencjał dla tego produktu.

Konkludując

Charakterystyka techniczna testowania urządzenia i gra wyraźnie wskazują, że wiele kart graficznych poważnym konkurentem na rynku pojawiły się – karty graficznej opartej na GTX 950. Badanie pokazuje, że urządzenie twierdzi, że trzeba wziąć wiele nisz i, jak pokazuje praktyka, z powodzeniem osiąga ona swoje cele. Niski pobór mocy, możliwość przyspieszenia, nowoczesna technologia i przystępnych cen rynku akcesoriów komputerowych zdecydować wszystko.