610 Shares 7954 views

Przewód zasilający – punkt startowy

Moc – jest to jeden z najważniejszych elementów zapewniających wydajność to nie tylko komputer, ale także każda inna technologia. Dlatego dla sprawnego funkcjonowania różnych urządzeń niezbędnych mieć kabel wysokiej jakości, który został dostarczony do prądu elektrycznego. Kabel zasilający do komputera składa się z kilku różnych rozwiązań technologicznych.

Jednym z tych rozwiązań jest kabel SATA, który jest interfejs szeregowy do komunikacji z dyskiem twardym z wbudowanym kablem zasilającym. Jej rozwój logiczne przedłużenie rozwoju interfejsu równoległego.

Struktura, która posiada przewód zasilający jest różny od jakiejkolwiek struktury funkcjonowały wcześniej. Tak więc, w złączem SATA stosowanych w siedmiu styków (podczas jego poprzednik charakteryzuje czterdziestu PIN). To może znacznie uprościć okablowanie wewnątrz komputera. Ponadto, kabel zasilający nie zakłócają swobodny przepływ chłodzącego powietrza, które ma chronić składniki przed przegrzaniem.

Fizycznie, kabel zasilający SATA jest realizowana w taki sposób, że prawie nie ma wpływu na połączenie wielu rozłączenie. Specyfika napięciowych trzech różnych rozmiarach pozwala łatwo migrować ze starszych technologii do nowych.

Ten przewód nie pozwala na podłączenie dwóch urządzeń do jednej pętli na raz. Konieczne jest osobnym SATA dla każdego z podłączonych urządzeń. Może to znacznie zwiększyć szybkość przetwarzania informacji, a także w celu zneutralizowania problem z połączeniem kilku urządzeń technologii Slave / Master.

Główną wadą, która posiada przewód skonfigurowany do technologii SATA jest niemożność „hot-wymiany”. To sprawia, że praca trudna i wymagająca bardziej czasochłonne w porównaniu z połączeniami, które są wykonane kabla równoległego.

Obecnie istnieje jako wersjonowanym rozwoju kabla SATA. W pierwszym programie rozwoju został wdrożony częstotliwość pół gigaherca, która przesądziła o pojemności około stu pięćdziesięciu megabajtów na sekundę. Ale jest jedna wada do niego – wielka strata wydajności (około dwadzieścia procent), a na każdych ośmiu bitów użytecznych informacji obecnych dwa bity narzutu.

Druga wersja rozwoju kabla SATA umożliwiło pracę z częstotliwością dwa razy tyle – trzy GHz, dzięki czemu podwoiła swoje zdolności. Ponadto, nowa wersja może współpracować ze starym, dzięki funkcji dopasowania stawki.

Lipca 2008 ukazał się nowy, trzeciej wersji. Częstotliwość została zwiększona dwukrotnie w stosunku do drugiego wariantu, co oczywiście zwiększa przepustowość do sześciu megabajtów na sekundę.

Korzystanie z magistrali szeregowej, aby zastąpić równoległy można zwiększyć szybkość transferu danych i znacznie zwiększyć niezawodność zasilania.