227 Shares 3218 views

Wymienny dysk twardy – ponad dysku flash

Ponieważ z nadejściem pierwszych komputerów osobistych przyszedł potrzeby użytkowników przesyłania informacji z jednego komputera do drugiego. Początkowo jedynym sposobem rozwiązania tego problemu zostały różne rodzaje przenośnych nośników (karty perforowane, taśmy papierowej, a nieco później – na dyskietce). Stopniowo, wraz z rozwojem technologii sieci były przystępne i akceptowalne rozwiązania sieciowe wydajność, które przekazują na długich dystansach dostatecznie dużej ilości danych. Jednak, bez względu na to jak wyrafinowana technologia sieci, osoba ta jest wciąż potrzeba okresowo przenieść (dosłownie) danych pomiędzy różnymi urządzeniami.

Obecnie najbardziej powszechnym środkiem do przekazywania takich informacji należą dyski optyczne (to jest, oczywiście, na DVD, Blu-Ray nie) oraz dyski flash USB. Ale jest też inna opcja, która sama nie jest egzotyczny, ale są znacznie mniej powszechne niż pierwsze dwa – wymienny dysk twardy (zewnętrzny lub jak to się czasem nazywa). Oczywiste jest, że w porównaniu do konwencjonalnych dysków flash tego typu urządzenia będą miały jedną istotną zaletę – głośność.

W swej istocie, wymienny dysk twardy jest konwencjonalny dysk twardy umieszczony w specjalnym pudełku. Obudowa musi spełniać trzy funkcje:

1. Dysk twardy Ochrona przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, naprężenia mechaniczne i inne rzeczy.

2. Urządzenie chłodzące. Jak wiadomo, dyski twarde są bardzo wrażliwe na działanie wysokich temperatur. Dlatego nawet aktywne chłodzenie można wyposażyć w wymienny dysku. Ponadto, organizm sam powodu umiejętnie zbudowany pasywny system usuwania ciepła może być rodzajem grzejnika.

3. Możliwość podłączenia zewnętrznego dysku twardego do komputera lub innego urządzenia elektronicznego za pomocą wspólnego interfejsu transmisji danych. Zazwyczaj, wymienny dysk twardy jest wyposażony w jeden z trzech interfejsów – USB, eSATA lub FireWire. Wiele urządzeń posiada nie jeden, ale dwa interfejsy. Pozwala to na większą elastyczność atuty dysku zewnętrznym, na przykład, za pomocą, o ile to możliwe Im szybciej eSATA, jak w przypadku jego nieobecności – wolniejsze, ale bardziej powszechne USB 2.0.

Aby obsługiwać wymienny dysk twardy, z reguły wymagane jest dodatkowe zasilanie. Jest on realizowany zarówno jako pojedynczego zasilacza, który można podłączyć do zwykłego gniazdka 220, lub w postaci energii z portu USB.

Producenci zewnętrznych dysków twardych przeznaczonych głównie do aktywnego transportu z miejsca na miejsce, użyj dysków kompaktowych dla laptopów. Takie podejście pozwala, po pierwsze, aby zapisać się na wielkości i zużycia energii, a po drugie, takie dyski mają wystarczająco niezawodny system ochrony danych przed przypadkowym upadkiem, to jest bardzo ważne dla urządzenia przenośnego. Jednak na rynku sporo modeli z dyskami twardymi rozmiar 3,5”. Są mniej zwarta, wymagają obszernych system chłodzenia, ale mają większą objętość niż kompaktowych modeli.

Od producentów bardzo trudno jest wydzielić nikogo w szczególności. Wynika to z faktu, że wypełnienie tych urządzeń jest na tych samych fabrykach (Samsung, Hitachi, Western Digital, Seagate) i zaprojektować ciało i piękny box – jest to mniej skomplikowane niż projektowanie solidnego „śruby”. Ponieważ na tym rynku mogą być postrzegane jako produkty znanych marek (HP, Samsung, Transcend itd.), Jak również szczery chiński noname.

Zazwyczaj nie ma problemu, gdy jest podłączony do komputera. Człowiek raz który miał umowę z nowym wewnętrzny dysk twardy, łatwo zrozumieć, jak sformatować zewnętrzny dysk twardy. Narzędzia do tego – morze (choć, niestety, wielu z nich są płatne). Można używać standardowych narzędzi systemu operacyjnego, ale znane większości administratorów programu, takich jak EASEUS Partition Manager Home Edition, łatwe dysku, Norton PartitionMagic lub Acronis Disk Director Suite jest znacznie wygodniejsze, gdy trzeba szybko utworzyć partycje na dysku twardym, w tym wymiennych.

Następnie takie urządzenie jest już prawidłowo sformatowany, a mark-up, mogą być użyteczne jako administrator systemu (do tworzenia i przechowywania kopii zapasowych systemu i plików użytkownika) i zwykłych użytkowników (jako zamiennik dysków kilkanaście flash). Szczególnie przydatna wymienny dysk twardy będzie dla tych, którzy są przyzwyczajeni do mobilnego stylu życia, ale nie jest używany do zmierzyć się z problemem braku miejsca na dysku twardym laptopa.