353 Shares 3916 views

Procesory Intel. Ocena wydajności w ramach platformy LGA1151

процессоры Intel. Ten artykuł będzie rozwiązać najpilniejsze procesory Intela. их производительности, приведенный далее, укажет принадлежность той или другой модели к определенной нише рынка полупроводниковых чипов. Ocena ich wyników, podanych poniżej, wskazują przynależność do jednej lub innego modelu do konkretnej niszy rynkowej chipów półprzewodnikowych.

Segment budżet

процессоры Intel. Celeron – jest najmniej wydajne procesory Intel pulpitu. их производительности указывает на то, что они отлично подойдут лишь для применения в офисных вычислительных системах, которые способны решать только наиболее простые задачи: текстовые и табличные программы, просмотр сайтов, воспроизведение мультимедиа и чтение книг в электронном виде. Ocena ich wyników wskazuje, że są one idealnie nadaje się tylko do użytku w biurze systemów komputerowych, które są w stanie rozwiązać jedynie najprostszych zadań: programów tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych, przeglądanie stron internetowych, odtwarzanie multimediów, a także czytanie książek w formie elektronicznej.

Do tej rodziny należy do chipów 3 modele: G3930T, G3930 i G3950. Kluczową różnicą między nimi jest wartość częstotliwości zegara. Model Junior działa na 2,7 GHz, średnia – na 2 GHz i starszych – 3,0 GHz. Wśród innych cech tej serii CPU Należy także zauważyć obecność 2 Compute modułów i cache w trzecim poziomie znajduje się 2 MB. Ceny modeli low-end to $ 42, a najstarszy – 52.

średni poziom

процессоры Intel. Pentium oraz Core i3 – jest średnia pod względem wydajności i kosztów procesorów Intel. данных полупроводниковых решений указывает на их подобную принадлежность. Ocena rozwiązań półprzewodnikowych dane wskazują na ich podobną tożsamość. Chipy "Pentium" oznaczony G45XX lub G46XX. Początkową prędkość zegara wynosi 2,9 GHz, a maksymalna – 3,7 GHz. Wyższa prędkość w porównaniu do serii Celeron, pod warunkiem zwiększoną wartość częstotliwości zegara, wzrosła do 3 MB pamięci podręcznej poziomu w HT i wsparcie technologii trzeciej.

Obecność tych ostatnich pozwala tych układów do przetwarzania programu w 4 nici. Podstawowe chips i3 są oznaczone 71HH i 73HH. W przeciwieństwie do młodszego rodziny w tym przypadku jest to poziom ekran 3 cache, która jest równa 4Mb.

Kawałki wysokowydajne

ядро процессора Intel состоит из четырех физических блоков обработки кода. Wysoka wydajność Intel procesor posiada cztery jednostki przetwarzania kodu fizycznego. Do tej rodziny należą do chipów i5 CPU i, oczywiście, i7. W pierwszym przypadku, rozwiązania półprzewodnikowe są oznaczone 7400, 7500 i 7600 na pamięci podręcznej trzeciego poziomu jest ich 6 Mb. Wsparcie TurboBust realizowany jest także, dzięki której stopa chip jest dynamicznie regulowany. W odróżnieniu od i7 i5 jest zwiększenie pamięci podręcznej w trzecim poziomie maksymalnie 8 MB i wsparcia HT. Tj i7 jest w stanie pracować z kodu programu w 8 wątkach. W rezultacie, ostatnia rodzina procesorów w testach ma wzrost 15-procentowy wzrost wydajności.

produkty serwerowe

процессор Intel Xeon предназначен для работы в составе серверной вычислительной системы. Dowolny procesor Intel Xeon jest przeznaczony do pracy w systemie serwera opartego obliczeniowej. Niedawne modyfikacje tej rodziny chipów są oznaczone E12HH-V5. Choć kiedyś dokładnie takie samo gniazdo LGA1151, niczym modeli low-end, ale zainstalowane w konwencjonalnych płytach nie można.

Dla nich zwolniony chipsety S232 i S236, i tylko w połączeniu z nimi, te układy są w stanie funkcjonować normalnie. Liczba wątków w nich jest 8, a pamięć podręczna trzeciego poziomu to 8 MB. Rdzeń graficzny, w przeciwieństwie do wszystkich młodszych modeli CPU dla komputerów stacjonarnych dostępne.

wyniki

процессоры Intel. W tym artykule rozwiązuje wszystkie najbardziej aktualne, procesory Intel. их производительности приведен в таблице ниже. Ocena ich skuteczności przedstawiono w poniższej tabeli. Ponadto zawiera ona należy do określonej niszy rynkowej komputerów stacjonarnych. Tak, my prezentujemy dystrybucję jednostek „Intel” przetwarzanie przez segmencie rynku

№ p / s

Nazwa Chip

powołanie

możliwe zastosowania

1.

Celeron

Ultrabudgetary PC z małą prędkością

Biuro systemy komputerowe, komputer wpis na poziomie

2.

Pentium

średniotonowy PC

Wpis gra i średniotonowy, stacje robocze

3.

Core i3

4.

Core i5

Klasa Premium KOMPUTER

Kategoryczne komputery do gier, serwery klasy entry, systemy komputerowe do przetwarzania informacji multimedialnej

5.

Core i7

6.

Xeon

serwery

Praca z oprogramowaniem serwera

Dokładnie dystrybuowane procesory „Intel” nisz rynkowych dzisiaj.