706 Shares 5876 views

Case ATX: modele, cechy, przeglądy właścicieli

Ogromna gama komponentów komputerowych spowodowało konieczność stworzenia wspólnych standardów służących do ich produkcji. Jednakże, przepisy odnoszące się do zaledwie kilku parametrów wielkości i formy czynników, w tym opisie i ATX. W pierwszej kolejności wybór akcesoriów zgodnie z formatem być prowadzony z platformą, w której inne elementy robocze są umieszczone. Innymi słowy, powłoka komputerowy ATX powinien być punktem wyjścia do wyboru innych składników. Oczywiście, nie oznacza to, że „wypychania” powinno zależeć od tego, co będzie zewnętrzna powłoka, ale wybór każdego elementu, od płyty głównej do zasilania musi być dopasowane do cech organizmu.


Cechy formacie ATX

standardem ATX w odpowiednim czasie zastąpić przestarzałe czynnik utworzenia co, ale dziś jest to dość poważna konkurencja sprawiają, formaty, takie jak mini-ITX oraz micro-ATX. Zaletami tych architektur można przypisać więcej urządzeń kompaktowych i zoptymalizowane miejsca. Z drugiej strony, zalety posiadane przez obudowę Micro ATX, określany jako czas uniwersalność. Ta obudowa umożliwia montaż prawie wszystkie nowoczesne zasilacze i płyty główne (z nielicznymi wyjątkami). zauważa również korzyści z dużej liczby gniazd, szacowanej przyszłej rozbudowy funkcjonalności systemu. Jednak wraz z rozwojem w dziedzinie technologii inżynierii komputer obserwowano opóźnienia ATX. To w szczególności już widoczne w problemów łączenia wewnętrznych bloków konstrukcyjnych napędów 2,5-calowych.

Główne cechy obudowy ATX

Obudowa jednego z najważniejszych parametrów jest wielkość. W celu ułatwienia producentom tutaj stosowane ugruntowaną klasyfikację, która przewiduje jednostek separacji w formatach Micro, Midi, Mini i pełnym rozmiarze. Ważne jest, aby pamiętać, że różnice w wielkości te odnoszą się wyłącznie do samego ciała i jego wewnętrzna architektura jest zdefiniowany w specyfikacji ATX. Ponadto ważne jest, aby pamiętać, i zasilacz, który może być już wyposażony w projekcie w głównym zespole.

Na przykład, dla produktywnego „wypychania” powinien początkowo koncentrować się na obudowie ATX 500W, co może mieć formatu Miditower. Ta opcja powinna być wybrana, jeżeli w „wypychania” procesor o wysokiej częstotliwości jest, karta graficzna i potężnych modułów pamięci. W innych przypadkach, dla prostych codziennych zadań komputery są wyposażone budynki z około 200-300W zasilacza. Należy również wziąć pod uwagę charakterystykę zdolności mieszkaniowym. Odnosi się to do liczby przedziałów, który może być zintegrowany dysk twardy, moduły łączności bezprzewodowej, urządzenia audio i karty graficzne.

Recenzje modelu Fractal Define R5

Na średnim segmencie obudów ATX, prawdopodobnie jedna z najlepszych opcji. Według właścicieli, jednostka różni dobrą okazję do przyszłej ekspansji, posiada wbudowaną kontrolę wentylatora komputer, wyposażony w cichy fanów, a także zapewnia dobrą ochronę przed kurzem dźwiękoszczelne. Na dłuższą metę nie jest zachmurzone zdjęcie i niezawodność elementów składowych z węzłów łączących. Przed rozpoczęciem pracy zapoznać się bezpośrednio z tego modelu, możemy oszacować korzyści zewnętrzne. To bardzo oryginalny futerał ATX, która wyróżnia się od całkowitej liczby nietypowym i oryginalnym wystroju. Jeśli chodzi o wady, właściciele zauważyć nieobecność komory, co pozwala na prowadzenie gorącego wymiennych napędów. Jednak taka możliwość w klasycznym przypadku jest raczej charakter opcjonalny. Istnieje również minusem tego bloku można przypisać stosunkowo wysokie koszty, które na krajowym rynku waha się od 8 do 10 tys. RUB.

Recenzje modelu Zalman Z9 Plus

Koreańska firma Zalman dość znany udanych modeli budynków, w różnych segmentach. Modyfikacja Z9 Plus jest dobre, ponieważ może on być traktowany jako opcja budżetu wyposażyć komputer do gier, a jako wielofunkcyjnego rozwiązania dla domu lub biurze PC. Zaletami tego organu jest określany użytkownikom montaż wysokiej jakości, obecność sterowania wentylatorem komputera z termometrem, oryginalne wykonanie projektu, obecność filtrów wbudowanych w wlotów, a także możliwość zainstalowania maksymalnie siedem chłodnic. Ale są też wady, która obudowa ATX Zalman Z9 Plus wykonywane. Faktem jest, że w czasie pracy wentylatora nie wyłączyć podświetlenie. zamontowane również sterowaniem komputer steruje prędkością zaledwie dwie chłodnice, ale jego działanie może być uważany za ograniczony.

Recenzje modelu Gigabyte GZ-G1

Firma Gigabyte jest dobry objętości wersja MidiTower ciała, co zapewnia niższe położenie jednostki napędowej. W bazie zasilacz nie jest, więc będzie trzeba kupić oddzielnie. Pozbawiono nie tylko zaprojektować zasilanie. Członkowie ogólnie powiedzieć polewy ubóstwem i skromny wygląd modelu. Jednak braki te pokrywają jakościową realizację głównego zadania, które wchodzą w ciała ATX Miditower wersja GZ-G1. Jest to okazja, aby umieścić wszystkie składniki w miejscach o maksymalnej niezawodności i racjonalności pod względem oszczędności miejsca dla fanów. Dość wspomnieć przestrzeni dziewięciu dysków twardych. Jednak dla wielu właścicieli lubił fakt, że nie ma w pełnym wymiarze czasu okazją do nawiązania przynajmniej jeden format przechowywania 2,5 cala.

Recenzje modeli z Korony

zadanie znalezienia kompromisu pomiędzy ceną, funkcjonalności i wydajności w segmencie sprzętu komputerowego jest najbardziej dotkliwy. Firma Korona oferuje łatwość go modelu CMC-SM162. Techniczna „wypychania” mieszkań całkiem nowoczesny i pełen wyświetlaczu dwa złącza USB, operacyjnym i statusu, szerokiej listy wnęk napędów i dysków twardych, a także zasilania do 500W. Jednocześnie, podwozie Korona ATX można przypisać do modeli budżetowych, ponieważ jego wartość jest średnią z 3 tys. RUB. Członkowie zauważyć, że w praktyce funkcjonowania organizmu wykazuje również dobrą wydajność, radzenie sobie z obciążeń termicznych na wykonywaniu napełniania i uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak wybrać najlepszy model?

Należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności powinny być ogólne wymagania w zakresie systemu elektroenergetycznego. Pozwoli to ustalić, jakie cechy będzie miał „wypychania”, liczbę elementów, wymagań energetycznych, i tak dalej. D. Ponadto, dla łatwości użytkowania koniecznej do zapewnienia dodatkowych możliwości, który jest wyposażony w przypadku ATX w nowoczesnych wersjach. Najbardziej użyteczne funkcje są stany pracy komputera wyświetlacza. Nie ignoruj estetyczną jakość wzornictwa. Korpus nie tylko właściwości użytkowe, ale również zaprojektować wydajność, pozwalając organicznie uzupełnienie wnętrza jednostki systemowej.

wniosek

Jeśli wybierzesz procesor lub płyta są dość surowe kryteria, z konta którego kupujący nie może odstępować, sprawa ATX pod względem wyboru jest dość elastyczny. W przeciwieństwie do standardowej Mini i Micro, czynnik ten formularz zapewnia najmniejsze ograniczenia w układzie. Zwykle zależy od producenta, chociaż deweloperzy mają tendencję nie tylko poprawia jakość obsługi, ale również, aby fundamentalnie nowych dodatków i ulepszeń w konfiguracji ATX.