683 Shares 4524 views

Wydajne komputery do gier. Zbudować komputer do gier

Więc zdecydowaliśmy się zebrać tani komputer do gier, ale z oczekiwaniem, że to było ciągnięcie wszystkie nowoczesne gry, a jego moc była wystarczająco dla najbliższych dwóch do trzech lat. Będzie prowadzony w budżecie 40-45 tys. Rubli. Zbierać coś taniej nie ma sensu, ponieważ około roku trzeba ponownie dodać, poprawić i wydać.

Natychmiast należy zauważyć, że fani znacznego przyspieszenia miejsca na takich składników nie będzie wystarczające, jeśli chcesz szczyt możliwości, to są gotowi płacić tylko jedna płyta (na przykład seria Sabertooth lub Rampage) około 25 tys. Rubli, a pozostałe składniki byłoby również to nie jest tanie. W przyznaną kwotę można zebrać wystarczająco potężne komputery do gier bez żadnych bajerów.

CPU i chłodnica

Kup topu dzisiaj i7 serii procesorów Intel „z” i jednocześnie zaoszczędzić na innych składników nie ma sensu. Ta nierównowaga może doprowadzić do tego, że silny układ będzie bezczynna przez większość czasu, jak karta graficzna, dysk twardy i pamięć RAM po prostu nie otworzy go całkowicie.

Wydajne komputery do gier, ale jednocześnie niedrogie dobrze poczują działa procesor i5 wykonywana dobrze Haswell architektura. Średnia cena tych układów w zakresie od 15 tys. Rubli (Wiosna, 2016). Można zatrzymać się na średniej i5-4440 wykonania przedstawionego na częstotliwości 3100 MHz i pamięci podręcznej trzeciego poziomu do 6144 kb.

Model jest idealnie połączony z opisanym poniżej karta graficzna, i możliwości zarówno procesora i karty graficznej otwiera się do 100%. Warto również zauważyć, że biorąc chip z prefiksem R (podczas przyspieszania) nie jest konieczne, ponieważ zbyt mały budżet, a takie procesory ceny znacznie wyższe.

Nawet tani komputer do gier nie jest konieczne, aby zebrać pudełkowej chłodnicy, czyli układu chłodzenia dostarczonej wraz z procesorem. Lepiej jest kupić procesor w ogóle bez (OEM) i wydać pieniądze na dobry chłodnicy że zapobiec przegrzaniu i niestabilność w systemie – nie można zapisać tutaj. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie Deepcool Gamma Archer, która będzie kosztować około 500 rubli. Pamiętaj, że pojedyncza jakość i cooler dla procesora – nie jest luksusem, lecz koniecznością.

płyta główna

Podnieść główne parametry płyty głównej jest dość proste, ale reszta szczegółów technicznych dla niektórych może być problemem. Pierwszą rzeczą, którą musimy z MP – to gniazdo LGA 1150 dla wybranego procesora. Ponadto, potężne komputery do gier powinny być wyposażone w co najmniej dwa gniazda dla pamięci RAM do pracy w trybie dwukanałowym.

Innym ważnym parametrem – gniazdo dla karty graficznej, to musi być PCI-E x16 3.0 standardowy typ. Trudności mogą pojawić się przy wyborze chipset, ponieważ istnieją pewne niuanse. Wydajne komputery gier jest korzystnie zbierane przez trzymanie technologii RAID (macierz niezależnych dysków), ale to nie jest tak, jak dysk twardy, mamy tylko jedną.

Ponieważ procesor nie będzie miał możliwości chipsetu overclockingu na podstawie nm Z87 całkowicie bezużyteczne, a jego wszechstronność w tym przypadku po prostu pójdzie nigdzie. Typ budżet N81 lub V85 idealnie pasuje na skromne wymagania, ale to nie znaczy, że te chipsety nie można zdobyć potężne komputery do gier. Pamięć wsparcie serii o częstotliwości 1600 MHz (więcej niż wystarczający) gnieździe wideo 3.0 może pracować z dysków twardych SATA z prędkością 6 Gb / s. Że ma zapłacić za to, co będziemy w stanie spoczynku, to nie ma sensu.

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie płyta z serii „Asus” V85M-G, w pełni spełnia nasze wymagania dla obu cech technicznych i cenie (4 Th. Rubli).

Pamięć o dostępie swobodnym

To wydaje się być trudne i nie ma nic: wziąć większą objętość, a to wszystko, ale nawet tutaj istnieją pewne niuanse i pułapki. Większość barów są podobne pod względem cech technicznych, ale nadal trzeba wybrać najlepsze i niedrogie.

Jeśli chodzi o częstotliwość RAM, a następnie opcje nie są – to jest 1600 MHz, co odpowiada wymogom płyty głównej, a potężne komputery do gier z większą częstotliwością – tylko dodatkowa inwestycja pieniędzy, jak duża różnica między 1600 MHz i 2400 MHz, lub nie zauważysz którykolwiek „standardów”.

Główny problem polega na ilości pamięci RAM. Co zabrać: dwa 4 GB lub 8 GB jeden? Cokolwiek można powiedzieć o każdym overclockerów rodzaju, dla naszego systemu najlepszym rozwiązaniem byłoby wspornik 8 GB. Ten etap ma na celu przede wszystkim znacznego budżetu oszczędnościowego (jeden wspornik znacznie tańsze dwa oddzielnie z tej samej objętości). Jeśli mówimy o wydajności, różnica jest tak mała, że aby go zobaczyć w grach jest praktycznie niemożliwe, ale tylko w specjalnych aplikacjach, które są przeznaczone do opracowania grafiki i skomplikowanych obliczeń (to jest coś, czego nie trzeba, bo mówimy zbudować komputer do gier) ,

Dlatego dwa tysiące rubli płacić w tym przypadku, to nie ma sensu. Idealny dla naszego zespołu – Kingston KVR16N11 / 8 z konsumpcją 1,5 (bez radiatora) i cenie 3,5 tys rubli ..

karta graficzna

Jest na tej pozycji, mamy zapisane na pozostałych składników (w granicach rozsądku, oczywiście). Karta graficzna – jest sercem jednostki systemowej gier, i pytanie, dlaczego potężny komputer spowalnia grę, odpowiedź jest tylko jedna – karta jest przestarzała.

Zbieranie grę komputerową dla 45 tys., Rubli, można spędzić prawie połowę budżetu dla tego komponentu w spokoju. Najlepszy ze wszystkich, można odebrać w wyznaczonych ramach – jak GeForce GTX 950 od „Asus” lub „Gigabit” za 15 tysięcy rubli .. Dzięki tej karcie graficznej, nie doznają żadnych problemów z FPS i listwami, więc o oszczędności jest niesłuszna.

Dysk twardy i zasilacz

Popularne teraz SSD i HDD więzadła nie pasują do naszej budowy, więc lepiej, aby zatrzymać się na zwykłym „terrabaytnike” z „Western Digital” serii WD10EZEX około 3000. Rubli. Następnie, można kupić i dostarczyć ultraszybki dysk twardy, ale będzie to zrobić na początku i na tej opcji.

Co do zasilacza, głównym konsumentem energii w dzisiejszych komputerach – karta graficzna, ale w tym przypadku jest ona przeznaczona dla 90 watów, „Sight Unseen” dość urządzeń do 400W. Ale jeśli chcesz grać bezpiecznie z oczekiwaniem na przyszłość, możemy wziąć zasilanie z rezerwy – 500 watów. Prawie nie ma konkretnego modelu, ale lepiej jest dawać pierwszeństwo marki Zalman, Corsair i FSP.

obudowa

To wszystko zależy od osobistych preferencji. . Ponieważ obudowa ma ponad 2 tysiące rubli, można zatrzymać się na sprawdzonej i wysokiej jakości wersji „Zalman» – Z1 Black. Ma bardzo dobry materiał, dobre wentylatory, prostotę i przedni panel przyjazny dla użytkownika, i wygląda dość reprezentacyjny.