148 Shares 2597 views

Karabin Mannlicher: historia, cena. Bagnet do karabinu Mannlicher

Wśród broni małokalibrowej, utworzony w 1890 roku The karabin Mannlicher jest szczególnie interesująca. Jego zaprojektowany przez Ferdinand Mannlicher w 1895 roku. Naturalnie, że wynalazek został nazwany na cześć jego twórcy. Możemy powiedzieć, że karabin Mannlicher miał kilka charakterystycznych cech, więc wyglądało to korzystnie na tle innych broni ręcznej w tym czasie. Ale pomówmy o wszystko w porządku.


Trochę historii

Karabin powtarzalny Mannlicher w 1895 roku została przyjęta przez wojska austro-węgierskiego. W tamtych czasach było dość wiarygodne i dokładne broń. Jej założycielem był Ferdinand Mannlicher rusznikarz pracuje na jednej z fabryk broni w Steyr. Od 1895 do 1918 roku w Budapeszcie i Steyr wyprodukowano około 3 milionów karabinów i różne modyfikacje (strzelby, karabiny snajperskie). Ten niewielki broni o nazwie „M95”.

Po upadku austrowęgierskiego pistoletów pozostawał w służbie Austrii i Węgrzech. Należy również zauważyć, że imponująca liczba pistoletów tego typu były we Włoszech. Jednak kraj nie otrzymał ich producenci i wyłącznie jako trofea. Już w 1924 roku przekształcona w broń niemieckiej Mauser 7,92 mm naboju. Charakterystyczną cechą jest obecność krótkiej bębna i zaciskami Mauzerovskogo. W zasadzie, karabin Mannlicher szeroko stosowane, gdyż jest niemal model.

Kilka ciekawych faktów historycznych

W 1930 roku w Austrii, zdecydowano się zmienić karabin komorowe 8h56R, ponieważ był bardziej wydajny. Główne zmiany dotknęły bagażniku, który został znacznie skrócony, a małe ramiona otrzymał nowy, zmodernizowany wzrok.

Po modernizacji Austrii i na Węgrzech był zaangażowany. Warto zauważyć, że węgierskie karabiny, a także austriacki, były powszechnie używane w czasie II wojny światowej. W 1885 roku opracowano Mannlicher sklep z rozrywającym załadunku. Używane przechowywać jeden wiersz w opakowaniu metalowym, który pozostał do momentu całkowitego rozładowania kasety. Ogólnie rzecz biorąc, był karabin Mannlicher bardzo łatwy w użyciu, ale czasami w błąd żołnierza. Czasami jest to z różnych powodów, jak na przykład trochę później.

Bezpośredni śruba

Można powiedzieć, że w porównaniu z bezpośrednim śruba z obrotowym miał swoje wady i zalety. Składał się z cylindrycznego korpusu, mającego wzdłużny prowadnik z trzpienia i końcówek bramy. Część wewnętrzna miała grzbiety spirali, są połączone z przychodzących rowków na chwycie.

Jest oczywiste, że w bramie ogona spust, który umożliwia ręczne naciągnięcia iglicę bez konieczności otwierania samego migawki. Jeśli mówimy o korzyściach płynących z takiej decyzji, jest prostota produkcji. Jednakże, było znaczące wady. Główną z nich – wrażliwość na zabrudzenia. Ponadto, linia bramy, a nie obrotowym może zapewnić większą wyjęcie tulei, która jest również niekorzystne. Również w oknie, aby wysunąć pakiet, który ma imponujące rozmiary, jest ciągle na brud i wodę.

Mannlicher karabinek: Dane techniczne

Charakterystyczną cechą próbki karabinu 1895 skrócono lufę, wzrok i zmodernizowane łóżko. W tym przypadku zastosowano standardową kasetę i prostą furtkę, która, jak już zorientowali się, nie jest bez wad. Interesujące jest to, że nie ma takiego karabinu bagnet armii austro-węgierskiej. Mannlicher nie podana. W tym przypadku, karabinek został obciążony tak szybko i łatwo jak w wersji piechoty, co dało znaczną przewagę w walce. Ponadto broń miał stosunkowo niewielki wpływ i niską wagę, więc to może być wykonywane przez ramię bez znaczących nakładów energii. Takie karabinek który jest ładowany od konia, wytrzymałość na bezpiecznik jest na wysokim poziomie.

Idealny dla kawalerii

Duży Rifle „Mannlicher” cieszył się popularnością 1895 żołnierzy. W zasadzie, to nie można nazwać coś dziwnego. Z powodu tej popularności jest fakt, że posiada takie istotne korzyści jak szybkość i wysoką wytrzymałość. W walce, to jest po prostu niezastąpiony jakości. Możemy powiedzieć, że Mauser i „trehlineyki” znacznie gorszy pod wieloma względami do tej broni. Jeśli chodzi o wady, to, jak wspomniano powyżej, obejmują one zwiększenie wrażliwości na kurz i zabrudzenia, jak również dużej siły stosowane podczas pracy z przesłoną. Jednakże, w odpowiednim umiejętności, zarówno pierwszy, jak i drugi wadę można łatwo wyeliminować. Harcerze, grupy piechoty perkusyjne, a także Kozacy często używane „Mannlicher”, jak to było potężne i szybkość ognia. W zdolnych rękach tej karabin stał się śmiertelną bronią.

Austriacka "Mannlicher": Sniper Rifle

Jak myślisz, tutaj skupimy się na broni strzeleckiej, a nie 1900. Ten wielkokalibrowy karabin wyborowy został wyprodukowany w Austrii Fabryki Broni „Steyr”. Opracowany broń była w 2004 roku. Głównym celem jest zniszczenie broni snajperów wroga, jak również utrzymanie ognia na pokładzie statku powietrznego i lekko opancerzonych pojazdów. Wykorzystywane do wypalania kasetki „Browning 0,50”, a także zmodyfikowany 0,460 Steyr.

Interesującą rzeczą jest to, że ta broń nie jest sklep, w większości nowoczesnych karabinów snajperskich i pojedynczo pobierana z ryglem przesuwnym. Szyna Picatinny umożliwia zastosowanie odpowiednich w danej sytuacji optycznych. W przedniej części znajduje się łóżko dwójnóg, są one regulowane na wysokość. Aby zmniejszyć wpływ na tylnej części rękojeści posiada amortyzator gumowy. Można powiedzieć, że jest to bardzo skuteczny „Mannlicher”. Karabin tego typu umożliwia dostarczanie celem ognia w odległości 1,5 km.

Co to jest "Mannlicher-Carcano"?

Niezwykłe znaleźć określenie takie jak „Mannlicher-Carcano”. Wiele zaczynają myśleć, że jest to kolejna modyfikacja broni palnej M95, ale to jest trochę racji. Tutaj mówimy o jednolitym wkładzie, który został użyty przez włoskie wojska w czasie 1. i 2. wojny światowej.

On okazał się bardzo skuteczny w zakresach 200-300 metrów. Energia przyłożona do naboju pośredniej. Również „Mannlicher-Carcano” używany przez Finów w wojnie przeciwko ZSRR. W przyszłości oddziały fińskie zostały uzbrojone bronią „CARCANO”, które nie miały nic wspólnego z Mannlicher. Prezydent Kennedy został zastrzelony z pomocą „Mannlicher-Carcano.” Karabin na podstawie niniejszego wkładu nigdy nie powstała, ale niektóre modele zostały przerobione. W nowoczesnych muzeach można znaleźć nieaktualne przykładowy pocisk mający tępego ostrołuku. Zostały one zastąpione przez szpiczasty, co jest uważane za bardziej skuteczne i przenikliwy.

„Mannlicher” strzelby

„Steyr” Firma istnieje do dnia dzisiejszego. Bogate doświadczenie pozwoliło na produkcję broni dla różnych celów. Tutaj można znaleźć traumatyczne pistolety, karabiny snajperskie, karabiny i strzelby myśliwskie. Jesteśmy zainteresowani tylko ostatniego punktu, który będziemy rozmawiać. Pierwszą rzeczą, którą chciałbym wspomnieć o tzw klasyki, której SBS 96 Classic. Broń ta jest wyposażona w obrotową śrubę przesuwne, który pozwala szybko i efektywnie naładować. Interesujące jest to, że do ochrony przed brudem i kurzem, stosując zmielonego bramy koryta. Jednak, jak pokazuje praktyka, w naturalnych warunkach, to nie jest zatkany. Shop-off na 4 rundy. Piąty pocisk może przesyłane bezpośrednio do pnia. Do polowania to wystarczy.

Strzelanie ograbienia „Mannlicher”

Rosyjscy eksperci odbyła fotografowanie. Badanie zostało przeprowadzone nie tylko na strzelnicy, ale również bezpośrednio na polowanie. W czasie jesieni, zimy broń palna SBS 96 Klasyczne okazały się dobre strony. Jest duża pojemność i dokładność karabinu. Polowania dziki został wyprodukowany (z odległości 90 m) i łosia. Używane 13-gram kula "Kon Punkt".

Jeśli chodzi o wady, to jest tylko jedno i to bez znaczenia. Jest minus w gumowej tylnej płyty, która tłumi się z niewystarczającą wydajnością. Myśliwi zawodowe i eksperci twierdzą, że „nienasycony” karabin. Wyniki są wykorzystywane do różnych typów amunicji były więcej niż dobre. Ogólnie można powiedzieć, że „Mannlicher” – karabin myśliwski, który jest idealny dla rosyjskiego polowania. lekki karabinek, trwałe i wygodne, ale z bardzo wrażliwej informacji zwrotnej. Ale ta wada przestać zauważać po kilku strzałów.

Austriacki karabin „Mannlicher”: cena broni

Oczywiście, znalezienie wzorów w sprzedaży w 1895 lub nawet 1886 uwolnienie niemożliwe. To prawdziwy antyk, i czy można go kupić za bardzo dużą sumę pieniędzy. Ale firma „Steyr” z powodzeniem produkuje własną broń dziś. Strzelby są używane przez myśliwych na całym świecie, służb specjalnych i sił zbrojnych. Jednak dla przeciętnego człowieka jest to kosztowne.

Na przykład, 300VM Carbine CM12 będzie kosztować 200-220 tysięcy rubli. W zamian można uzyskać bardzo wysoką jakość produktu ze sklepu na 3 rundy. Łóżko z orzecha 4 klasie (o wysokiej wytrzymałości), co jest bardzo ważne w aktywnym działaniu i Gumowe odrzutu. Więcej niż budżet opcja – SBS 96 ProHunter. Ten karabinek będzie kosztować około 170 tysięcy rubli. W celu złagodzenia wpływu złożonej konstrukcji używane płyty tylnej. Istnieje również odbiornik, dzięki czemu można zainstalować na optyki karabin. Na ogół liczyć na koszt od 150 do 250 tysięcy rubli. Uwierz mi, to jest całkiem rozsądna cena „Mannlicher”. Karabin, którego cena może być wyższa, o bardzo wysokiej jakości i ma ładny wygląd.

Korzystanie Wschód

Jak już wspomniano powyżej, trochę z „Mannlicher” był powszechnie używany na całym świecie. Nie wyjątek i Imperial Russian Army. Po włączeniu kontroli Fort Port Arthur wojsk rosyjskich, jako trofea armii Qing, ma dużą liczbę karabinów Mannlicher 1886 próbka roku. W tych używanych kasety z czarnym proszkiem, a brama była w porządku, podobnie jak w innych karabinów z tamtych lat.

W 1904 roku projekt tzw pistoletu rzemieślniczego został wdrożony. Jej istota polega na tym, że drewniana rama została ustalona na 5-8 Mannlicher karabinów, które były wykorzystywane do ognia na salwy wroga. System ten został nazwany „Shmetillo” na cześć twórcy.

Bagnet do karabinu

Standardowo stosuje się tesachnym bagnetowego ostrza. Jego główną zaletą jest niska waga – 280 gramów. W tym przypadku długość wynosiła około 260 mm, a zdolność penetracji jest bardzo wysoka. Dzięki temu można szybko i skutecznie wyświetlać wroga z akcji. Warto również zauważyć, że bagnet do karabinu Mannlicher zostało zużyte i zainstalowany tylko w razie potrzeby walce wręcz.

Niezwykle łatwy bagnet, karabin niezawodność, wysoka stopa ognia i destrukcyjnym charakterze – wszystkie te zalety doprowadziły do tego, że „Mauser” zostały wyprodukowane w czasie wojny o wiele łatwiej. Z tego prostego powodu, w 1916 roku, przyjęła austro-węgierski stali dostarczane tych karabinów. W przeważającej części jest to spowodowane faktem, że Niemcy mają niezbędnych środków do produkcji broni i może dostarczyć go w wielu alianckich żołnierzy. „Manliherovtsy” były popularne na dłuższą chwilę, a ponadto taki karabin kochał oficerów i je z powodzeniem stosować w czasie drugiej wojny światowej.