832 Shares 5079 views

Przegląd płyta główna ASUS P8B75-M LX

Niskie koszty entry-level karta płyta z bardzo dobrej specyfikacji, pozwalając zebrać komputerów osobistych na poziomie podstawowym i średnim – wszystko ASUS P8B75-M LX. Swoich możliwości, dane techniczne sprzętu i oprogramowania, a także opinie z właścicielami tego akcesorium zostaną szczegółowo omówione w niniejszym materiale.

Nisza akcesoriów komputerowych i jej możliwości

Na tworzeniu systemów informatycznych poziomie podstawowym i średnim skupia ASUS P8B75-M. Funkcje tego produktu jest znacznie lepsza niż rozwiązania oparte na chipsecie H61 (najtańszy chipsetów dla tej platformy), ale gorzej niż Z77 (najbardziej zaawansowany chipset dla LGA1155). Dlatego też, w połączeniu z R8V75 M może być teoretycznie ustawić dowolny 2nd procesora lub 3. generacji na bazie architektury „Cor”. Oto tylko chip z indeksem K w pęczek prostu nie może ujawnić ich pełnego potencjału: chipset to nie pozwala, aby zwiększyć mnożnik nawet te chipy, w których jest odblokowany. Dlatego w tym przypadku podkręcania, minimal – Tylko na magistrali systemowej, a następnie tylko w ograniczonym stopniu. Reszta z możliwych rozwiązań na bazie takiego produktu jest wystarczająco, aby utworzyć nośnik dla wydajności konfiguracji komputera, które będą istotne dla kolejnych 2-3 lat.

Opcje

Lista urządzeń z ASUS P8B75-M w następujący sposób:

  • Płyta główna modelu.

  • obsługi w kilku najbardziej powszechnych językach.

  • Karta gwarancyjna.

  • CD-ROM z oprogramowaniem i dodatkowym kompletem wszystkich wymaganych sterowników.

  • metalowa płytka do montażu płyty na tylnej stronie jednostki systemowej komputera osobistego.

  • Zestaw 2 sznury do podłączenia dysku.

Z jednej strony, wydaje się skromny sprzęt do tej pory. Ale nie zapominajcie, że ta decyzja, a średni poziom liście podane powyżej są wystarczające do zbierania PC w swojej klasie.

Układ PCB

Wymiary produktu – 198 x 244. W środkowej części górnej połowie znajduje się procesor złącza płyty. Po jego lewej stronie, na skraju planszy znajduje się pasek boczny z portów i złączy interfejsu. Na przeciwległej stronie – dwa gniazda dla pamięci i złącza elektrycznego. Pod gniazda znajdują się slot na dodatkowe karty graficznej i sterowników zewnętrznych. Wyświetlane tu także 6 portów do podłączenia dysków. Jednym z nich jest biały, i że wspiera specyfikację SATA 3.0, a cała reszta – niebieski, a w tym przypadku mówimy o wsparcie dla specyfikacji SATA 2.0. Obok nich są kontakty podłączenia przedniego panelu jednostki systemowej i dodatkowych portów YUSB.

Chipset

jak wspomniano wcześniej, decyzja ASUS P8B75-M, oparta na chipsecie B75 średniego szczebla „Intel”. Fizycznie Układ ten można rozwiązać na raz 32 GB pamięci, ale w tym przypadku ograniczenie rozmiaru płytki drukowanej, redukując liczbę gniazd 4 do 2 doprowadzi do tego, że w takim komputerze może być tak mało jak 16 PL RAM. Inną wadą tego chipset – jest niezdolność do rozproszenia chip półprzewodnikowy z odblokowanym kombinację. Dlatego procesor z indeksu K w połączeniu z tej karty będzie wyglądać bardzo przekonujące i wykazywać poziom wydajności porównywalnej do układu, którego częstotliwość jest zablokowany przez ten czynnik. Wśród innych kawałków chipset można wymienić bezpośrednią realizację magistrali PCI. Oczywiście, że jest przestarzały w obecnym standardzie, ale jego obecność może w niektórych przypadkach po uaktualnieniu komputera, aby zaoszczędzić pieniądze na zakup dodatkowych kontrolerów.

gniazdo procesora CPU i obsługiwane typy

Podstawą tej płycie jest gniazdo procesora LGA1155. Dlatego taka opłata może być ustawione wszystkie żetony opartych na architekturze „Cor” 2. generacji o nazwie kodowej „Sandi Bridzh”. Druga rodzina żetonów, które obsługują tę decyzję – to procesory i architektura „Ivy Bridge” „Cor” to już trzecia generacja. Korzystniej roślina jest ostatni typ procesora. Mają wyższe prędkości zegara i, w rezultacie, lepsze osiągi.

Lista interfejsów

Typowe dla tej klasy portami urządzenia i zestawu łączników wyposażonych płyta ASUS P8B75 M-LX. Zgodnie z oczekiwaniami, to jest tylko jeden port PS / 2, które mogą być połączone lub klawiatura lub inne urządzenie wskazujące. Porty standardowe YUSB w tym przypadku 6. Dwa z nich są niebieskie, a wspierają YUSB 3.0 specyfikacji. Pozostałe 4 działają w trybie YUSB 2,0 i szybkość transmisji danych jest znacznie niższy. Aby połączyć się z siecią lokalną w składniku komputer jest wyposażony tylko jedno złącze RJ-45 Standardowy port. Jest też lista minimum 3,5 mm audiodzhekov dla wejścia i wyjścia sygnałów audio w organizacji PC. tylko 2 porty graficznych: D-Sub i DVI. HDMI ale w tym przypadku nie jest, a to z pewnością nie wystarczy. Większość nowoczesnych monitory są wyposażone w dokładnie takiego portu, a to ma znaczący wada tej płyty. Rodzaj rozwiązania takich problemów jest to, aby zainstalować kartę graficzną z portem.

Lista szczelin dylatacyjnych

Dobre rzeczy z gniazd rozszerzeń ASUS P8B75-M LX. Cechy wskazują na obecność takich z nich:

  • Istnieją tylko dwa gniazda do pamięci RAM. Taki układ wynika z tablicy SFF (MicroATX) oraz jego położenia. I to w takim systemie komputerowym, ponieważ może być ustanowiony tylko 16 GB pamięci RAM zamiast 32 GB, która jest maksymalną B75 adres.

  • Jest tylko jedno gniazdo PCI Express 16X Format w tym przypadku jest zaznaczony do instalacji dyskretnej karty graficznej. Biorąc pod uwagę fakt, że komputer jest na podstawie tej karty może być pierwotne lub pośredni poziom, jednolity graficzny akcelerator średniego szczebla będzie wystarczające, aby pokazać pełny potencjał komputera osobistego.

  • Aby zainstalować dodatkowe sterowniki posiadają 2 sloty PCI Express 1x i jedno gniazdo jest przestarzała dzisiaj standard PCI. To konstruktywne rozwiązanie pozwoli w razie potrzeby rozszerzyć funkcjonalność komputera przy minimalnym koszcie.

BIOS

Płyta główna ASUS P8B75-M nie jest przeznaczony do tworzenia wysokiej wydajności komputera osobistego. W rezultacie, system BIOS w tym przypadku ma wystarczająco małą liczbę konfigurowalnych parametrów. Ale na komputerach klasy entry-level i potrzeba więcej.

opinie

Kluczową zaletą tego modelu płyty głównej – to doskonała jakość, funkcjonalność i jakość. Można powiedzieć, że wadą tej wersji produktu nie podkręcania i małej ilości pamięci RAM (do 16 GB). Ale to była prawda rozwiązań premium. Ale dla średnich i entry-level PC, ta sytuacja nie jest tak straszna. Niektórzy właściciele narzekają na brak drugiego gniazda dla kart graficznych w tym przypadku. Ale wtedy w zespole PC musiałem wybrać inny produkt. Na przykład, płyta ASUS P8B75-M LE Może ona takiej funkcjonalności. W tym przypadku koszt był porównywalny do niej.

Kosztów i popytu decyzje teraz

Płyta główna ASUS P8B75-M Plus w chwili jego wydania umożliwia tworzenie doskonałych komputerów osobistych zarówno poziom podstawowych i średnich. Ale to prawda, na lata 2012-2013. Teraz zastąpić platforma przyszła nową decyzję na podstawie LGA1150 i oczywiście LGA1151. Dlatego bardziej poprawne przy budowie komputera jest zwrócić uwagę na nich. Ale to rozwiązanie jest idealne dla tych czasów, kiedy zarząd złamał do komputera na LGA1155 na bazie i trzeba pilnie przywrócić jego działanie. Oczywiście, w nowym państwie jest niemożliwe do uzyskania. Ale tu jest wspierany przez płyty głównej można znaleźć bez większych problemów na różnych giełdach w sieci. Cena nim spadnie do skromnych 40-60 dolarów, w zależności od stanu. Ale w nowym państwie takiego akcesorium można kupić w połowie 2015 roku, a potem to koszt 65 dolarów.

wyniki

Doskonałym rozwiązaniem w latach 2012 i 2013, aby stworzyć PC poziomie średnim i podstawowym była płyta główna ASUS P8B75-M. I to nie tylko model LX, ale LE. Teraz, gdy buduje nowy komputer jest lepiej wybrać nową platformę. Cóż, ta płyta jest idealna do naprawy starych komputerów opartych na LGA1155.