655 Shares 7327 views

USB-modemy do standardu CDMA

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że USB-modemy są bardzo nieliczni ludzie potrzebują. Jednakże, jest to mylące. Oto dlaczego. Rzeczywiście, większość z których była obecnie na rynku urządzeń sieciowych do komunikacji z komputerem za pomocą interfejsu Ethernet. Powód jest banalny: norma ta wymaga połączenia kablowego do ISP, który charakteryzuje się szybkim dostępem do globalnego Internetu. Ale wiele modemów USB mają tendencję do korzystania z bezprzewodowej metody komunikacji, które, niestety, nie różni się porównywalną wydajność. Niemniej jednak znaleźć ich konsumentów.


Internet w powietrzu

Że artykuł nie jest zbyt abstrakcyjny, spójrzmy na USB modemy przeznaczone są do pracy w sieciach CDMA operatorów. Wszystkie powyższe częściowo odnosi się do standardu GSM.

Obecnie najbardziej popularne są różne urządzenia przenośne – laptopy, netbooki, tablety, itp Innymi słowy, wszyscy ci, którzy mogą być nazywane mobile .. Jest dość oczywiste, że „mobilność” i „Internet na drucie” – sprzecznych pojęć. Aby rozwiązać ten problem, wielu operatorów zaczęły oferować usługi dostępu do internetu bezprzewodowo. Tylko na tyle, aby dowiedzieć się, jakie są modemy USB, zakupić swój ulubiony model, a następnie podpisać umowę z właściwego usługodawcy. Nie jest wymagane okablowanie. Sieć jest wszędzie stały sygnał stacji bazowych.

Problem z wyborem

Oczywiście, wybierz USB-modemy nie mają na wygląd (choć to też ważne), a biorąc pod uwagę jego możliwości.

Tak więc, modemy CDMA może pracować w jednym z trzech sposobów: niskoobrotowy 1x (do 153 kbps); średnia prędkość 3G (do 3,1 Mb) i wysokiej prędkości (do 14,7 Mbps). Kompatybilność jest utrzymywana od góry do dołu, czyli urządzenia obsługującego 14 Mbps, że dobrze radzi sobie z dwoma innymi standardami. powinien wiedzieć przed zakupem modemu wybraną przez operatora współpracuje z dowolnym standardzie.

Czasami sklepy oferują kupić wzmacniacz USB modem. Urządzenie to jest niezbędne w przypadku, jeśli planujesz korzystać z bezprzewodowego dostępu do obszaru słabego sygnału. Po zainstalowaniu modemu, łapie fale i skupia je w sąsiedztwie jego wbudowaną anteną, a tym samym poprawę komunikacji. Wydajność zależy od kilku parametrów. Do użytku stacjonarnego bardziej racjonalnego kupić modem za pomocą zewnętrznego złącza antenowego.

Często producenci starają się przyciągnąć uwagę do swoich produktów, oferując rozwiązania z możliwością podłączenia karty pamięci, co sprawia, że modem do napędu flash USB. Ten dodatek prawie nie zwiększa całkowity koszt, tak poszukiwane.

Przy zakupie modemu, zaleca się, aby sprawdzić go na 10-15 minut. Nieudany model tej chwili mają czasu, aby stać się bardzo gorący.

Ustawienie USB-modem

Jak wspomniano powyżej, głównym problemem urządzeń bezprzewodowych – małą prędkością. Nawet twierdził 14,7 Mbps nieosiągalny – dostawcy nie są daremne wskazać „przed” przed cyfr. Częściowo poprawić wskaźnik ten może być osiągnięty poprzez ustawienie. Po pierwsze, trzeba określić poziom sygnału – możliwe jest użycie programu Axesstell. Jeśli jej poziom jest niewystarczający (więcej «- 100dB»), konieczne jest podłączenie zewnętrznej anteny lub sygnału zasilającego. Dopiero potem można przystąpić do konfiguracji oprogramowania, inaczej nie przyniesie znaczącą poprawę. Najprostszym sposobem, aby wpływać na działanie urządzenia jest możliwe dzięki zainstalowaniu najnowszej wersji sterownika. Inne funkcje wymagają szczególnej wiedzy w dziedzinie CDMA modem, więc są one uważane szczegółowo na forach dyskusyjnych.