529 Shares 2743 views

Rozwiązanie przetwarzanie N2600 linia ATOM: Intel poprawia produkty dla netbooków entry-level

который будет в дальнейшем детально рассмотрен, и который принадлежал к линейке чипов ATOM. Na segmencie rozwiązań mobilnych obliczeniowych o niskiej wydajności, wysokiej wydajności energetycznej i atrakcyjnych celów kosztów N2600 procesorem, co zostanie dalej szczegółowo omówione, a należących do wiórów linijka atom. Intel odnosi się do całego szeregu decyzji najbardziej budżetowych. N2600 ), но стремительное развитие ниши смартфонов и планшетов привело к тому, что данное семейство процессоров частично перепрофилировалось. Aby sprostać tym CPU, do niedawna, to może być tylko w netbookach (w tym N2600), ale szybki rozwój niszy smartfonów i tabletów doprowadziła do tego, że ta rodzina procesorów częściowo adaptacyjnym. Teraz można je znaleźć we wcześniej wymienionych gadżetów mobilnych.


gniazdo

To wychodzi na pierwszy plan ostateczny koszt systemu komputerowego dla komputerów przenośnych opartych na linii ATOM żetonów. как результат, рекомендует такие ЦПУ не устанавливать в привычный процессорный разъем, который называется «СОКЕТ», а распаивать их непосредственно на системной плате. Intel, w wyniku, zaleca takie CPU nie jest zainstalowana w zwykłym gnieździe procesora, który jest nazywany „gniazdo” i rozlutowywania je bezpośrednio na płycie głównej. Z jednej strony, to zmniejsza koszty i upraszcza proces produkcyjny najnowszy netbook. и в случае его поломки будет весьма и весьма проблематично его отремонтировать . Z drugiej strony, konserwacji komputera PC jest coraz gorzej, aw przypadku awarii będzie bardzo trudno go naprawić. FCBGA559. Dobrze, gniazdo procesora w tej sprawie dalej FCBGA559. FCBGA и означает то, что процессор припаян контактами к системной плате. Oznacza to, że liczba kontaktów w tym przypadku równej 559 sztuk, a skrót FCBGA oznacza, że procesor jest przylutowane kontakty do płyty systemowej.

Proces. częstotliwości procesora. warunkach temperaturowych. pobór mocy

Wraz z rozwojem technologii produkcji kryształów krzemu standardów tolerancji 32 nm produkowane przez firmę Intel ATOM N2600. Oczywiście, teraz jest bardziej zaawansowane reguły dostępu, które odpowiadają 28 nm, 22 nm, 16 nm, a nawet 14 nm, ale w chwili wydania tego chipa, to najbardziej zaawansowana technologia. N2600 не указана поддержка технологии TurboBoost и, как результат, этот чип динамически не может регулировать свою тактовую частоту, значение которой зафиксировано на 1,6 ГГц. Specyfikacje techniczne N2600 nie obsługuje technologii TurboBoost dostępne i, w rezultacie, chip nie może się dynamicznie zmieniać częstotliwość zegara, którego wartość została ustalona na 1,6 GHz. 0 С установлено максимальное значение температуры для данной модели процессорного устройства семейства ATOM. W temperaturze około 0 100 ° C ustala się maksymalną wartość temperatury dla modelu rodziny procesorów jednostka atom. , что в сочетании с активной системой охлаждения этот чип будет функционировать с температурами от 50 до 65 0 С. Значение теплового пакета для этого процессора установлено в 3,5 Вт. Intel zapewnia również, że w połączeniu z aktywnym systemem chłodzenia ten układ działa w zakresie temperatur od 50 do 65 0 ° C Wartość opakowanie cieplnej dla tego procesora jest ustawiony na 3,5 watów. Teoretycznie można pracować w połączeniu z systemem chłodzenia biernej, ale biorąc pod uwagę wszystkie wcześniej opisane optymalnie chip półprzewodnikowy być wykorzystana, na podstawie aktywnej chłodnicą radiatora.

Kesh. Pamięć o dostępie swobodnym

W Intel ATOM N2600 tylko Level 2 cache, i jest to jeden z tych elementów, co znacznie zmniejsza swoją prędkość. Pierwsza warstwa półprzewodnikowa roztworach szybkiej pamięci ma w sumie 112 KB, które z kolei dzieli się na pół pomiędzy rdzeniami obliczeniowej procesora. Wielkość każdej z tych części wynosi 56 KB. Te 56 KB dalej podzielone na 2 części 24 kb do 32 kb, odpowiednio na instrukcje i dane. Łatwiejsza organizacja pamięci podręcznej na poziomie 2. Jego ogólny rozmiar jest 1 MB, który dzieli się na 2 porcje po 512 KB. Fizycznie każda z tych części może oddziaływać tylko z konkretnym urządzeniem komputerowym. оснащен одноканальным контроллером оперативной памяти. N2600 jest wyposażona w sterownik pamięci pojedynczego kanału. Maksymalna wielkość tych ostatnich wynosi około 2,44 GB, oraz typ – DDR3.

elementy architektoniczne

принадлежал данный процессор семейства Intel ATOM. Przez generacji o nazwie kodowej Cedarview należał do rodziny procesorów Intel Atom. Charakterystykę tego procesora wskazał, że składała się tylko z dwóch jednostek obliczeniowych. позволяет на программном уровне увеличить количество реальных потоков обработки кода до 4. Среди прочих особенностей процессора можно отметить, что его вычислительные модули поддерживают выполнение 64-битных вычислений. Ale tu jest wsparcie technologii HT oprogramowanie pozwala na zwiększenie poziomu liczby rzeczywistej przetwarzania strumienia kodu 4. Wśród innych cech procesora można zauważyć, że jego moduły obliczeniowe wspierają realizację 64-bitowym. Ponadto, chip został wyposażony w zintegrowane graficznej podsystemu. Akcelerator model – Intel GMA. Ten przyspieszacz działa jako jednostka przetwarzania, przy stałej częstotliwości, ale jego wartość w tym przypadku wyniosła tylko 400 MHz. W rezultacie spodziewać imponującą wydajność od niego nie było to konieczne, ale do zaspokojenia najprostszych zadań, które wystarczyło.

Koszt. Celowości zakupu. opinie

Parametr $ 42 uznano oceniona przez producenta samego N2600 wiórów. Ale netbooków opartych na nim można kupić za $ 200-250. Dla pieniędzy użytkownik otrzymuje pełny „wół roboczy” przy prędkości początkowej, która była dosyć radzić sobie ze wszystkimi zadaniami entry-level. РС X101CH от ASUS. Jako przykład, bardzo udanego modelu netbooka Eee PC X101CH od ASUS. N2600 также мог лежать в основе ноутбуков-трансформеров. Model Intel Atom N2600 może być również podstawą transformatorów-notebooków. ноутбука. Jego specyfikacje techniczne i poziom energii pozwala bez większych kłopotów tworzenia takich urządzeń mobilnych, które łączą w sobie zalety zarówno tabletu i laptopa. таким ноутбуком-трансформером, ограничивается наиболее простыми: веб-серфинг, офисные приложения, просмотр видео, наиболее простые игры и прослушивание аудиозаписей. Ponownie, lista problemów, które należy rozwiązać w taki notebook transformatora jest ograniczona do najbardziej prosta: surfowanie po Internecie, aplikacji biurowych, oglądanie filmów, najbardziej prostych gier i słuchania nagrań. Ale takich wymagających zastosowań jak „Photoshop” i najnowsze gry trójwymiarowe na podobnym sprzęcie na pewno nie będzie działać. Intel Core. Dla tego oprogramowania musisz kupić mobilnego systemu komputerowego opartego na procesorze składzie Intel Core. ATOM sam – Procesor wiersza, pierwotnie zaprojektowany do rozwiązywania najbardziej typowych zadań prostych przy niskich kosztach i minimalnej pojemności.

streszczenie

Komórkowych notebooków i netbooków początkowy poziom – to główny zakres tej rodziny modeli procesorów atom. N2600 во встраиваемых системах и ультракомпактных стационарных ПК. Intel jest również za pomocą N2600 w systemach wbudowanych i komputerów stacjonarnych kompaktowych. в качестве его вычислительной основы с успехом может выступить герой данного обзора. Wszystko to wskazuje na fakt, że w przypadku braku szczególnych wymagań dotyczących wydajności komputera jako jego obliczeniowych fundamentów mogą z powodzeniem wykonywać bohatera tego przeglądu.