732 Shares 3152 views

Broń do strzelania sportowe: Typy i opisy

strzelanie sport staje się coraz bardziej popularne. I początkujących są czasami trudno od razu zrozumieć, co się dzieje. Mają wiele pytań, które staramy się odpowiedzieć teraz.

Rodzaje strzelania sportowego

Teraz jest sportem olimpijskim jest strzelanie do rzutek do celu ruchomego. Wykorzystuje strzelbę z rzutu opłat. Sporting – jest obecnie bardzo popularnym rodzajem sportu. To on w popularnych mediach zwanych skeet. Sportowiec musi trafić latający cel, którym jest zwykle płytka gliny pomarańczowy.

Druga forma popularne: strzelanie kula. To sport strzelanie z broni pneumatycznej, zwykle gwintowane. Z pistoletu duży lub mały kaliber, wiatrówki lub pistoletu sportowiec musi trafić statyczny lub ruchomy cel na strzelnicy. Ćwiczenia te są również obecne w programie Igrzysk Olimpijskich.

Ostatnio był też inny rodzaj sportów strzeleckich: hultaj polowanie. Powstała w Stanach Zjednoczonych. Używane karabiny z potężnym optyki i ciężkiej lufy zaprojektowanym w celu zminimalizowania wibracji. Zadaniem strzałki – aby trafić w cel daleki zasięg.

Wymagania do broni

Przez broni używanej mają różne wymagania, które zależą od rodzaju stoiska służy (okrągłe lub rowu). Zasadniczo ogień jest w odległości 20 m, ale odległość może wynosić do 25-27 m. W związku z tym, w skeet fotografowania ruchomych celów może być dowolny dobrze widzących polowanie broń o kalibrze od 12 do 20 lub nawet mniej. Odwzorowywanie uważana za wystarczającą, jeśli co najmniej połowy granulatu uderzające okrąg o średnicy 75 cm, to wypalanie prowadzi się z odległości 35 m, a dyspersja jest mniej lub bardziej jednakowe. Nadmierna dokładność można uzyskać tylko na drodze, a najmniejszy błąd wzroku może spowodować miss.

broń hunter

Tak więc, dla strzelectwa można stosować strzelbę, produkowany Tula fabryki broni, na przykład 16 kalibru lufę sparowany poziomo i pionowo w połączeniu z 12 luf kalibru. Sport strzelania z broni palnej skorzystają myśliwych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności w offseason.

Trap jest, typowo pistolet 12 kalibru, ponieważ pierwszy strzał konieczne jest wytworzenie wystarczająco dużą odległość (około 30 m). W tym przypadku również odgrywa rolę dostatecznej dyspersji frakcji że ukrywa błędy popełnione przez zawodnika w celowania.

Ogromne znaczenie w wyborze broni jest jego waga. Nie tylko odpowiedni pistolet ważące mniej niż trzy kilogramy, ponieważ w stałej odpaleniem po kilkudziesięciu strzałów powrót staje się bardzo wrażliwa na sportowca. W związku z tym dyskomfort prowadzi do zmęczenia, a nawet strachu przed strzałem. To może znacznie pogorszyć wyniki strzelania.

Broń do strzelania sportowego

Wybór broni zawsze zaskoczony przez każdego początkującego strzelca. Praktyka pokazuje, że nawet jeśli wybór pistoletów pomoże doświadczonym sportowcem, tylko w rzadkich przypadkach jest idealną alternatywą. Nawet bardzo dobre i drogie pistolet może nie być odpowiedni ze względu na cechy strukturalne ciała. Liczba zdjęć zrobionych podczas treningu może dochodzić do kilkuset, które samo w sobie jest męczące, więc broń powinna być idealnie dopasowany do anatomii sportowca. W pierwszych kilku miesiącach zajęć, bez względu na to, jak drogie został zakupiony pistolet, konieczne jest, aby dostosować go do mielenia dół akcji za pomocą samolotów, które, oczywiście, zmieniać rodzaj broni nie na lepsze.

Pierwsze broń do strzelania sportowego nie powinny być w wyższej kategorii cenowej, ale nie najtańsze – na tym widoku zbiegają rewolwerowiec. Po pierwsze, weźmy broń w przedziale 2-4 tysięcy euro. Mogą one stać się wzorem jednej z europejskich firm "Beretta", "Fabarm", "Browning", "Antonio Zoli", "Cezar Guerini." Są one dość ergonomiczny i mają długą żywotność. Jak ograbienia i gładkolufowej broni „Benelli” do strzelania sportowego jest także idealnym miejscem, ponieważ ta firma specjalizuje się wyłącznie w modelach dla sportu.

Z kategorii budżetu wyodrębnia się jako najbardziej odpowiednie dla początkujących pistolet krajowy IL-39, IL-27M, modyfikowane IL-27 „Sporting” i kilka innych. Jednak, jak cena nawet budżetu broni nadal nie 2-3 tysięcy rubli, rewolwerowiec Zaleca się, aby rozpocząć trening na pistolet do wynajęcia. Klub fotografowania, można wypróbować różne modele i wybrać najbardziej odpowiednią opcję, a jako całość, aby sprostać trudnościom szkoleniowe i zdecydować, czy chcę iść dalej.

pistolety

Od ergonomia – jeden z najważniejszych wskaźników do broni sportowej, pistolety wybór – nie mniej trudne zadanie niż zakres pistoletu. Sport strzelanie z broni pneumatycznej często towarzyszy rąk mikrourazy (pęcherze i rany zadane przez wystające części broń), bo na pierwszy strzelec może być używany nie całkiem odpowiedni model, takich jak „Viking” (model pneumatyczny Yarygin pistolet) i innych opcji tanich kopie broni pneumatyczne.

Broń do strzelania sportowego pistolety (włącznie) ma ergonomiczny uchwyt drewniany (lub tyłek), co zmniejsza obciążenie strony, a ryzyko kontuzji. Ponadto do przetwarzania drewna w razie anatomii rozbieżności i polimerów – nie. Ale sport nie jest miarą wzroku, można umieścić na dowolnej broni. Również sportowy pistolet pneumatyczny nad konwencjonalnym jest jedna istotna zaleta: spust urządzenie (wyzwalacz), który zapewnia regulację spustu.

W sportowych pistolety mają jedną wspólną cechę, a która odróżnia je od zwykłych sprężonego powietrza: ich wygląd, który można określić jako coś steampunk pirata. I, oczywiście, ma świadomość, że cena jest znacznie wyższa.

Co wybrać początkujący?

Pomimo faktu, że sportowcy wysokiej klasy wolą broń firm europejskich (Feinwerkba, Steyr, Walther), krajowego karabinów sportowych, również zasługują na uwagę, takich jak IL-46, wyprodukowany w 1988 roku i używane jak w treningu i na zawodach, lub jego zaktualizowana wersja – MR-672. Uważa się również odpowiednie MR-651K-23 – modyfikacja „Cornet” do strzelania sportowego.

Myśliwskie, sportowe pistolety – co za różnica?

Choć na ławce fotografowania i może być używany strzelb myśliwskich, mają znaczące różnice w stosunku do sportu. Wynika to ze specjalizacji tego ostatniego. Gwintowaną broń palna dla Strzelectwa jak broni myśliwskiej tylko w ich systemie. Sport jest zawsze pistolet kaliber 12, niesie większą wagę, wzmocnione dławiki i uchwyt – ortopedycznej. Wszystko to ze względu na fakt, że broń ma inny cel. Jednak, aby twierdzić, że strzelba nie nadaje się do fotografowania ławce, tak samo jak powiedzieć, czy konwencjonalna maszyna nie może iść na torze wyścigowym. Jeśli dana osoba jest łowcą, a jego celem – szkolenie i doskonalenie wyników (ponownie, do polowania), to nie ma sensu, aby kupić specjalny ramiona sportowych.

na dokumentach

Należy pamiętać, że karabiny do strzelania sportowego można kupić tylko z odpowiednimi dokumentami. Jest to wymagane przez prawo. To ogranicza krąg osób mających prawo do noszenia broni. Lufę strzelby do strzelania sportowego (pistolety) przypada również do tej kategorii. Do jego zakupu (zarówno krótko-i długoterminowych lufę) będzie musiał złożyć dokumenty. Dokumenty powinny wskazywać, że kupujący – wysokiej klasy sportowiec z certyfikatem jest w sporcie, gdzie zostaną wykorzystane broń. Ponadto, istnieje możliwość zakupu od tych, którzy wcześniej posiadali broni palnej gładkolufowej.

Pielęgnacji broni

Częste strzelanie na stoisku może negatywnie wpływać na stan uzbrojenia. Jeśli karabin łatwy wzmocnione lub nawet średnia opłata, szybko rozbić w miejscu, gdzie pistolety są przyłączone do buta. Broń do strzelania sportowego jest wykonany z wysokiej jakości metalu. montaż i regulacja jakości detali dadzą dobrą żywotność nawet przy intensywnym obciążeniu. Jeśli masz broń w celu oczyszczenia i tłuszczu, jak również w odpowiednim czasie, aby wyeliminować najmniejszej usterki w mechanizmie, pistolet będzie trwać bardzo długo.