817 Shares 1334 views

Gruziński sałatka: kilka receptur

Przy słowach „gruzińskiego sałatki” w rosyjskiej osobę ma skojarzenia z dużą ilością zieleni, pikantne świeżych warzyw, różne sosy z orzechów i ziaren granatu, a nawet z serem „Ser Suluguni” lub „Adygeya” i oliwkami. Ale wyraźnie żaden przepis nie nazywać nikogo. I słusznie, bo sałatki w Gruzji istnieje wielka różnorodność. I wszystkie są niesamowite inny smak i szeroki zakres witamin.


Oto kilka receptur, które są szczególnie znana kuchni gruzińskiej. Sałatki mogą być czysto wegetariańskie i mięso. Każdy przepis można zjeść swój ulubiony sos – jako autentyczny, rasy i ich bliskich. Więc zacznijmy.

№ 1. gruzińskiej sałatkę na kebab

Dwa papryka (najlepiej czerwony i żółty), oczyszczony z nasion i cięcia, wraz z dwoma pomidorami i dwóch ogórki w plasterki. Sto lub tak gramów sera „Ser Suluguni” pokroić w kostkę. Sałata należy umyć ręce i eksploatacji. W misce umieścić liści i warzyw, rzucać czarne oliwki bez pestek (cały) i drobno posiekane zioła: bazylia, kolendry, koper. Ilość ostatnich składników są wybierane na podstawie własnych preferencji. Napełnić naczynie z oliwą z oliwek i kilka plamy ocet balsamiczny. „Hvanchkara” Doskonałe spłukiwane.

№ 2. gruziński nakrętkę sos sałatkowy

Trzy ogórek i cebulę pokroić w plastry, a trzy pomidory – duże plastry. Układać w misce. Niebieski bazylia i mięta z innych ziół do wyboru ręcznie pokruszyć na wierzchu warzyw. W mieszalniku zmielenia 40-50 g orzechów jąderka niekompletny łyżeczki soli, pieprz czerwony dociskowe skruszone czosnek 2-3. Mieszaninę nakrętka rozprowadzono w osobnym naczyniu, dodać 2 łyżek octu i rozcieńcza wodą do ciekłego sosu miał konsystencję śmietany. Na 10-15 minut przed podaniem wymieszać z sos sałatkowy, że wszystkie składniki mają czasu, aby dobrze wymieszać.

№ 3. Sałatka gruziński „tradycyjny”

Pomidory dla tej potrawy (3 sztuk), pokroić w kostkę. 200 gramów wędzone cięcia taśm i 100-150 g sera wcierać grubej tarce. Dwa ząbki czosnku, ściskając w całkowitej masy, wymieszać i dać stać 10 minut Następnie, majonez, wymieszać ze świeżymi ziołami do gustu. Udekorować ładnej naczynia Mogę pipsy granatu i liści bazylii. Miłośnicy przyprawy mogą być razem ze świeżymi ziołami używają estragonu ziół. Ale żeby dostać się na półkach naszych rynkach żywności jest problematyczna.

№ 4. Rich gruzińskiej sałatkę z wołowiną

Ze względu na zawartość kalorii może być podawane jako samodzielne danie jako zimną kolację. 400 g polędwicy wołowej trzeba gotować zioła, ostudzić i pokroić w drobną kostkę. Dwa marchew gotowane w mundurkach i pokroić w plasterki. 300 g grzybów i narybku pocięto na grube kawałki. Dodawanie 300 g puszkach grochu, 3-4 ząbki czosnku wytłaczana pod ciśnieniem, pikantne wiązki zielonej. W osobnym naczyniu, aby sos: majonez słoik zmieszano z 50 g „” tkemali dodać kilka z orzechów ziemnych, wymieszać. Naprawiamy nasze sos sałatkowy. Jest obsługiwany jedynie z chleba lub pita. Wołowina można zastąpić wędzonym kurczakiem.